Informacje26 marca 2007, 00:00,

Budowa i modernizacja dróg gminnych w Lesznowola


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Budowa dróg to priorytetowe zadanie Samorządu Gminy Lesznowola. Utwardzane drogi, chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe to bezpieczeństwo ruchu zmotoryzowanych, jak i pieszych użytkowników dróg. Jak informuje Gmina Lesznowola na łamach gazety podwarszawskiej Nad Wisłą, w bieżącym roku przystąpili już do budowy ulicy Różanej i przebudowy ulicy Osiedlowej w Mysiadle. Ruszyła również przebudowa ulicy Legionów w Mrokowie, na ukończeniu jest przebudowa podjazdu wraz z drogą przy OSP w Nowej Woli. Rozpoczynają się prace drogowe związane z ułożeniem nakładki asfaltowej na ulicy Fabrycznej w £oziskach.

Budowa i modernizacja dróg gminnych w Lesznowola
kliknij aby powiększyć

Budowa ulicy Pięknej, Tarniny i Torowej w Nowej Iwicznej oraz ulicy Rolnej, Lipowej, Sosnowej, Różanej i Masztowej w £azach będzie realizowana po wyłonieniu wykonawców w ogłoszonych już przetargach nieograniczonych. Do 15 kwietnia 2007 roku zostanie wybudowany parking przy ulicy Szkolnej w Nowej Iwicznej, który znacznie poprawi obsługę komunikacyjną szkoły.

Przygotowane są także projekty drogowe dla ulicy Irysowej i Familijnej w £azach. Gmina oczekuje na decyzję pozwolenia na budowę ulicy Sosnowej, Brzozowej, Parkowej, Leśnej i Podleśnej w Magdalence. Zadania obejmują w swoim zakresie budowę jezdni wraz ze ścieżkami pieszo-rowerowymi w technologii kostki betonowej, jak również budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Lipowej w Magdalence.

Ponadto została przekazana do uzgodnienia w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich dokumentacja projektowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Słonecznej w Lesznowoli, który połączy istniejące chodniki i zapewni bezpieczeństwo ruchu przy drodze wojewódzkiej. W trakcie opracowania są projekty na budowę ulicy Wiejskiej, Jasnej, Polnej, Wąskiej, Projektowanej, Skrajnej, Środkowej i Małej w £azach, ulicy Małej w Starej Iwicznej oraz ulicy Borówki w Mysiadle.

źródło informacji: gazeta podwarszawska Nad Wisłą (numer 6 z 22 marca 2007 roku)
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola

Napisz komentarz

Informacje27 marca 2007, 00:00,

Dyskusje nad wyglądem rynku miejskiego w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W gazecie Nad Wisłą możemy przeczytać, że w bólach rodzi się kształt piaseczyńskiego rynku. Mimo że konkurs na koncepcję zagospodarowania głównego placu w Piasecznie rozstrzygnięto 2,5 roku temu, nadal nie do końca wiadomo, jaki Plac Piłsudskiego będziemy oglądali po jego przebudowie. Daniel Putkiewicz z Biura Promocji o Informacji Gminy Piaseczno informuje, że prace trwają dość długo, ponieważ gmina chce mieć obiekt, który wpłynie na rewitalizację całego centrum miasta Piaseczno.

O projekt techniczny tworzony przez Kolprojekt spierają się obecnie architekci ze specjalistami od komunikacji. Generalnie przestrzeń między ulicą Sierakowskiego, a kościołem Świętej Anny będzie stanowiła jedną płytę pokrytą szlachetną kostką brukową (w kolorze żółtym przechodzącym w beż), podzieloną na duże kwadraty czarnym rastrem, (czyli czarnym brukiem).

Ulica Kościuszki ma być wydzielona pięciocentymetrowym krawężnikiem oraz prawdopodobnie klombami. Wjeżdżając na rynek w Piasecznie, kierowcy będą musieli zdjąć nogę z pedału gazu, do czego przymusi ich wygodny, bo szeroki próg. Na placu piesi muszą czuć się dobrze i bezpiecznie.

Na środku rynku przewidziano fontannę. Nowością będzie brak zorganizowanego parkingu przy Kościele, otwartym podczas pogrzebów, ślubów. Drzewa i krzewy po uporządkowaniu przetrwają na placu tylko wzdłuż ulicy Sierakowskiego. Na pewno nie zabraknie ławek i innych elementów małej architektury.

Na przebudowę Placu Piłsudskiego w Piasecznie jeszcze poczekamy. Szybciej doczekamy się krzyża papieskiego u zbiegu ulicy Kościuszki i Jana Pawła II. Ma być on gotowy w najbliższych tygodniach.

Fragmenty informacji Piotra Chmielewskiego, pochodzą z gazety podwarszawskiej Nad Wisłą (numer 6 z 22 marca 2007 roku).
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie