Informacje22 listopada 2014, 17:00,

WYSTAWA KONFRONTACJE 2014


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy środowiska artystycznego Konstancina-Jeziorny pt. Konfrontacje 2014, które odbędzie się 22 listopada 2014 roku o godz. 17:00. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury Hugonówka ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wystawy środowiska artystycznego Konstancina-Jeziorny mają już swoją kilkunastoletnią tradycję. Tegoroczne „Konfrontacje”, ze względu na liczbę wystawiających artystów, zostały podzielona na dwie części. W pierwszej, od 22 listopada 2014 do 5 stycznia 2015 udział biorą: Alek Kiziniewicz, Bartek Bremer, Emilia Czyż-Kędzierska, Ewa Panasiuk, Gabi Przytuła, Jacek Kaczmarek, Joanna Sękowska Rutka, Julita Rajkowska, Kasia Żółtek, Katia Meller, Leokadia Nastały, Monika Pawłowska, Stanisław Kurek, Teodora Kurek, Wiesław Grendus i Wiesława Nastały.

WYSTAWA KONFRONTACJE 2014

Artyści ci, związani w większości, od 2000 r. z Konstancińskim Domem Kultury, działający w latach 2003–2011 jako Stowarzyszenie TRIADA, mają za sobą szereg wspólnych plenerów, wystaw poplenerowych oraz wystaw zagranicznych w miastach bliźniaczych Konstancina-Jeziorny we Francji, Holandii, Czechach i USA. Do grupy należą osoby w różnym wieku, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, zajmujący się malarstwem, rysunkiem, grafiką i fotografią. Prezentacji towarzyszą dwie wystawy indywidualne, których otwarcie odbędzie się, również podczas sobotniego wernisażu: Mój Konstancin - wystawa akwareli Stanisława Kurka oraz Pejzaże, portrety, martwe natury i kwiaty – wystawa prac Mirosławy Słoniewskiej.

Stanisław Kurek urodził się w 1934 r. na Białostocczyźnie. Mieszka w Czarnowie koło Konstancina. Jest malarzem, grafikiem i poligrafem. Przez ostatnich 20 lat związany był z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie pracował w Pracowni Serigrafii i Litografii. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Miał 35 indywidualnych wystaw i brał udział w 50 wystawach zbiorowych. Jego ulubioną techniką jest akwarela. Artysta jest autorem 5 cykli: „Konstancin w akwareli”, „Konstancin i okolice w akwareli”, „Uroda Ziemi Piaseczyńskiej”, „Klimaty mazowieckie” i „Portrety rodzinne” a także albumu pt. „Ziemia Piaseczyńska w akwarelach Stanisława Kurka”.

Mirosława Słoniewska, urodziła się w 1933 r. w Sulejówku. Mieszka w Konstancinie-Jeziornie. Malarstwem interesowała się od najmłodszych lat. Ukończyła Gimnazjum Graficzne przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie i filologię angielską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kiedy wyszła za mąż za Zygmunta Słoniewskiego, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zdecydowała się dla dobra rodziny nie rozwijać swoich artystycznych pasji. Do malarstwa wróciła po śmierci męża w 1980 r. Jej ulubioną techniką jest olej. Maluje głównie portrety członków rodziny, pejzaże, sceny figuralne, kwiaty i martwe natury.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje21 listopada 2014, 18:00,

Spotkanie z Zygmuntem Świderskim


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno Filia w Zalesiu Górnym oraz Klub Seniora w Zalesiu Górnym zapraszają na spotkanie z Zygmuntem Świderskim (poetą, dziennikarzem, mieszkańcem Zalesia Górnego). Spotkanie odbędzie się 21 listopada 2014 roku o godz. 18.00 Miejsce: ul. Wiekowej Sosny 4 w Zalesiu Górnym.

Spotkanie z Zygmuntem Świderskim

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie