Informacje22 listopada 2014, 17:00,

WYSTAWA KONFRONTACJE 2014


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy środowiska artystycznego Konstancina-Jeziorny pt. Konfrontacje 2014, które odbędzie się 22 listopada 2014 roku o godz. 17:00. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury Hugonówka ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wystawy środowiska artystycznego Konstancina-Jeziorny mają już swoją kilkunastoletnią tradycję. Tegoroczne „Konfrontacje”, ze względu na liczbę wystawiających artystów, zostały podzielona na dwie części. W pierwszej, od 22 listopada 2014 do 5 stycznia 2015 udział biorą: Alek Kiziniewicz, Bartek Bremer, Emilia Czyż-Kędzierska, Ewa Panasiuk, Gabi Przytuła, Jacek Kaczmarek, Joanna Sękowska Rutka, Julita Rajkowska, Kasia Żółtek, Katia Meller, Leokadia Nastały, Monika Pawłowska, Stanisław Kurek, Teodora Kurek, Wiesław Grendus i Wiesława Nastały.

WYSTAWA KONFRONTACJE 2014

Artyści ci, związani w większości, od 2000 r. z Konstancińskim Domem Kultury, działający w latach 2003–2011 jako Stowarzyszenie TRIADA, mają za sobą szereg wspólnych plenerów, wystaw poplenerowych oraz wystaw zagranicznych w miastach bliźniaczych Konstancina-Jeziorny we Francji, Holandii, Czechach i USA. Do grupy należą osoby w różnym wieku, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, zajmujący się malarstwem, rysunkiem, grafiką i fotografią. Prezentacji towarzyszą dwie wystawy indywidualne, których otwarcie odbędzie się, również podczas sobotniego wernisażu: Mój Konstancin - wystawa akwareli Stanisława Kurka oraz Pejzaże, portrety, martwe natury i kwiaty – wystawa prac Mirosławy Słoniewskiej.

Stanisław Kurek urodził się w 1934 r. na Białostocczyźnie. Mieszka w Czarnowie koło Konstancina. Jest malarzem, grafikiem i poligrafem. Przez ostatnich 20 lat związany był z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie pracował w Pracowni Serigrafii i Litografii. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Miał 35 indywidualnych wystaw i brał udział w 50 wystawach zbiorowych. Jego ulubioną techniką jest akwarela. Artysta jest autorem 5 cykli: „Konstancin w akwareli”, „Konstancin i okolice w akwareli”, „Uroda Ziemi Piaseczyńskiej”, „Klimaty mazowieckie” i „Portrety rodzinne” a także albumu pt. „Ziemia Piaseczyńska w akwarelach Stanisława Kurka”.

Mirosława Słoniewska, urodziła się w 1933 r. w Sulejówku. Mieszka w Konstancinie-Jeziornie. Malarstwem interesowała się od najmłodszych lat. Ukończyła Gimnazjum Graficzne przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie i filologię angielską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kiedy wyszła za mąż za Zygmunta Słoniewskiego, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zdecydowała się dla dobra rodziny nie rozwijać swoich artystycznych pasji. Do malarstwa wróciła po śmierci męża w 1980 r. Jej ulubioną techniką jest olej. Maluje głównie portrety członków rodziny, pejzaże, sceny figuralne, kwiaty i martwe natury.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje5 grudnia 2014, 10:00,

XII Kiermasz Bożonarodzeniowy w Jazgarzewie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

5 grudnia 2014 roku już po raz 12 ruszy Świąteczna Akcja Pomocy Najuboższym Dzieciom, czyli Kiermasz Bożonarodzeniowy połączony z loterią fantową, koncertem i wieloma atrakcjami. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby wystawić stoiska lub podarować fanty na loterię, prosimy o kontakt pod nr telefonu 22 756 72 51 lub 602 423 558. Będę ogromnie wdzięczna, gdy przyłączycie się do akcji . Dając fanty na loterię lub wystawiając stoisko.

XII Kiermasz Bożonarodzeniowy w Jazgarzewie

Zaczynaliśmy od 3 stoisk na korytarzu szkolnym, obecnie to piknik rodzinny połączony ze stoiskami firm, koncertem talentów, kawiarenką, kącikiem z klockami dla malucha, losowaniem cennych nagród dla uczestników. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Jazgarzewie zwracają się z serdeczną prośbą o pomoc w zgromadzeniu fantów i środków na loterię lub udział w kiermaszu przedświątecznym.

Podczas zeszłorocznego kiermaszu zebraliśmy, mimo kryzysu, ponad 8000 zł. To dowód, że Wszyscy macie wielkie, wrażliwe serca i nie jest Wam obojętny los naszych dzieci. Udało nam się z tych środków opłacić dzieciom wyjazdy na „zielone szkoły”, wycieczki i zajęcia dodatkowe, pomóc rodzinom naszych uczniów w trudnych sytuacjach losowych.

W akcji wzięło udział wiele znakomitych firm m.in.: Auchan, LIDL, Wydawnictwo Nowa Era, Lyreco, Laboratorium Kosmetyczne Dr Ireny Eris- marka Lirene, Kaufland, Sport Masters, Eveline Cosmetis, Avon, Nokia, Bank BPH- Oddział w Konstancinie, Bank Spółdzielczy Oddział w Piasecznie, Leroy Merlin, Salon Samochodowy Volkswagen - Audi – P. Wajdemajer, Hurtownia Papiernicza Alma P. Okrzeja, Hurtownia Odzieżowa P. Erden, Galeria Artis, Yamoo, Norauto, Stonoga - centrum zabaw. Swoje stoiska wystawiły firmy: z bombkami, biżuterią, kwiaciarnie, galerie. Wszyscy darczyńcy są na stronie szkoły www.zspjazgarzew.pl w zakładce "kiermasz".

Jak co roku liczymy na Państwa pomoc i zaangażowanie! Zjednoczmy nasze serca ponownie już 12 raz, tym razem 5 grudnia 2014 r. I Ty możesz zostać Świętym.

Organizatorka Maria Ludwicka

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie