Informacje16 września 2015, 08:00,

Wystartował konkurs Eko Odkrywcy


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Można już zgłaszać projekty do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu Eko Odkrywcy. Jego celem jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na kwestie ochrony środowiska. Autorzy kilkunastu najciekawszych projektów badawczych otrzymają po 3 tys. zł i będą mogli wcielić swoje pomysły w życie. Łączna pula nagród wynosi 50 tys. złotych.

Wystartował konkurs Eko Odkrywcy

Konkurs Eko Odkrywcy 3 jest skierowany do szkół, przedszkoli, placówek oświatowych i wychowawczych oraz organizacji pozarządowych z całej Polski. Żeby przystąpić do konkursu, należy zebrać zespół i wspólnie, pod okiem opiekuna, opracować projekt badawczy. Musi on dotyczyć eksperymentowania, doświadczania i poznawania zjawisk przyrodniczych, jak również zachęcać uczestników do ich samodzielnego odkrywania. Prace konkursowe można zgłaszać od 7 września do 9 listopada 2015 r., za pośrednictwem strony internetowej www.rossnet.pl/ekoodkrywcy. Pod tym adresem uczestnicy znajdą też regulamin i opis szczegółowych zasad konkursu oraz szereg wskazówek pomocnych przy tworzeniu projektów.

W tym roku organizatorzy wprowadzili podział na dwie grupy wiekowe, w których można zgłaszać projekty konkursowe. Pierwsza z nich obejmuje dzieci uczęszczające do przedszkoli oraz klas podstawowych 1-3. Druga grupa jest natomiast przeznaczona dla dzieci i młodzieży z klas podstawowych 4-6, klas gimnazjalnych 1-3 oraz klas szkół średnich. Nowością jest także udział ambasadora konkursu, którym został Rafał Kosik – jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy dla dzieci i młodzieży – autor bestsellerowej serii książek „Felix, Net i Nika”. Wybrani przez jury pomysłodawcy najlepszych projektów finałowych będą mieli okazję poznać twórcę osobiście.

– Eko Odkrywcy to niezwykle pożyteczna inicjatywa, w którą angażujemy się już trzeci rok – mówi Sławomir Brzózek, Prezes Zarządu Fundacji Nasza. – Akcja skutecznie zachęca najmłodszych do ekologicznego myślenia i kształtuje w nich poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Zwycięzcy mogą samodzielnie zrealizować swoje projekty, udowadniając sobie i otoczeniu, że dbanie o środowisko może być fascynującym doświadczeniem – dodaje Sławomir Brzózek.

Komisja Konkursowa zakwalifikuje do finału dziesięć projektów z każdej grupy wiekowej. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w drodze głosowania internautów, którego wyniki poznamy 16 grudnia 2015 roku. Do dziesięciu najlepszych zespołów trafią nagrody pieniężne w wysokości do 3000 zł na realizację projektów. Na uczestników czeka też nagroda specjalna w postaci wyjazdu na Zieloną Szkołę o wartości 20 000 zł.

Organizatorami konkursu Eko Odkrywcy 3 są Henkel (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia.

Z dodatkowymi informacjami oraz pełnym regulaminem konkursu można zapoznać się na oficjalnej stronie internetowej Eko Odkrywców, która znajduje się pod adresem www.rossnet.pl/ekoodkrywcy

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=11431
Informacje26 września 2015, 10:00,

II Piaseczyński Zlot Pojazdów Zabytkowych - Rajd Pojazdów Zabytkowych im. Zośki


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zapraszamy na II edycję Zlotu Motoryzacyjnego oraz Rajd Pojazdów Zabytkowych im. Zośki, który odbędzie się 26 września 2015 roku w godz. 10:00-17:00 na targowisku miejskim w Piasecznie. Honorowy patronat nad Zlotem kolejny raz objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno – Pan Zdzisław Lis.

II Piaseczyński Zlot Pojazdów Zabytkowych - Rajd Pojazdów Zabytkowych im. Zośki

Podczas Zlotu oprócz aut zabytkowych, z epoki PRL i innych ciekawych modeli będzie można obejrzeć wystawę motocykli wyścigowych, wheeliemachine, driftowozy, pokaz ratownictwa strażackiego włącznie z cięciem samochodu. Piaseczyński Zlot Pojazdów Zabytkowych będzie miał przyjazną formę dla całych rodzin włącznie z dziećmi. Dla Pań przygotowaliśmy Mobil Med – czyli przychodnię lekarską na kołach, które będą mogły wykonać bezpłatnie w ramach NFZ mammografię oraz cytologię http://centrumzdrowia.com/mobil-med/ Dla dzieci będzie zorganizowane małe wesołe miasteczko, wata cukrowa, malowanie twarzy, wystawa modeli samochodowych i inne atrakcje.

II Piaseczyński Zlot Pojazdów Zabytkowych - Rajd Pojazdów Zabytkowych im. Zośki

Równolegle do Zlotu odbędzie się, dla wybranej grupy najstarszych pojazdów, “Rajd Pojazdów Zabytkowych im. Zośki”. Udział w nim mogą wziąć właściciele aut wyprodukowanych przed 1965 rokiem. Trasa będzie liczyła ok. 60 km, drogami asfaltowymi powiatu piaseczyńskiego. Rajd będzie zorganizowany na zasadzie szukania ukrytych zagadek śladami II Wojny Światowej. Uczestnicy otrzymają profesjonalnego road booka, zgodnie z którym trzeba będzie się przemieszczać od zadania do zadania. Wpisowe 50 zł od załogi, na rzecz Fundacji “Zośki”. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: info@motopiaseczno.pl Więcej informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu organizatora: 797 179 939 lub mailowo naczelny@motopiaseczno.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11083

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie