Informacje25 września 2008, 00:00,

Wyścig Rowerowy Pętelka i Piknik na Sportowo w Jeziórku

Stowarzyszenie Ustanów serdecznie zaprasza na mini wyścigi rowerowe dla dzieci w wieku 7-13 lat: PęTELKA 2008 (edycja jesienna) oraz PIKNIK NA SPORTOWO. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 27 września 2008 roku o godzinie 11:00 w Jeziórku. Start i meta wyścigów rowerowych Pętelka, będzie przy świetlicy w Jeziórku. Celem wyścigów dla dzieci PęTELKA jest propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, popularyzacja zachowań sportowych, krzewienie sportowego trybu życia, stwarzanie i zapewnianie warunków do zdrowej sportowej rywalizacji zgodnej z zasadami fair-play. Dochód z imprezy, będzie przeznaczony na potrzeby Świetlicy w Jeziórku.

Wyścig Rowerowy Pętelka i Piknik na Sportowo w Jeziórku

Trasa jesiennej Pętelki, poprowadzona będzie drogami asfaltowymi i ścieżkami leśnymi i oznaczona w okolicy świetlicy długości, w zależności od kategorii wiekowej, od 1,0 do 7,0 km. Zapisy zawodników przyjmowane będą w biurze zawodów w świetlicy w Jeziórku (czynne 25 i 26 września od 18 do 19 oraz w dniu zawodów od 9.30 do 10.30). Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody, a dla wszystkich mnóstwo sportowych atrakcji, ale nie tylko. Pętelka na pożegnanie lata, będzie towarzyszyć Piknik na Sportowo, który rozpocznie się o godz. 14:00, a w programie m.in. konkurencje i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych Pętelka dla rodziców, strzelnica, tenis stołowy, trenażery rowerowe, wyścigi, basen z kulkami i malowanie buziek, konkurs plastyczny, loteria fantowa, grill, ciasta, napoje. Zawodnicy z EST-Team zapewnią profesjonalne trenażery i opowiedzą, jak wyglądają przygotowania do sezonu startowego i ile potu trzeba wylać, żeby pokonać trasę najtrudniejszych maratonów liczących nawet po 110 km w górach. Więcej informacji przeczytacie na stronie internetowej: www.ustanow.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Prażmów
Tematy:Prażmów

Polecane dla Ciebie

Informacje18 września 2008, 00:00,

XI EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA na Zamku w Czersku

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku serdecznie zaprasza na XI Europejskie Dni Dziedzictwa, które odbędą się 21 września 2008 roku na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku. Współorganizatorami są: Urząd Miasta i Gminy w Górze Kalwarii, Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Parafia Przemienienia Pańskiego w Czersku, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie. Koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa jest Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków w Warszawie. Europejskie Dni Dziedzictwa w Czersku, będzie prowadziła: Marzena Szczepańska oraz Adam Przybyszewski. Wstęp na imprezę jest wolny. Serdecznie zapraszamy na XI Europejskie Dni Dziedzictwa w Czersku.

XI Europejskie Dni Dziedzictwa w Czersku program:

10:00-17:30 kiermasz rękodzieła, żywności tradycyjnej i ekologicznej - Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie, pokazy archeologii doświadczalnej - Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie, prezentacja starego rzemiosła - kowal Adam Gos, wystawa dawnej broni palnej i jej replik - Czerskie Bractwo Kurkowe, wystawa Muzeum Regionalnego Bożeny i Wojciecha Prus-Wiśniewskich, prezentacja pracowni tkactwa i makramy z Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii.
14:30 Hejnał Czerska, przywitanie gości,
14:45 Dekstarius - zespół tańca historycznego,
15:10 Polska Rewia Konna - turniej rycerski i zabawy plebejskie,
15:40 Zespół Chóralny - pod kierownictwem Bogdana Szewczyka,
16:00 Bartek - zespół taneczny pod kierownictwem Beaty Skolimowskiej-Płaczek,
16:15 koncert Warszawski Kwintet Blaszany, w programie utwory: Jana z Lublina, H. Purcella, J. Fr. Haendla, J. Straussa. Teatr Remus Stowarzyszenie Praktyków Kultury.
10:00-13:00 Cyrk objazdowy na terenie Czerska i Góry Kalwarii,
17:00 Turniej olbrzymów na terenie Zamku w Czersku,
19:00 spektakl wzmocniony efektami światło i dźwięk pt. Z DAWNYCH DZIEJÓW CZERSKA, według scenariusza Teresy i Ryszarda Kiersnowskich.
około 21:00 zakończenie Europejskich Dni Dziedzictwa w Czersku.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria