Informacje6 października 2015, 19:00,

Vera Drake - Konstanciński Klub Filmowy w Konstancinie-Jeziornie

Konstanciński Klub Filmowy zaprasza na film VERA DRAKE (dramat 2004r. reż Mike Leigh), który będzie można obejrzeć 6 października 2015 roku o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Vera Drake - Konstanciński Klub Filmowy w Konstancinie-Jeziornie

Londyn, rok 1950: Vera Drake wiedzie spokojne życie z mężem Stanem i dorastającymi dziećmi Sidem i Ethel. Nie są rodziną zamożną, ale szczęśliwą. Vera jest sprzątaczką, Stan pracuje jako mechanik, Sid jest krawcem a Ethel testuje w fabryce żarówki. Kochająca żona i matka ma jednak dodatkowe, tajemnicze zajęcie: pomaga młodym kobietom pozbyć się niechcianej ciąży.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=3989&start=15
Informacje5 października 2015, 16:07,

Relacja ze spotkania z Cyber Marianem w piaseczyńskiej Bibliotece

Cyber Marian - jedna z bardziej popularnych postaci wykreowanych w serwisie Youtube. Jego kanał zasubskrybowało już ponad 400 tysięcy osób. Jego twórczość cechuje wybitne poczucie humoru. W jego filmach można dostrzec autoironię, sarkazm oraz inteligentną puentę.

Relacja ze spotkania z Cyber Marianem w piaseczyńskiej Bibliotece

W dniu 2 października 2015 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno odbyło się spotkanie ze znanym Youtuberem, Cyber Marianem. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i już pół godziny przed jego rozpoczęciem sala była wypełniona po brzegi. Blisko 80 osób w napięciu czekało na swojego idola, którego do tej pory mogły zobaczyć jedynie w świecie wirtualnym. Punktualnie o godzinie 12 po wyemitowaniu zwiastunu kanału, Cyber Marian pojawił się wśród zebranych. Dla tych, którzy już wcześnie znali jego twórczość, było to wielkie przeżycie, natomiast ci, którzy spotkali się z nim po raz pierwszy, wyszli miło zaskoczeni.

W rolę konferansjera wcieliła się Anna Wojtyńska – pracownik biblioteki. Dowiedzieliśmy się, dlaczego Marian wybrał Youtube, na czym polega jego praca oraz jak rozwija swoje pasje. Na chwilę wkroczyliśmy w świat youtuberskiej społeczności, a także porozmawialiśmy z gościem o jego ulubionych książkach i kocim pupilu Tajfunie, który ma założone własne konto na Instagramie i blisko 5,5 tysiąca polubień.

Relacja ze spotkania z Cyber Marianem w piaseczyńskiej Bibliotece

W czasie spotkania Cyber Marian zrobił z publicznością wspólne zdjęcie, które zamieścił na snapchacie. a także zostało nagrane „Jesteśmy w Cyber Info!”. Po części oficjalnej nadeszła pora na zadawanie pytań oraz zdobywanie autografów, a jeden z uczestników otrzymał od Mariana koszulkę ze słynnym „Dziś tak bardziej”. Po spotkaniu z fanami Magdalena Cichecka przeprowadziła z gościem krótki wywiad.

Dwugodzinne spotkanie wniosło dużo dobrej zabawy i każdy wyszedł z niego bogatszy o nowe doświadczenie z bagażem pozytywnych emocji i motywacją do tworzenia własnych produkcji. Dziękujemy Cyber Marianowi i publiczności za wspaniałe spotkanie, które odbyło się w ramach Piaseczyńskiej Strefy innowacji. Chcielibyśmy kontynuować rozpoczętą akcję i zaprosić innych znanych przedstawicieli polskiego Youtuba. Czekamy na wasze propozycje. Możecie je przekazywać mailowo, telefonicznie, facebookiem lub osobiście. Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno