Informacje26 maja 2013, 00:00,

Uwaga na utrudnienia drogowe - remontowane pobocza ul. Działkowej w miejscowości Kierszek

Wydział Dróg Gminnych Urzędu Miasta i Gminy w Konstancinie-Jeziornie uprzejmie informuje, iż od czwartku (30 maja 2013) do niedzieli (2 czerwca 2013), od rana do wieczora, będą remontowane pobocza ulicy Działkowej w miejscowości Kierszek. Robotami będzie objęty odcinek pomiędzy ulicą Głowackiego w Konstancinie-Jeziornie a ulicą Wilanowską w Julianowie (gm. Piaseczno). By roboty mogły być prowadzone sprawnie i bezpiecznie, istnieje konieczność całkowitego wyłączenia z ruchu wyżej wymienionego odcinka ulicy. Zapory drogowe będą ustawione na skrzyżowaniu ulicy Działkowej z Głowackiego oraz Działkowej z Wilanowską. Przejazd przez teren robót będzie możliwy wyłącznie w celu dojazdu do nieruchomości mieszkańców zamieszkałych przy remontowanej drodze.

Proponowany objazd - ulicami Głowackiego i Śniadeckich w Konstancinie-Jeziornie oraz ulicami Wschodnią i Wilanowską na terenie gm. Piaseczno. Możliwy będzie również objazd nieutwardzoną ulicą Prawdziwka. Przepraszając za utrudnienia informujemy, że, jeśli warunki atmosferyczne nie pokrzyżują planów, wznowienie całodobowego ruchu na przedmiotowej ulicy nastąpi w poniedziałek 3 czerwca. Prosimy kierujących pojazdami o sumienne przestrzeganie ograniczeń dla korzystających z drogi - ulicy Działkowej - narzuconych przez oznakowanie oraz zachowanie bezpiecznej prędkości na ulicach, po których będzie prowadzony objazd.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje26 maja 2013, 00:00,

Debata o bezpieczeństwie w gminie Prażmów

Zapraszamy mieszkańców gminy Prażmów do udziału w debacie społecznej, która odbędzie się 27 maja 2013 roku o godz. 15.00 w Sali Posiedzeń Urzędu Gminy w Prażmowie przy ul. Czołchańskiego 1. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym, przemoc w rodzinie oraz bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i w miejscach publicznych. Debata organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu Razem Bezpieczniej, jak również policyjnego programu zapobiegania przestępczości.

DEBATA O BEZPIECZEńSTWIE W GMINIE PRAżMÓW

Rządowy program ograniczania przestępczości i społecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” ma na celu ograniczanie skali zjawisk, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Jest on zgodny z przyjętym przez Radę Ministrów dokumentem „Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015”, którego jednym z priorytetów jest „Budowa zintegrowanej wspólnoty społecznej i jej bezpieczeństwa”. Debata społeczna ma na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

W związku z tym, 27 maja o godz. 15.00 w Sali Posiedzeń Urzędu Gminy w Prażmowie przy ul. Czołchańskiego 1 odbędzie się spotkanie, którego tematem będzie:
- bezpieczeństwo w ruchu drogowym
- przemoc w rodzinie
- bezpieczeństwo w miejscach publicznych oraz w miejscach zamieszkania.
autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie
Tematy:Prażmów