Informacje21 marca 2007, 00:00,

Uwaga na drogi gminne w Górze Kalwarii

Tego roku poziom wód gruntowych jest bardzo wysoki. Woda stoi nie tylko na polach ale także na podwórkach. Wieloma drogami gruntowymi nie da się przejechać. Przestrogą niech będzie sytuacja z Czaplina. Gmina nie chce wypłacić odszkodowania kierowcy, który uszkodził auto na błotnistej drodze. Dlaczego? Po pierwsze: nie wezwał policji do spisania protokołu. Po drugie: widząc stan drogi nie powinien wyjeżdżać z podwórka. Hmmm... Przymusowy urlop wiosenny?

źródło: Gazeta podwarszawska Nad Wisłą
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje21 marca 2007, 00:00,

Szukajmy oznak wiosny - pierwszy bocian już jest

20 marca 2007 roku w miejscowości Coniew koło Góry Kalwarii pojawił się pierwszy bocian. Krążył nad wsią a widok lecącego bociana prawdopodobnie wróży pomyślność. Czy to pierwszy bocian w gminie, w powiecie? Szukajmy wiosny!!!