Informacje8 lutego 2013, 00:00,

Uroczyste otwarcie mostu we wsi żabieniec

W środę, 6 lutego 2013 r. odbyło się uroczyste otwarcie mostu we wsi żabieniec. Most na rzece Zielonej w żabieńcu jest siódmym tego typu obiektem wybudowanym w trakcie kadencji obecnego Zarządu Powiatu. Na otwarciu obecni byli: Starosta Piaseczyński Jan A. Dąbek, Wicestarosta Marek Gieleciński, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jerzy Leniec i Wacław Bąk, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Antoni Kobus wraz z zastępcą p. Danutą Goss, mgr inż. Rafał Gorczyca – Wykonawca (Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty Sp z o.o.), mgr inż. Kazimierz Cywiński - Inspektor Nadzoru, Sołtys wsi żabieniec Adam Marciniak, Sołtys wsi Jesówka Jan Lipiński, członek komisji bezpieczeństwa przy Staroście Piaseczyńskim Paweł Dziekanowski oraz Ksiądz proboszcz parafii św. Anny w Piasecznie Andrzej Krynicki.

UROCZYSTE OTWARCIE MOSTU WE WSI żABIENIEC

Słowo wstępne wygłosił Starosta Piaseczyński, charakterystykę techniczną obiektu przedstawił dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, w imieniu mieszkańców wystąpił sołtys Jan Lipiński. Po uroczystym przecięciu wstęgi, ksiądz proboszcz odmówił modlitwę i poświęcił nowo otwarty most.

UROCZYSTE OTWARCIE MOSTU WE WSI żABIENIEC

Most na rzece Zielonej w żabieńcu jest siódmym tego typu obiektem wybudowanym w trakcie kadencji obecnego Zarządu Powiatu. Jest to inwestycja samorządu powiatowego, służąca poprawie warunków komunikacji i bezpieczeństwa ruchu na drogach, których zarządcą jest Powiat Piaseczyński. Decyzja o wyburzeniu starego i wybudowaniu nowego mostu była podyktowana wspólnie wypracowanym stanowiskiem władz powiatu i lokalnej społeczności. Powstał bowiem ciąg komunikacyjny wraz z mostem, który jest bardzo potrzebny mieszkańcom żabieńca i okolic. Mimo tego, że zadanie było trudne pod względem technicznym, most wykonano zgodnie z harmonogramem. Koszt inwestycji wraz z odcinkiem najazdowym wyniósł około 2,5 mln złotych.

autor/źródło: Starostwo Powiatowe w Piasecznie

Informacje8 lutego 2013, 00:00,

Powiedz Jej koncert poezji śpiewanej w Mysiadle

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zaprasza na KONCERT POEZJI ŚPIEWANEJ pt.: Powiedz Jej, który odbędzie się 10 lutego 2013 roku o godz. 18.00 Miejsce: sala teatralna w świetlicy GOK Lesznowola w Mysiadle przy ul. Topolowej 2. Podczas koncertu poezji śpiewanej pt. Powiedz jej, wystąpią: Grzegorz Marchowski (wokal, gitary) i Magdalena Choryło (wokal) z udziałem autorki tekstów Grażyny Orlińskiej (słowa). Wstęp wolny. Zapraszamy na koncert poezji śpiewanej w Mysiadle.

POWIEDZ JEJ - KONCERT POEZJI ŚPIEWANEJ W MYSIADLE
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Lesznowola