Informacje13 stycznia 2011, 00:00,

UMiG Piaseczno: oddaj stary telefon Świętemu Mikołajowi


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Urząd Miasta i Gminy Piaseczno przyłączył się do akcji ODDAJ STARY TELEFON ŚWIęTEMU MIKO£AJOWI, dzięki której pieniądze z utylizacji zebranych telefonów wesprą działalność dwóch fundacji: Fundacji Świętego Mikołaja oraz partnerskiej Fundacji Dzieciom w Potrzebie. Stare telefony można wrzucać do pojemnika ustawionego na półpiętrze w miejskim urzędzie. Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do akcji.

UMiG Piaseczno: oddaj stary telefon Świętemu Mikołajowi

Czy stary, nieużywany telefon komórkowy jest Ci do czegoś potrzebny? Nie wiesz co z nim zrobić? Oddaj telefon świętemu Mikołajowi! Pomożesz innym i jednocześnie zadbasz o środowisko. To bardzo proste! Jak to zrobić? Wrzuć stary telefon do pojemnika ulokowanego na półpiętrze w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno, bądź w innym miejscu zbiórki. Możesz również włożyć stary telefon do koperty i wysłać na adres: Fundacja Świętego Mikołaja, ul. Marszałkowska 87 lok.5, 00-683 Warszawa.

Co święty Mikołaj zrobi z telefonami? Zgromadzone telefony oddawane są firmie recyklingowej, która w zamian przekazuje pieniądze fundacjom. Dzięki tym środkom sfinansujemy działalność dwóch organizacji - Fundacji Świętego Mikołaja oraz partnerskiej Fundacji Dzieciom w Potrzebie. Wesprzyj akcję i wspólnie pomóżmy potrzebującym! Pamiętaj też, że jednocześnie chronisz środowisko. Oddając zużyty sprzęt elektroniczny zapobiegamy uwalnianiu się szkodliwych substancji do wody, gleby i powietrza, z drugiej zaś wypełniamy zapisy prawa o unieszkodliwianiu takiego sprzętu. Tym samym zwiększamy naszą odpowiedzialność za losy i zdrowie przyszłych pokoleń, ograniczamy szkodliwy wpływ na naturalne środowisko, zmniejszamy liczbę i masę odpadów. Dajemy też dobry przykład osobom ze swojego otoczenia i propagujemy nowoczesne myślenie o segregacji i recyklingu, który powinien odnosić się do wszystkich opakowań i sprzętów użytkowanych na co dzień.

Zanim oddasz telefon… Wyjmij z niego kartę SIM. Aparat nie musi działać, może też nie mieć baterii. Pamiętaj – starych aparatów nie wolno wyrzucać do śmieci, są niebezpieczne dla środowiska! W razie wszelkich pytań służymy pomocą: tel. 22 825 03 90 zbiorkatelefonow@mikolaj.org.pl
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje13 stycznia 2011, 00:00,

Reportaże filmowe z WOŚP w Piasecznie i w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

9 stycznia 2011 roku odbył się XIX Finał WOŚP Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze na terenie powiatu piaseczyńskiego, były zbierane przez wolontariuszy ze sztabów z Piaseczna, Konstancina oraz Góry Kalwarii. Piaseczno zebrało 141 933 zł i 46 gr, Konstancin-Jeziorna: 40 073 zł 84 gr, natomiast Góra Kalwaria: ponad 28 500 zł (trwają jeszcze aukcje internetowe: aukcje.wosp.org.pl).

Ekipa iTV Piaseczno, przygotowała reportaże filmowe z WOŚP w Piasecznie i na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. Zachęcamy mieszkańców do ich obejrzenia:

REPORTAż FILMOWY Z WOŚP W PIASECZNIE
REPORTAż FILMOWY Z WOŚP W PIASECZNIE


REPORTAż FILMOWY Z WOŚP NA TERENIE KONSTANCINA
REPORTAż FILMOWY Z WOŚP W KONSTANCINIE
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie