Informacje13 lutego 2013, 00:00,

TURNIEJ TENISA STO£OWEGO W BANIOSZE

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii, Andrzej Pietrzak oraz Zespół Szkół w Baniosze zapraszają na XIV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Radnego Andrzeja Pietrzaka. Turniej odbędzie się 16 lutego 2013 roku na sali gimnastycznej ZS w Baniosze o godz. 9:00 - 10:00 - zapisy i rozgrzewka, natomiast o godz. 10:00 - 14:00 - odbędą się zawody.

TURNIEJ TENISA STO£OWEGO W GÓRZE KALWARII

Turniej Tenisa Stołowego odbędzie się w następujących kategoriach:
- szkoły podstawowe - chłopcy i dziewczęta;
- szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne - chłopcy;
- OPEN - kobiety;
- OPEN - mężczyźni;
- samorządowcy - kobiety i mężczyźni (zawodnik musi posiadać zaświadczenie o pełnieniu funkcji w instytucji samorządu terytorialnego).

Informacje12 lutego 2013, 00:00,

ANIMOWANE WALENTYNKI w GÓRZE KALWARII

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii serdecznie zaprasza mieszkańców na ANIMOWANE WALENTYNKI, które odbędą się 14 lutego 2013 roku, o godz. 19.00 w Kinie UCIECHA ul. Ks. Sajny 14 w Górze Kalwarii. Wstęp wolny! W programie pokaz krótkich animacji z lat 1958-2010 zrealizowanych przez czołowe polskie studia m.in.: Ballada, W Szponach Seksu, Drzazga, Dreszczowiec, Sycylijska Pchła, Oczekiwanie, Wyspa Gibonow, Zmiana Warty, Świtezianka, Love Gamestation, Jontek (opisy filmów .pdf). Będzie romantycznie, perwersyjnie, nostalgicznie, czasem strasznie, a na pewno śmiesznie!

ANIMOWANE WALENTYNKI W GÓRZE KALWARII

Animowane Walentynki opisy filmów:

BALLADA reżyseria: Joanna Jasińska-Koronkiewicz, TvSFA, Polska 2010, czas: 3’30” Impresja filmowa do muzyki klasycznej, inspirowana wokalnym wykonaniem. Ballady f - moll op. 52 Fryderyka Chopina przez zespół Novi Singers. Punktem wyjścia jest odrębność, samotność ciał, dusz, myśli, uczuć Kobiety i Mężczyzny.
W SZPONACH SEKSU reżyseria: Julian Józef Antonisz, SMF, Polska 1969, czas: 9’ W odpowiedzi na ogłoszenie młodej kobiety: mam mieszkanie, szukam mężczyzny, którego pokocham na kolorowo, zgłasza się wielu kandydatów… NAGRODY: MFF Tours ’78 > Nagroda Jury.
DRZAZGA reżyseria: Wojciech Wawszczyk, ANIMA-POL, Polska 2008, czas: 17’ Kto powiedział, że parkowa ławka nie ma prawa do uczuć?! Urzekająca historia miłości drewnianej ławki do pewnej młodej dziewczyny, zrealizowana przez Wojciecha Wawszczyka, późniejszego współtwórcę JEżA JERZEGO. Nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Nowe Horyzonty” w kategorii filmów animowanych.
DRESZCZOWIEC reżyseria: Bogdan Nowicki, SMF, Polska 1972, czas: 7’51” Składanka epizodów o tematyce miłosnej, które mają mniej lub bardziej złowieszcze zakończenie…
SYCYLIJSKA PCH£A reżyseria: Marcin Giżycki, Serafiński Studio, Polska 2008, czas: 7’58” Zrealizowana za pomocą pocztówek z przełomu XIX i XX w., nostalgiczna „rekonstrukcja” ostatniego romansu gwiazd kina niemego - Poli Negri i Rudolfa Valentino. NAGRODY: MFF „Nowe Horyzonty” 2009 > Wyróżnienie w konkursie „Polskie Filmy Krótkometrażowe” w kat. filmów animowanych.
OCZEKIWANIE reżyseria: Witold Giersz, Ludwik Perski, SMF, Polska 1962, czas: 9′ Jedyny film lalkowy w dorobku Witolda Giersza. Przepięknie opowiedziana historia pojedynku dwóch mężczyzn o względy damy, przedstawiona przez figurki wykonane z kawiarnianych serwetek.
WYSPA GIBONOW reżyseria: Małgorzata Bosek, Serafiński Studio, Polska 2010, czas: 8’45″ Animowany komediodramat psychologiczny. Niewinna wizyta w zoo staje się dla pary bohaterów pretekstem do refleksji nad własnym życiem. Rzecz o skrajnie odmiennym widzeniu tego samego, niedocenianiu cudzej pracy, równowadze przeciwieństw oraz niezwykle trudnej sztuce bycia w związku. NAGRODY: Kraków (Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych)-Wyróżnienie; £ódź (Se-Ma-For Film Festival)-Nagroda dla najlepszego reżysera; Katowice (Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Ars Independent”)-Wyróżnienie w Konkursie Animacji.
ZMIANA WARTY reżyseria: Halina Bielińska, Włodzimierz Haupe, SMF, PL 1958, czas: 08’06″ Historia płomiennego romansu pomiędzy księżniczką a strażnikiem, rozegrana przez… pudełka od zapałek! NAGRODY: MFF Cannes > I Nagroda w kat. filmów krótkometrażowych za oryginalny pomysł (ex aequo), MFF Mannheim > Wyróżnienie Specjalne, MFF Edynburg > Dyplom Honorowy Nagroda Roy Thompsona
ŚWITEZIANKA reżyseria: Anna Dudek, TvSFA, PL 2010, czas: 3’30″ Autorski film animowany inspirowany utworem Fryderyka Chopina pt. Ballada op. 23 nr 1 w wykonaniu Artura Rubinsteina i motywami z ballady Adama Mickiewicza „Świtezianka”. Nostalgiczny rytm muzyki, wizualizowany jest przez ręcznie malowane ekolinami barwy i kształty, które synchronicznie budują w przestrzeni kadru opowieść o miłości i zdradzie.
LOVE GAMESTATION reżyseria: Paweł Borowski, SFA, PL 2001, czas: 11’05″ Pełna absurdalnego humoru historia dotycząca relacji damsko-męskich we współczesnym świecie. Bohater wikła się w związek z Barbie. Jak się później okazuje, jest to związek toksyczny. NAGRODY: OFAFA Kraków ’01 > Srebrna Kreska za „szczególne walory plastyczne”.
JONTEK reżyseria: Wiesław Zięba, SMF, PL 1983, czas: 2’28″ żart
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria