Informacje28 lutego 2009, 00:00,

TotalArt Szewczyk Dratewka - Bajkowa Niedziela Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: SZEWCZYK DRATEWKA, w wykonaniu artystów Agencji TotalArt. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 1 marca 2009 roku, o godzinie 16:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp na spektakl 10 zł (dzieci) oraz 5 zł (dorośli). Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na Bajkową Niedzielę w Piasecznie.

Szewczyk Dratewka to inscenizacja bajki Janiny Porazińskiej. Niewątpliwym atutem przedstawienia jest jego interaktywna formuła. Występuje w nim duża ilość piosenek, w których dzieci wraz z aktorami śpiewają, klaszczą, naśladują przeróżne odgłosy. Sceny z czynnym udziałem widzów wciągają w akcję. Ciekawe, zmieniające się wraz z akcją dekoracje, połączenie gry żywych postaci z pobudzającymi wyobraźnię sympatycznymi lalkami, ładne kostiumy i kolorowa muzyka prowadzą dziecko w czarodziejski świat bajki.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje1 marca 2009, 00:00,

ZAGINIONY ŚWIAT - Kino Kulturalny Marian Piaseczno

Klub Filmowy Kulturalny Marian działający przy Ośrodku Kultury Piaseczno zaprasza na prezentację filmu: ZAGINIONY ŚWIAT w reżyserii Harry O. Hoyt, który jest pierwszą w historii ekranizacja powieści Artura Conan Doyle'a. Prezentacja filmu odbędzie się w najbliższy wtorek, 3 marca 2009 roku, o godzinie 19:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49. Wstęp wolny. Zapraszamy na prezentację filmu Zaginiony Świat.

Zaginiony Świat The Lost World

Zaginiony Świat (The Lost World) to pierwsza w historii ekranizacja powieści Arthura Conan Doyle'a. W powieści Doyle'a utopijny obraz płaskowyżu z dorzecza Amazonki z prehistoryczną florą i fauną połączony został z ironiczną autobiografią pisarza sportretowanego w postaci profesora Challengera. Film okazał się jedyną z najbardziej kasowych produkcji swojej epoki. Po raz pierwszy w historii kina zastosowano w nim reprodukcję (tzw. projekcję tylną). Jest to technika kręcenia zdjęć plenerowych w studio, polegająca na tym, ze aktorów umieszcza się na tle ekranu, na którym wyświetla się zdjęcia pleneru. "Zaginiony świat" był także pierwszym filmem wyświetlanym na pokładzie samolotu. Projekcja odbyła się w kwietniu 1925 roku. Praca nad filmem trwała siedem lat. Zaginiony świat reż.: Harry O. Hoyt USA, 1925 Fantasy, Przygodowy.

Główną postacią filmu jest ekscentryczny profesor Challenger, który powrócił z Ameryki Południowej do Londynu, aby opowiedzieć o odkryciu rezerwatu prehistorycznych zwierząt. Jego relacja spotkała się oczywiście z ogólnym niedowierzaniem, ale pewien magnat prasowy zgadza się na finansowanie ekspedycji, włączając do niej swojego korespondenta Edwarda Malone`a. W wyprawie bierze udział także lord Roxton oraz Paula White i profesor Summerlee. Szalony profesor Challenger chce udowodnić swoje racje, jego zażarty przeciwnik - profesor Summerlee chce mu w tym przeszkodzić, natomiast ponętna Paula uwodzi Roxtona i Malone'a. Członków wyprawy bezustannie zaskakują dinozaury. Jednak naprawdę zaskakujące jest dopiero zakończenie filmu będące obrazem szalejącego i siejącego panikę na londyńskich ulicach brontozaura.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno