Informacje5 kwietnia 2012, 00:00,

Sukcesy teatrów £UPS! oraz Cha Cha Hi Hi He He

Miło mi poinformować o kolejnych sukcesach teatrów CK na TOTALNIE TEATRALNIE, czyli III Mazowieckim Festiwalu Teatralnym im. Hipolita Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim: Teatr £UPS! za Prometeusza niosącego ogień – 6 nagród, natomiast Cha Cha Cha Hi Hi He He - 3 nagrody (zespól złożony z dzieci od 8 do 13 roku życia). Razem 9 nagród na jednym festiwalu - padł kolejny rekord! Wszystko odbyło się 23 marca 2012 roku.

TEATR CHA CHA HI HI HE HE ZDJęCIE Z PRÓBY DO PRZEDSTAWIENIA ORZE£ W REżYSERII EWY K£UJSZO
Teatr Cha Cha Hi Hi He He - zdjęcie z próby do przedstawienia Orzeł w reż. Ewy Kłujszo.
Autor zdjęcia: Magdalena Napiecek (www.rozoweokulary.com)

"Orzeł" wg powiastki Jamesa Eggrey’a w Grodzisku miał swoją premierę. Przedstawienie w wykonaniu "średniej wiekowo" grupy teatralnej - Cha Cha Hi Hi He He działającej w Centrum Kultury w Piasecznie - otrzymał Srebrną Kurtynę, nagrodę za najlepszy scenariusz i najlepszą piosenkę Festiwalu.

TEATR £UPS PROMETEUSZ NIOS¡CY OGIEń
Teatr £ups zdjęcie ze spektaklu Prometeusz Niosący Ogień.
Więcej zdjęć, można obejrzeć na fotoblogu: fotoblog.borkowscy.pl

Teatr £ups! po raz kolejny został wprost obsypany nagrodami. Publiczność zgromadzona w grodziskim Centrum Kultury mogła obejrzeć w wykonaniu £UPSa! spektakl pt. Prometeusz Niosący Ogień. Spektakl wywarł ogromne wrażenie, wzruszał i śmieszył. Jury w składzie Hanka Brulińska, Anna Rogowska-Mrówczyńska, Anna Sroka, Andrzej Zaorski, Wojciech Asiński uhonorowało widowisko najwyższą nagrodą - Złotą Kurtyną i nie szczędziło pochwał.

Przyznało dwie nagrody w kategorii najlepszy aktor: Patrykowi Kuli za rolę Tespisa i Krzysztofowi Kwiatkowskiemu za Zapowiadacza. Autorka scenariuszy i adaptacji, Ewa Kłujszo została uznana za najlepszego reżysera festiwalu i otrzymała nagrodę w kat. najlepszy scenariusz autorski. "Chór antyczny" w składzie: Mikołaj Derentowicz, Małgorzata Czerwińska, Monika Kąkol, Jakub Wlazło, Bartłomiej Ziembicki, Filip Synkiewicz został doceniony przez przyznanie nagrody wokalnej.

Serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje3 kwietnia 2012, 00:00,

Ty również możesz pomóc kenijskim szkołom

Prosimy o przyłączanie się do naszej akcji - POMAGAMY KENIJSKIM SZKO£OM. Jeśli macie książki do nauki angielskiego (mogą być używane) zeszyty, długopisy i inne przybory szkolne - dostarczcie je do nas, a my przekażemy je uczniom w Kenii. Akcja ma potrwać do czerwca 2012 roku.

POMAGAMY KENIJSKIM SZKO£OM

Jeżeli ktoś z mieszkańców chce się przyłączyć do akcji, to prosimy o kontakt ze Szkołą Językową SPOT, która znajduje się przy ul. Staszica 24 w Piasecznie. Kontakt telefoniczny: (22) 750-20-27 lub 601-551-084. Mail: spot@boxl43.pl Strona: www.spot.org.pl

POMAGAMY KENIJSKIM SZKO£OM

Niecodzienną wizytę w Piasecznie złożyli nam zaproszeni przez nas goście. Cecil - Kenijka mieszkająca na stałe w Polsce, Ada, która ma męża Kenijczyka i Bartek, który z ramienia MSZ komputeryzował szkoły w kenijskich wioskach.

SPOTkanie z Kenią

Przygotowali dla nas przepiękną prezentacje zdjęć i w zajmujący sposób opowiadali o Kenii. Odwiedziliśmy również pobliską Szkołę Podstawową nr 1 przy ulicy Świętojańskiej. Uczniowie uczyli się języka suahilli i obiecali pomóc w akcji pomocy dla Kenii.
autor/źródło: Małgorzata Miernecka - Spot Szkoła Języków Obcych