Informacje19 kwietnia 2016, 12:00,

Spotkanie poświęcone obchodom 73. rocznicy Powstania w getcie warszawskim


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza zainteresowanych (zwłaszcza młodzież gimnazjalną oraz ponadgimnazjalną) na spotkanie poświęcone obchodom 73. rocznicy Powstania w getcie warszawskim. Spotkanie odbędzie się we wtorek 19 kwietnia 2016 roku o godz. 12.00 w Bibliotece Publicznej przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas spotkanie będzie można wysłuchać wykładu Pana Stanisława Hofmana oraz obejrzęc film o Powstaniu w getcie warszawskim. Zapraszamy na spotkanie!

SPOTKANIE POŚWIĘCONE OBCHODOM 73. ROCZNICY POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje19 kwietnia 2016, 18:00,

Bodo wśród gwiazd - spotkanie autorskie w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

We wtorek 19 kwietnia 2016 roku o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Anną Mieszkowską, autorką książki Bodo wśród gwiazd. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Publicznej przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Gościem specjalnym spotkania będzie odtwórca roli Eugeniusza Bodo - Antoni Królikowski. Zapraszamy!

BODO WŚRÓD GWIAZD - SPOTKANIE AUTORSKIE W PIASECZNIE

"Bodo wśród gwiazd. Opowieść o losach twórców przedwojennych kabaretów" jest książką, która przybliża postacie sławne i rozpoznawalne, jak i te mniej znane, nieco zapomniane w Polskiej kulturze kabaretowej. Z pewnością będzie to pozycja, która spodoba się czytelnikom, którzy chcieliby poznać sylwetki osób związanych ze sceną kabaretową. Do tej pory nie ukazały się podobne pozycje, które wyczerpałyby temat. Okres przedwojenny w Polsce, był najlepszym okresem rozwoju polskiego kabaretu. Stał on na wysokim poziomie i mógł konkurować z innymi, Europejskimi grupami artystycznymi. Jak sama autorka przyznała, pragnęła w książce zachować pamięć o wielkich gwiazdach tamtego okresu. Za materiał posłużyły jej różne, archiwalne dokumenty, listy, audycje radiowe, scenariusze programów artystycznych. Poza tym recenzje krytyków, fotografie, przeróżne artykuły z gazet. Tytułowe odniesienie do „Bodo" to odniesienie do postaci Eugeniusza Bodo (właściwie Bogdan Eugène Junod), który był aktorem filmowym i teatralnym, a poza tym reżyserem, scenarzystą, tancerzem i piosenkarzem. Uznawany został za prawdziwego dżentelmena przedwojennej Polski. „Bodo wśród gwiazd. Opowieść o losach twórców przedwojennych kabaretów" Anny Mieszkowskiej to książka o ważnym elemencie polskiej sztuki teatralnej. Nie jest to książka dla wszystkich. Czytelnicy, którzy nie interesują tego typu zagadnieniami, raczej nie znajdą w niej wiele ciekawych informacji, jednak dla osób chcących poznać fragment historii sceny kabaretowej, będzie to ciekawa lektura.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

BODO WŚRÓD GWIAZD - SPOTKANIE AUTORSKIE W PIASECZNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie