Informacje15 października 2016, 19:00,

Spektakl 2 Teatr Hugonówka - Dominika Gwit i Michał Tomala


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Znani, serialowi aktorzy Dominika Gwit i Michał Tomala już 8 października 2016 roku staną na deskach Teatru Hugonówka. Młode gwiazdy wcielą się w kilkanaście postaci w brytyjskim dramacie „2” w reżyserii Radka Dunaszewskiego.

SPEKTAKL 2 TEATR HUGONÓWKA - DOMINIKA GWIT I MICHAŁ TOMALA W KONSTANCINIE

„2” to współczesna brytyjska sztuka Jima Cartwrighta. „2” w Teatrze Hugonówka to kilkanaście postaci i dwoje aktorów. Akcja rozgrywa się w ciągu jednej nocy w angielskim barze. Osią spektaklu są właściciele pubu. Ich historia przeplata się z perypetiami nietuzinkowych gości, których obsługują i wraz z widzami poznają ich historie.

Kilkanaście postaci, wiele historii, różne oblicza miłości. Jak kochać, po co i dlaczego. Jak piękna, a zarazem okrutna potrafi być miłość, która dla bohaterów „2”, okazuje się być sensem życia... „2” to niezwykle wciągający spektakl, skłaniający do refleksji, pełen inteligentnego humoru i zaskakujących zwrotów akcji. „2” to także barwne kostiumy i nietuzinkowa charakteryzacja, za które odpowiadają Lena Firak, Klara Służewska oraz Aneta Malesa.

SPEKTAKL 2 TEATR HUGONÓWKA - DOMINIKA GWIT I MICHAŁ TOMALA W KONSTANCINIE

Sztuka „2” była wystawiona po raz pierwszy 23 sierpnia 1989 roku w teatrze Bolton Octagon. Jest to duże wyzwanie aktorskie, bowiem każdą z postaci cechuje osobny bagaż doświadczeń, a wiek najstarszej z postaci, to około 70 lat. Propozycja Teatru z Konstancina jest więc interesująca, bowiem Dominika Gwit i Michał Tomala, to młodzi, niespełna 30-letni aktorzy...

Premiera „2” w Teatrze Hugonówka już 8 października, o godz. 19:00. Bilety na spektakl „2” w cenie 30 złotych można nabyć w kasie KDK przy ul. Mostowej 15 oraz na stronie www.konstancinskidomkultury.pl. Najbliższe spektakle 8 i 15 października.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

SPEKTAKL 2 TEATR HUGONÓWKA - DOMINIKA GWIT I MICHAŁ TOMALA W KONSTANCINIE

Michał Tomala - pierwsze kroki na scenie stawiał już w 1996 roku w Teatrze Łups w Piaseczyńskim Domu Kultury. Zagrał tam w kilkunastu spektaklach, pokazywanych na terenie całej Polski m.in. na Zamkowych Spotkaniach Teatralnych w Szydłowcu czy festiwalu młodzieżowych grup teatralnych „Melpomena” w Warszawie. Profesjonalną przygodę z teatrem rozpoczął w 2014 roku w Teatrze Hugonówka, grając w spektaklach reżyserowanych przez Radosława Dunaszewskiego. Do najważniejszych tytułów zaliczyć można „Raj Goodbye”, musical „Pinokio”, czy „Nigdy nie zakocham się”. Szerszej publiczności znany z roli Daniela w popularnym serialu „Na Wspólnej”, w którym gra od początku jego istnienia. Jest także konferansjerem imprez kulturalnych.

Dominika Gwit - absolwentka szkoły aktorskiej Lart Studio w Krakowie, Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Występowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni m.in. w roli bankierki w spektaklu „Mały Książę” oraz w głównej roli w musicalu „Szach i Papuga”. Na dużym ekranie debiutowała w 2009 roku drugoplanową rolą w kinowym hicie Katarzyny Rosłaniec „Galerianki”. Znana także m.in. z popularnych seriali stacji TVN "Przepis na życie", "Singielka". W 2012 roku zdała aktorski egzamin eksternistyczny w Związku Artystów Scen Polskich. Od marca 2015 do stycznia 2016 prowadziła cykl "Odważ(e)ni" w programie Dzień Dobry TVN. 27 kwietnia 2016 roku, nakładem Wydawnictwa Muza, wyszła jej pierwsza książka "Moja droga do nowego życia", w której aktorka opisuje swoje problemy z wagą.

SPEKTAKL 2 TEATR HUGONÓWKA - DOMINIKA GWIT I MICHAŁ TOMALA W KONSTANCINIE

Radosław Dunaszewski - reżyser, scenarzysta, producent . Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Radia i TV. Jest odpowiedzialny za reżyserię i scenariusz do filmu „Laura” z Anną Seniuk i Marianem Dziędzielem w rolach głównych oraz seriali dokumentalnych „Wielkie ucieczki” oraz „Katastrofy górnicze”. Jest także reżyserem tak popularnych seriali telewizyjnych jak „Na Wspólnej” czy „Singielka”.

Teatr Hugonówka - wszystko zaczęło się w 2014 roku. Niedługo po tym, jak Konstanciński Dom Kultury wprowadził się do nowej siedziby przy ul. Mostowej 15. W zabytkowej willi Hugonówka powstała bowiem sala widowiskowa ze sceną kinowo-teatralną. Jednym z podstawowych celów teatru, jest promocja młodych dramatopisarzy, aktorów, reżyserów i innych mniej znanych, początkujących twórców. Do tej pory odbyły się tam cztery premiery z gwiazdami w obsadzie. Pierwszym spektaklem Teatru Hugonówka była komedia „Szczaw”. Bohaterami sztuki węgierskiego dramaturga Zoltana Egeressy są trzej sędziowie piłkarscy. W rolach głównych wystąpili znani aktorzy filmowi, teatralni i telewizyjni Łukasz Konopka, Waldemar Błaszczyk i Waldemar Obłoza. Zabawne perypetie trzech arbitrów spodobały się publiczności, która podczas spektakli zawsze wypełniała salę niemal do ostatniego miejsca. Komedia jest w repertuarze do dzisiaj – Teatr Hugonówka wystawia ją w różnych miastach w całym kraju. W artystycznym dorobku teatru działającego przy Konstancińskim Domu Kultury jest też komedia kryminalna „Nigdy nie zakocham się” Davida Harmeta (tłumaczenie: Cezary Harasimowicz). W rolach głównych zagrali znani aktorzy Anna Kerth i Wojciech Błach. Była to klasyczna kryminalna intryga z romansem w tle oraz z nieoczekiwanym zakończeniem. Natomiast sztuka „Raj Goodbye” autorstwa Michała Molki (M de M) miała w Teatrze Hugonówka swoją premierę sceniczną. Była to zabawna, skłaniająca do refleksji komedia, opowiadająca o relacjach męsko-damskich, pełna błyskotliwych dialogów i nieoczekiwanych zwrotów akcji. W rolach głównych wystąpili młodzi absolwenci szkół teatralnych Katarzyna Chorzępa, Dawid Czupryński, Michał Tomala, Mariusz Ochociński. Teatr Hugonówka wystawił również mikołajkowe widowisko dla dzieci „Gdzie jest broda św. Mikołaja”. Zabawne i pouczające przedstawienie miało nie tylko gwiazdorską obsadę, w której znaleźli się, m.in. Joanna Jabłczyńska, Wojtek Brzeziński, Wojciech Słupiński i Michał Tomala, lecz także efektowne dekoracje i wspaniałą oprawę muzyczną.

SPEKTAKL 2 TEATR HUGONÓWKA - DOMINIKA GWIT I MICHAŁ TOMALA W KONSTANCINIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje5 października 2016, 18:00,

Islandia Wyspa Żywiołów - Klub Podróżnika Po Horyzont Mysiadło


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

5 października 2016 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Klubu Podróżnika Po Horyzont w Mysiadle - Wyspa Żywiołów samotny trawers Islandii. Odbędzie się spotkanie z podróżnikiem - Łukaszem Superganem. Miejsce: Filia GOK Lesznowola w Mysiadle przy ul. Topolowej 2.

ISLANDIA WYSPA ŻYWIOŁÓW - KLUB PODRÓŻNIKA PO HORYZONT MYSIADŁO

Łukasz Supergan o swoich podróżach pisze tak: "(...) Niektórzy nazywają mnie podróżnikiem, choć sam się tak nie przedstawiam. Wolę mówić, że jestem człowiekiem, który spełnia swoje marzenia, nie dbając czy pasuje do jakiejkolwiek definicji. Często jestem w drodze, ponieważ szukam odpowiedzi na najważniejsze pytania. Podróżowanie oznacza dla mnie przekraczanie własnych ograniczeń, poszukiwanie zrozumienia, konfrontowanie umysłu z „innym”. Jest okazją do spojrzenia na świat nowymi oczami. Moją pasją są wędrówki długodystansowe, zwłaszcza górskie i samotne. (...)" www.lukaszsupergan.com

Przeczytaj też: Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?

ISLANDIA WYSPA ŻYWIOŁÓW - KLUB PODRÓŻNIKA PO HORYZONT MYSIADŁO

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie