Informacje5 października 2016, 18:00,

Islandia Wyspa Żywiołów - Klub Podróżnika Po Horyzont Mysiadło

5 października 2016 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Klubu Podróżnika Po Horyzont w Mysiadle - Wyspa Żywiołów samotny trawers Islandii. Odbędzie się spotkanie z podróżnikiem - Łukaszem Superganem. Miejsce: Filia GOK Lesznowola w Mysiadle przy ul. Topolowej 2.

ISLANDIA WYSPA ŻYWIOŁÓW - KLUB PODRÓŻNIKA PO HORYZONT MYSIADŁO

Łukasz Supergan o swoich podróżach pisze tak: "(...) Niektórzy nazywają mnie podróżnikiem, choć sam się tak nie przedstawiam. Wolę mówić, że jestem człowiekiem, który spełnia swoje marzenia, nie dbając czy pasuje do jakiejkolwiek definicji. Często jestem w drodze, ponieważ szukam odpowiedzi na najważniejsze pytania. Podróżowanie oznacza dla mnie przekraczanie własnych ograniczeń, poszukiwanie zrozumienia, konfrontowanie umysłu z „innym”. Jest okazją do spojrzenia na świat nowymi oczami. Moją pasją są wędrówki długodystansowe, zwłaszcza górskie i samotne. (...)" www.lukaszsupergan.com

Przeczytaj też: Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?

ISLANDIA WYSPA ŻYWIOŁÓW - KLUB PODRÓŻNIKA PO HORYZONT MYSIADŁO

Informacje7 października 2016, 08:00,

Jesienna opowieść konkurs plastyczny GOK Lesznowola

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli ogłasza konkurs plastyczny pt. "Jesienna opowieść", skierowany do osób uczęszczających na zajęcia cykliczne do dowolnej z filii GOK Lesznowola na terenie gminy (dotyczy uczestnictwa nie tylko w zajęciach plastycznych).

JESIENNA OPOWIEŚĆ KONKURS PLASTYCZNY GOK LESZNOWOLA

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. JESIENNA OPOWIEŚĆ
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli
1. Organizatorem konkursu plastycznego pt. Jesienna opowieść 2016 jest Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli.
2. Konkurs jest skierowany do uczestników zajęć w filiach GOK Lesznowola na terenie gminy i oceniany będzie w czterech kategoriach wiekowych:
a. kat. dzieci klas 0-3
b. kat. dzieci klas 4-6
c. kat. gimnazjaliści
d. kat. dorośli
3. Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.
4. Celem Konkursu jest poszukiwanie indywidualności technik oraz rozwiązań twórczych a także kształtowanie aktywnego uczestnictwa w kulturze.
5. Na konkurs należy oddać pracę wykonaną dowolną techniką mieszaną, przedstawiającą pejzaż jesienny.
6. Z tyłu prace muszą być opatrzone danymi:
a. imię i nazwisko autora,
b. adres i telefon kontaktowy,
c. tytuł pracy i wymiary,
d. placówka GOK (miejscowość), do której uczestnik konkursu uczęszcza na zajęcia – i na jakie.
7. Do konkursu można zgłosić tylko jedną pracę. Praca musi być samodzielna i własnego pomysłu (nie przyjmujemy kopii!). Należy ją opisaną (patrz pkt. 6) dostarczyć osobiście opiekunowi świetlicy w tej filii GOK Lesznowola, gdzie uczestnik uczęszcza na zajęcia cykliczne. Zgłaszanie prac konkursowych do dnia 2.11.2016 r.
8. Specjalnie powołane jury oceni prace i wyłoni zwycięzców. Pod uwagę brane będą przede wszystkim walory artystyczne pracy, indywidualne podejście do tematu i użytych technik, oryginalność spojrzenia na temat, ale także kompozycja oraz nastrój pracy.
9. Prace nagrodzone zostaną zamieszczone na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli: www.gok-lesznowola.pl w dziale WYDARZENIA: KONKURSY/ Konkurs plastyczny „Jesienna opowieść”.
10. Uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień nastąpi dn. 6.11.2016 r. podczas Dziecięcego Koncertu Jesiennego w wykonaniu uczestników zajęć wokalnych w GOK Lesznowola.
11. Autorzy prac nagrodzonych otrzymają cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
12. Wybrane nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie internetowej GOK Lesznowola oraz w kolejnych numerach kwartalnika „Puzderko Kulturalne”.
13. Zastrzega się, że złożenie pracy konkursowej jest jednocześnie zgodą na nieodpłatną publikację pracy w całości lub we fragmentach przez GOK Lesznowola.
14. Prace nadesłane na konkurs zostaną zwrócone po wystawie pokonkursowej ich autorom po zakończeniu wystawy.
15. Opiekunem konkursu jest pan Jan Drewicz, instruktor plastyczny GOK w Lesznowoli. Kontakt: świetlica GOK Lesznowola w Mysiadle, tel. 510 773 454, adres e-mail: jan.drewicz@gok-lesznowola.pl
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Regulamin konkursu plastycznego pt. Jesienna Opowieść -> pdf