Informacje29 kwietnia 2017, 15:00,

Rodzina Paulinków - Wirtualne Muzeum Konstancina


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


29 kwietnia 2017 roku o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie w ramach Wirtualnego Muzeum Konstancina nt.: Rodzina Paulinków. Wstęp wolny. Zapraszamy!

RODZINA PAULINKÓW - WIRTUALNE MUZEUM KONSTANCINA

Herman Paulinek, w latach 20. i 30. XX wieku, wójt Skolimowa, ale także przedsiębiorca i społecznik to jedna z bardziej zasłużonych postaci w historii Konstancina-Jeziorny. W latach 30. XX wieku do Paulinków należała spółka transportowa SKOWAR, której autobusy kursowały na trasie Skolimów-Warszawa, uzupełniając funkcjonowanie kolejki wilanowskiej. Paulinkowie byli także właścicielami najbardziej okazałej skolimowskiej kamienicy, w której mieścił się elegancki sklep kolonialny i księgarnia. O działalności społecznej rodziny, czasach okupacji i tym czym zajmują się obecnie jej przedstawiciele dowiemy się podczas wieczoru poświęconego jej historii.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje30 kwietnia 2017, 08:00,

Zawody regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

30 kwietnia 2017 r. od godz. 10.00 odbędą się zawody regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody w Tarczynie. Miejsce: Tarczyn, ul. Dolna. Na zawody zapraszają: Burmistrz Tarczyna, Towarzystwo Przyjaciół Tarczyna, Jeździecki Klub Sportowy Wyręba, Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie. Zapraszamy.

ZAWODY REGIONALNE I TOWARZYSKIE W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY W TARCZYNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie