Informacje4 czerwca 2015, 12:02,

Robert Kokoszka - nowy Komendant Policji w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W dniu 2 czerwca 2015 roku obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie objął młodszy inspektor Robert Kokoszka. Uroczyste przekazanie obowiązków odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie. W obecności Komendanta Stołecznego Policji oraz władz lokalnych ustępujący komendant mł. insp. Jarosław Konończuk przekazał obowiązki swojemu następcy mł. insp. Robertowi Kokoszce.

Robert Kokoszka - nowy Komendant Policji w Piasecznie

- Jestem przekonany że dotychczasowe wieloletnie doświadczenia z kierowania Komendą Powiatową Policji w Otwocku i Mińsku Mazowieckim pomogą mł. insp. Robertowi Kokoszce pełnić wzorową służbę w Piasecznie, które z racji swego położenia jest swoistym zapleczem stolicy naszego kraju – mówił przekazując rozkaz objęcia kierowania piaseczyńską komendą Komendant Stołeczny Policji inspektor Michał Domaradzki.

W trakcie uroczystości podziękowania za niemal dwuletnią służbę odchodzącemu komendantowi oraz słowa powitania dla jego następcy skierowali wszyscy obecni na uroczystości wójtowie, burmistrzowie, przedstawiciele Powiatu Piaseczyńskiego, radni gminy Piaseczno oraz komendanci piaseczyńskich służb Straży Miejskiej i Państwowej Straży Pożarnej.

Robert Kokoszka - nowy Komendant Policji w Piasecznie

Dotychczasowy komendant mł. insp. Jarosław Konończuk został oddany do dyspozycji Stołecznego Garnizonu Policji i tam będzie kontynuował swoją służbę.

Na koniec uroczystości zaprezentowano zaproszonym gościom siłownię dla policjantów urządzoną na terenie komendy dzięki środkom finansowym przekazanych przez samorządy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=11178
Informacje5 czerwca 2015, 20:00,

Nocna Zmiana Bluesa - Rynek Muzyczny w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W najbliższy piątek 5 czerwca 2015 roku o godz. 20.00 rusza scena letnia na rynku w Piasecznie pn.: Rynek Muzyczny. Sezon muzyczny rozpocznie koncert Nocnej Zmiany Bluesa. Koncert najpopularniejszego polskiego wykonawcy bluesa – Sławka Wierzcholskiego i stworzonej przez niego Nocnej Zmiany Bluesa, odbędzie się na scenie plenerowej na Placu Piłsudskiego w Piasecznie. Będzie to pierwszy występ z wakacyjnego cyklu akcji "Rynek muzyczny", którą w tym roku proponuje słuchaczom Centrum Kultury w Piasecznie.

Nocna Zmiana Bluesa - Rynek Muzyczny w Piasecznie

Nocna Zmiana Bluesa ma już trzydzieści lat. Jej koncerty to wspaniałe przeżycie, duża dawka energii, radości ale też refleksji, to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues! Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów! Dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, także w USA, a nawet w Zimbabwe! Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”. Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium.

Nocna Zmiana Bluesa - Rynek Muzyczny w Piasecznie

Mimo używania wzmacniaczy, wszyscy muzycy korzystają z instrumentów akustycznych. Dlatego grając niezwykle dynamicznie i żywiołowo, zespół gra .... kulturalnie dopasowując zawsze poziom nagłośnienia do warunków akustycznych sali. W trakcie koncertu wszyscy muzycy mają okazję zaprezentować swoje umiejętności w trakcie błyskotliwych partii solowych. Zespół z łatwością nawiązuje kontakt ze słuchaczami, zyskując akceptację tych, którzy o polskim bluesie wyrażają się sceptycznie. Na koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa składają się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty. Często już od początku koncertu słuchacze proszą o swoje ulubione numery. Dlatego nigdy na koncercie nie zabraknie takich numerów jak Szósta zero dwie, Nieznajomy przyjaciel, Ciężki dzień, Blues mieszka w Polsce, John Lee Hooker, Chory na bluesa i wielu innych. W trakcie koncertu Sławek zachęca publiczność do aktywnego udziału: uczy "amerykańskiego" klaskania na 2 i 4, śpiewania chórków zaś kulminacją każdego koncertu jest chóralnie odśpiewany Chory na bluesa.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Nocna Zmiana Bluesa - Rynek Muzyczny w Piasecznie

Skład zespołu Nocna Zmiana Bluesa:
- Sławek Wierzcholski: śpiew, harmonijka ustna
- Marek Dąbrowski: gitara akustyczna
- Witold Jąkalski: gitara slide
- Piotr Dąbrowski: akustyczna gitara basowa, śpiew
- Grzegorz Minicz: perkusja.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11179

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie