Informacje7 listopada 2008, 00:00,

Przyjdź na Maraton Muzyczny w Ośrodku Kultury Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza mieszkańców na MARATON MUZYCZNY, który odbędzie się 10 listopada 2008 roku, o godzinie 19:00 w Sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas Muzycznego Maratonu wystąpią obecni i byli uczniowie ogniska muzycznego: The Band Nr 2, Arek Zewar, Kasia Nocuń i Paweł Górski z zespołem 24HA, Mariusz Adam Ruta z akomp. Katarzyny Bienias, Kinga Miśkiewicz i Andrzej Pieszak Furia Futrzaków, Michał Rudaś , Konrad Biliński i Jędrek Kuziela. Gościem specjalnym będzie BEATA KOSSOWSKA z zespołem United Blues Experience. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy na Maraton Muzyczny w Piasecznie.

MARATON MUZYCZNY PIASECZNO

Program Maratonu Muzycznego w MGOK Piaseczno:

I część koncertu wystąpią obecni uczniowie Ogniska Muzycznego.
II część koncertu zaprezentują się nasi byli uczniowie, wciąż blisko związani z piaseczyńskim Ośrodkiem Kultury: The Band Nr 2, Arek Zewar, Kasia Nocuń, Paweł Górski. Wszyscy wystąpią z zespołem 24 HA.
III część koncertu wystąpią byli uczniowie, którzy kontynuują naukę lub już rozpoczęli karierę artystyczną. Mariusz Adam Ruta tenor z akompaniamentem Katarzyny Bienias (www.youtube.com/user/furiosoTenore), Furia Futrzaków czyli Kinga Miśkiewicz i Andrzej Pieszak (www.myspace.com/furiafutrzakow). W ich muzyce łączy się ekscentryczna popowa aura i elektronika, zwykle nie kojarzona z piosenkowością. W efekcie jest to koktajl ze śpiewnych melodii, ciężkich syntetycznych brzmień, kostek cukru, brokatu i klubowej atmosfery. Michał Rudaś (vocal) z Konradem Bilińskim ( harmonium) i Jędrkiem Kuzielą (www.michalrudas.com). Michał Rudaś był trzykrotnie w Indiach, gdzie uczył się klasycznego śpiewu hinduskiego u mistrza Anoopa Misry - profesora Sanskryt University w Varanasi. Aktualnie nagrywa płytę, na której będzie słychać wyraźnie inspiracje klasyczną muzyką Indii i Pakistanu. Podczas krótkiego recitalu wykona w kameralnym składzie przy akompaniamencie tabli i harmonium tradycyjną muzykę z Pakistanu oraz Indii.
IV część koncertu wystąpi Gwiazda Harmonijki Ustnej - Beata Kossowska z zespołem United Blues Experience w składzie: Beata Kossowska (www.unitedbluesexperience.de, www.beatakossowaska.de) Wolfgang Bernreuther Rudi Bayer. Beata Kossowska to mistrzyni harmonijki ustnej. Podczas International Blues Challenge 2005 w Memphis uznana za najlepiej grającą na harmonijce kobietę na świecie. Kreatywność muzyczna Beaty, poparta niewiarygodnym wręcz opanowaniem instrumentu zniewala. Jej niepowtarzalny styl podziwiany jest i doceniany przez najlepszych muzyków i publiczność na całym świecie. Przez wiele lat Beata Kossowska pracowała w piaseczyńskim Ośrodku Kultury jako instruktor emisji głosu, uwielbiana przez wszystkich swoich uczniów. Obecnie mieszka i rozwija swoją karierę w Niemczech.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje8 listopada 2008, 00:00,

Wycieczka z Pędziwiatrem Piaseczno do Zamku w Czersku

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr Piaseczno zaprasza wszystkich wielbicieli dwóch kółek, na niedzielną wycieczkę rowerową z cyklu: JESIEń NA ROWERZE Z PęDZIWIATREM. Tym razem, organizowana jest wycieczka do zamku w Czersku (gmina Góra Kalwaria). Organizatorzy informują, że wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Zapraszamy na wycieczkę rowerową z Klubem Rowerowym Pędziwiatr.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr

Osoby zainteresowane niedzielną wycieczką rowerową, spotykają się 9 listopada 2008 roku, o godzinie 10:00. Miejsce spotkania: przed budynkiem GOSiR, przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie. Informację o niedzielnej wycieczce, można znaleźć również na stronie Klubu Pędziwiatr: piaseczno.masa.waw.pl (współpracują z nami).
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno