Informacje16 maja 2014, 19:42,

Przedszkolaki poznają pracę policjantów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Dzisiaj gościliśmy w naszej Komendzie dzieci z przedszkola w Głoskowie. Nie lada atrakcją było dla naszych małych gości zwiedzanie komendy. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat bezpiecznych zachowań w domu, na ulicy, a także w kontaktach z osobami obcymi. Wycieczka została zakończona wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ PRACĘ POLICJANTÓW


Dzieci z przedszkola w Głoskowie odwiedziły naszą Komendę, ich przewodnikiem i opiekunem był specjalista ds. prewencji kryminalnej st. asp. Maciej Blachliński. Na początku było widoczne u naszych gości małe napięcie i zdenerwowanie, ale już po chwili uśmiechnięci policjanci i miła atmosfera sprawiły, że dzieci poczuły się jak u siebie.

Wizyta rozpoczęła się od przybliżenia dzieciom pracy i zadań oficera dyżurnego, a także przypomnienia numerów telefonów alarmowych i ich znaczenia dla bezpieczeństwa dzieci i dorosłych.

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ PRACĘ POLICJANTÓW


Tematem wiodącym tego spotkania były bezpieczne zachowania na drodze, w domu, na placu zabaw, a także w kontaktach z osobami obcymi. Policjanci starali się przekazać dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Mówili o pracy policjantów, aby dzieci wiedziały, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom.

Nie lada atrakcją dla przedszkolaków była możliwość wcielenia się w techników kryminalistyki i zrobienia odbitki linii papilarnych. Dzieci podziękowały policjantom za spotkanie i wręczyły im własnoręcznie wykonane laurki. Ostatnim etapem wizyty były wspólne zdjęcia.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ PRACĘ POLICJANTÓW


Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje16 maja 2014, 20:03,

Pętelka, biegi, piknik rodzinny w Ustanowie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

17 maja 2014 roku zapraszamy na wiosenną edycję Pętelki - mini wyścigu rowerowego dla dzieci i młodzieży. W tym roku, wyścig startuje od godz. 10:30 biegiem na 5 km w kategorii OPEN. O godz. 12:00 do wyścigu rowerowego o Puchar Wójta stają kolejno: pszczółki, trzmiele i szerszenie. Zapisy w dniu zawodów od godziny 9:00 w OSP Jeziórko. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy zawodników, a przede wszystkim mieszkańców Ustanowa i sąsiadów do wspólnej zabawy podczas Pikniku Ustanowskiego. Więcej informacji na poniższym plakacie oraz na stronie internetowej www.ustanow.pl

Pętelka, biegi, piknik rodzinny w Ustanowie
autor/źródło: Redakcja
Tematy:Prażmów

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie