Informacje12 maja 2011, 00:00,

Prośba o pomoc w leczeniu Aleksandry Jurek z Mysiadła


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zwracamy się z prośbą o pomoc w leczeniu naszej córki, Aleksandry Julii Jurek. Ola ma trzy lata i trzy miesiące. W trzecim tygodniu życia lekarze okuliści w Centrum Zdrowia Dziecka wykryli u niej siatkówczaka (nowotwór obu gałek ocznych). Rozpoczęło się długotrwałe leczenie z zastosowaniem: chemioterapii, krioterapii, termoterapii, wreszcie chemiotermoterapii. Ola dzielnie znosiła koszmar związany z ciągłymi, kilkudniowymi pobytami w szpitalu. Doprowadziło to do ustąpienia choroby na 17 miesięcy.

Prośba o pomoc w leczeniu Aleksandry Jurek z Mysiadła

Niestety, w listopadzie 2010 roku, w lewym oczku pojawił się guz umiejscowiony w pobliżu nerwu wzrokowego. Mimo stosowania wielu rozwiązań, lekarzom nie udało się doprowadzić do zahamowania jego wzrostu, a Ola bardzo szybko traci wzrok. Zalecili usunięcie oczka lub kosztowne leczenie w Wielkiej Brytanii. 4 maja 2011 roku Ola wraz z mamą udała się do Moorfields Eye Hospital w Londynie na badania do doktora John'a Hungerford'a. Doktor nie pozostawił złudzeń. Jeśli w ciągu dwóch lub trzech tygodni w Great Ormonds Hospital, nie zostanie wykonane skomplikowane pobranie tkanki i za jej pośrednictwem wstrzyknięcie do gałki ocznej melphalanu (specjalny rodzaj miejscowej chemioterapii), Ola straci wzrok i oko. Leczenie jest bardzo kosztowne (jedna dawka, to 50 tysięcy funtów).

Podejmujemy karkołomną próbę uzbierania takiej sumy tym bardziej, iż, jak orzekł doktor, chore, lewe oczko jest w lepszym stanie niż zdrowe- prawe. Dlatego też bardzo gorąco prosimy o Waszą pomoc. Pomoc, która może uratować wzrok i życie naszej córki.

Prośba o pomoc w leczeniu Aleksandry Jurek z Mysiadła

Wszelkie wpłaty prosimy kierować na adres:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. £omiańska 5 01-685 Warszawa
Numer konta
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem:14526 Jurek Aleksandra Julia- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


Zrozpaczeni rodzice: Beata i Artur Jurek,
Dane kontaktowe: kicmal@tlen.pl
autor/źródło: Redakcja
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz

Informacje10 maja 2011, 00:00,

Zapraszamy na BIEG NATURY CHOJNÓW na rzecz dzieci


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Bieg Natury 2011 jest prospołecznym projektem edukacyjno-sportowym na rzecz dzieci z domów dziecka. Biegamy jednocześnie promując zdrowy tryb życia i edukujemy jak ważny jest las, oraz otaczająca nas natura. Impreza będzie miała miejsce 14 maja 2011 roku o godzinie 10.00 na terenie obiektu wypoczynkowo-rekreacyjnego Zimne Doły w żabieńcu. Trasy biegowe zostały wytyczone najciekawszymi i najładniejszymi szlakami Lasu Chojnowskiego. Bieg główny będzie miał miejsce o godzinie 14.45 na dystansie 10 km. Przewidziane zostały również dystanse, dla nieco młodszych uczestników Biegu Natury. Najmłodsze dzieci będą mogły spróbować swoich sił w biegu na 200 m, dzieci ze szkół podstawowych na dystansie 1000 m, a młodzież gimnazjalna na trasie liczącej 3000 m. Każdy z biegaczy otrzyma w pakiecie startowym zestaw składający się ze specjalnej koszulki, unikatowy medal, numer startowy z chipem do pomiaru czasu, oraz pamiątkowe zdjęcie w formie elektronicznej.

BIEG NATURY CHOJNÓW

Przygotowana została również strefa fun, w której znajdą się stacje z grami i zabawami (takimi jak mölkky, rzut kaloszem, bule, twister, przeciąganie liny, wyścigi w workach i wiele więcej) oraz strefa edukacyjna (gdzie będzie można wziąć udział między innymi w konkursie "Las moich marzeń"), więc każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Organizatorami biegu są Polska Fundacja Sportu i Kultury, PGL Lasy Państwowe i RHFitness. Bieg jest również wspierany przez wolontariuszy z piaseczyńskiego ruchu młodzieżowego Akcja Reakcja. Razem z nami pobiegną dzieci z domów dziecka, oraz znane osoby ze świata sportu, polityki i telewizji. Zapisy na Bieg Natury trwają do 4 maja. Zachęcamy do udziału, wszystkich którzy nie boją się wyzwań i pomagania innym, bowiem poprzez takie działania pragniemy zmieniać życie dzieci z domów dziecka na lepsze. Liczymy również na wszelką pomoc przy organizacji biegu (zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem mailowym bieg@sportiukultura.org). Formularz zgłoszeniowy, program i szczegóły imprezy znajdują się na stronie internetowej www.biegnatury.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie