Artykuł partnerski29 września 2020, 22:01,

Profil, fanpage czy grupa? Różnice w formach komunikacji na Facebooku

Profil, fanpage czy grupa? Różnice w formach komunikacji na Facebooku

Facebook stanowi niedościgłą potęgę wśród wszystkich kanałów social media. Nawet pomimo kolejnych kryzysów, grono jego użytkowników nieustannie wzrasta. Według opublikowanych przez światowego giganta wyników finansowych, w ostatnim roku ilość aktywnych użytkowników wyniosła aż 1 523 000 000. W samej Europie korzysta z niego aktywnie każdego dnia ponad 282 000 000 osób. Użytkownicy spędzają codziennie około 2 godzin na wertowaniu wpisów, publikowaniu autorskich treści, czytaniu wiadomości od znajomych oraz dzieleniu się ciekawymi aktualnościami. Ze względu na zróżnicowaną formę aktywności, Facebook umożliwia tworzenie różnych rodzajów profili i stron w ramach serwisu. Jakie są najpopularniejsze z nich i czym się między sobą różnią? O tym opowiemy poniżej.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Prowadzenie Fanpage - wszystko zaczyna się od profilu prywatnego

 

Podstawową formą aktywności na Facebooku jest konto prywatne. Każdy użytkownik ma zazwyczaj jedno konto osobiste. Do czego ono służy? Pozwala na bycie w kontakcie ze znajomymi, dzielenie się różnymi treściami, a także dołączanie do grup lub obserwowanie różnych profili firmowych.

Facebook stał się platformą do nawiązywania nowych przyjaźni z ludźmi z całego świata, poszerzania horyzontów, a nawet robienia zakupów online, bez konieczności przechodzenia do witryn zewnętrznych.

Profil prywatny umożliwia tworzenie fanpage’y lub grup tematycznych. Czym się one różnią i jak z nich korzystać?

 

Grupy na Facebooku – nowe znajomości i wspólne zainteresowania

 

Jedną z niezmiernie popularnych form aktywności na Facebooku stanowią grupy tematyczne. Ich założenie nie jest specjalnie skomplikowane. Wystarczy raptem kilka kliknięć.

W zależności od preferencji możemy zdecydować się na stworzenie grupy:

  • publicznej, przy której każdy może ją znaleźć w wynikach wyszukiwania i zobaczyć jej członków,
  • zamkniętą, którą udaje się wyszukać, ale nie można zobaczyć listy członków, jeśli nie należymy do grupy,
  • tajną, którą widzą wyłącznie jej członkowie.

Do czego służą grupy? Mogą zrzeszać osoby zainteresowane podobną tematyką np. logistyka w temperaturach kontrolowanych, na przykład sztuką lub samochodami konkretnej marki. Dzięki dołączeniu do tej wąskiej społeczności, ludzie poznają innych użytkowników o takich samych, jak oni pasjach. Często tak powstają grupy wsparcia, wymiany informacji lub miejsca poszerzania wiedzy.

Istnieją również grupy brandowane, które służą zazwyczaj do akcji promocyjnych, mających na celu dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców, zainteresowanych daną tematyką, na przykład markowymi ubraniami, kosmetykami lub zdrowym odżywianiem się.

W grupie funkcjonuje hierarchia. Posty członków są weryfikowane przez administratorów i moderatorów, którzy dbają o porządek, właściwe zachowanie oraz przestrzeganie wewnętrznego regulaminu, dostępnego dla wszystkich grupowiczów.

 

Profile firmowe – wizytówki firmy i komunikacja z klientami

 

W świecie, w którym nawet biznes przenosi się do świata wirtualnego, a kolejne sklepy e-commerce pojawiają się, jak grzyby po deszczu, trudno się dziwić, że również Facebook otworzył się na promocję firm.

Można na nim założyć profil, który pokazuje, czym zajmuje się firma, jak wygląda jej codzienne funkcjonowanie oraz oferta. Prowadzenie fanpage’a jest zatem kluczowym elementem budowania wizerunku marki, poszerzania świadomości jej produktów i usług. Profil biznesowy wspiera tworzenie sieci lojalnych obserwatorów, którzy aktywnie reagują na wszystkie publikowane treści.

Oprócz postów, pozwala on na tworzenie rozbudowanych, płatnych kampanii reklamowych, dzięki którym docieramy do nowych użytkowników, przekierowujemy ruch na witrynę marki lub zwiększamy zainteresowanie konkretną publikacją.

Aby skutecznie prowadzić fanpage, warto zapisać się choćby na szkolenie Facebook Łódź, dzięki któremu zdobędziemy wiedzę, co i jak robić, żeby zwiększyć zaangażowanie użytkowników na profilu.

 

Facebook – platforma dla ludzi, platforma dla biznesu

 

Trzeba przyznać, że zróżnicowane opcje na Facebooku, potrafią zaspokoić rozmaite potrzeby użytkowników. Świetnie sprawdzają się do codziennej komunikacji lub poznawania znajomych. Można też dzięki nim poszerzyć wiedzę z zakresu zainteresowań w grupach tematycznych lub budować silną pozycję biznesu. Okazuje się zatem, że Facebook to miejsce, w którym warto być zarówno prywatnie, jak i zawodowo.

autor/źródło: platformalogistyczna.com

Napisz komentarz

Artykuł partnerski29 września 2020, 21:59,

Jak zadbać o rozpoznawalność wchodzącej na rynek marki?

Jak zadbać o rozpoznawalność wchodzącej na rynek marki?

Duża konkurencja na rynku sprawia, że coraz trudniej przebić się firmom, które stawiają pierwsze kroki w biznesie. Podstawą sukcesu jest często zadbanie do dobrą identyfikację wizualną marki. Przyciągające uwagę logo, odpowiednia kolorystyka oraz elementy graficzne, które mają markę wyróżniać spośród innych, przyczyniają się do rozpoznawalności firmy i powracania klientów, jeśli raz zakupiony produkt, czy usługa przypadły im do gustu.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W jakie działania identyfikujące markę warto zainwestować?

Zapadająca w pamięć nazwa marki i dobrze zaprojektowane logo to podstawa, oprócz wysokiej jakość towarów czy usług, które ma się do zaoferowania. W dzisiejszych czasach nie może obejść się także bez atrakcyjnej i szybko ładującej się strony internetowej, nawet jeśli firma nie działa tylko online. W zależności od profilu działalności, wskazane są również inne zabiegi zmierzające do zwiększenia rozpoznawalności marki. Klienci nie przybiegną bowiem, jeśli nie będą wiedzieć o istnieniu firmy. Dobrze jest więc opracować odpowiednie strategie reklamy. W niektórych wypadkach sprawdzą się gadżety reklamowe, w innych ulotki. Zawsze jednak warto zainwestować w maty z logo przed wejściem do firmy. Będą nie tylko efektownym elementem wystroju, ale przede wszystkim wpadającą w oko i pamięć informacją. 

Jak klienci odbierają różne działania marketingowe firmy?

Klienci szukający danego produktu, czy usługi chętnie przeglądają gazetki reklamowe, czy ulotki. Natomiast ci, którzy nie są zainteresowani w danej chwili, odbierają czasem taką formę marketingu jako spam. Trzeba więc zawsze dobrze rozważyć jak reklamować, czy dane działanie nie zostanie odebrane jako agresywne. Zupełnie inaczej konsumenci reagują na nieagresywną formę reklamy, którą zauważają niby mimochodem. Przykładem takiego działania wpływającego na zwiększenie rozpoznawalności marki są maty z logo np. https://www.bela.com.pl/wycieraczki-z-logo/. Klienci z pewnością dostrzegą to, co firma chce pokazać, ale nie czują się przez taką formę reklamy osaczeni, co tylko działa na korzyść marki. 

Przemyślana i dobrze zaprojektowana identyfikacja wizualna marki ma wpływ na zwiększenie rozpoznawalności i rozwój firmy. Takie formy reklamy, jak kalendarze, długopisy, czy maty z logo to inwestycje, które zaprocentują w przyszłości. 

autor/źródło: Adam Kowalski

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie