Informacje29 czerwca 2016, 19:19,

Poprawa bezpieczeństwa na DK79

29 czerwca w obrębie skrzyżowań Drogi Krajowej 79 z ul. Żeromskiego i Staszica nad przejściami dla pieszych stanęły sygnalizatory ostrzegawcze z pulsującym światłem pomarańczowym.

POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA DK79

Obwodnica Piaseczna (ul. Armii Krajowej) to bardzo ruchliwa arteria, którą na dobę przejeżdża blisko 22,5 tys. samochodów. Dodatkowo obecność dużych zakładów pracy powoduje spory ruch pieszych w tym rejonie miasta. Biorąc to pod uwagę Wydział Infrastruktury i Transportu Publicznego dbający o stan dróg w naszej gminie wnioskował do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o poprawę bezpieczeństwa ruchu w rejonie przejść dla pieszych ulokowanych na DK 79. Wniosek gminy spotkał się z aprobatą i w wyniku tych działań przy ul. Żeromskiego i Staszica stanęły dwa sygnalizatory ostrzegawcze, pulsujące światłem pomarańczowym. – Zdaje sobie sprawę, że samo ustawienie sygnalizatorów świetlnych nie zabezpieczy przed ewentualnym wypadkiem drogowym jednak niewątpliwie poprawi widoczność na przejściach zwłaszcza po zmroku – tłumaczy naczelnik Wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego Włodzimierz Rasiński.

Zgodnie z ustaleniami podczas spotkania przedstawicieli gminy z dyrekcją GDDKiA ustawienie sygnalizatorów ostrzegawczych to pierwszy etap poprawy bezpieczeństwa na Drodze Krajowej nr 79 przebiegającej przez Piaseczno. W kolejnych miesiącach GDDKiA przedłuży lewoskręt na skrzyżowaniu DK 79 z ul. Okulickiego w kierunku Konstancina oraz wykona lewoskręt na skrzyżowaniu z ul. Chyliczkowską, umożliwiający legalny skręt w lewo z ul. Armii Krajowej. Koszt prac związanych z modernizacją tych skrzyżowań wyniesie ponad 3 mln zł.

POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA NA DK79

Władze gminy cały czas namawiają przedstawicieli GDDKiA na kompleksową modernizację newralgicznych dla Piaseczna skrzyżowań (z ul. Okulickiego i Chyliczkowską). Regularnie odbywają się spotkania w tej sprawie. Prace te GDDKiA zaplanowała w związku z kompleksową modernizacją DK 79. Wykonano już niezbędną dokumentację techniczną. Niestety konkretne terminy nie są jeszcze wyznaczone ze względu na brak środków finansowych. Koszt generalnej przebudowy tych skrzyżowań i ich dostosowanie do odpowiedniej przepustowości ruchu to ponad 150 mln zł.

Informacje5 lipca 2016, 08:00,

Akcja Książka w podróży Piaseczno

Pokaż innym jak czytasz na wakacjach. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza do udziału w akcji "Książka w podróży". Zrób zdjęcie książki wypożyczonej z miejskiej Biblioteki i wyślij je na adres: wypozyczalnia@biblioteka-piaseczno.pl - Zdjęcia opublikujemy na naszym Facebooku - informuje Przemysław Kowalski, pracownik Biblioteki.

AKCJA KSIĄŻKA W PODRÓŻY PIASECZNO