Informacje20 września 2012, 00:00,

Podsumowanie akcji Recykling Czas Zacząć 2012

9 września 2012 roku na piaseczyńskim rynku odbyła się ekologiczna inauguracja roku szkolnego pod hasłem RECYKLING CZAS ZACZ¡ć. Imprezę uświetnił występ dzieci z przedszkoli publicznych oraz przedstawienie teatru lalek IGRASZKA. Każdy z uczestników mógł popisać się swoją wiedzą ekologiczną i umiejętnościami biorąc udział w konkursach, rozwiązując rebusy, krzyżówki oraz malując torby ekologiczne. Dzieci przystępujące do konkursów były nagradzane gadżetami o tematyce ekologicznej. Miłym akcentem pikniku było posadzenie w Parku Miejskim młodego dębu przez burmistrza Zdzisława Lisa i dzieci z Przedszkola Nr 2.

PODSUMOWANIE AKCJI RECYKLING CZAS ZACZ¡ć 2012

Jednak głównym punktem ekologicznego pikniku było podsumowanie pierwszego etapu gminnego konkursu „Przedszkolaki segregują odpady” i wręczenie wyróżnień. W trakcie trwania konkursu, przedszkolaki segregowały odpady i składowały je w przeznaczonych do tego pojemnikach ustawionych przez PUK SITA na terenie poszczególnych placówek. W czasie trwania akcji dzieci zebrały 13,5 tony posegregowanych odpadów. Koszt ich odbioru pokryła gmina Piaseczno.

PODSUMOWANIE AKCJI RECYKLING CZAS ZACZ¡ć 2012

Laureatem konkursu zostało Przedszkole Nr 6 w Głoskowie otrzymując nagrodę główną – huśtawkę dwuosobową. Drugie miejsce zajęło Przedszkole Nr 10 w Piasecznie przy ul. Sierakowskiego, a nagrodą było wyposażenie sali zabaw w szafki meblowe. Trzecie miejsce zajęło Przedszkole Nr 8 w Piasecznie przy ul. Księcia Józefa otrzymując nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł na zakup książek o tematyce ekologicznej. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie – dokładnie 1147 maluchów - zostały nagrodzone. Gmina Piaseczno ufundowała torby ekologiczne z hasłem „odpady segreguję ekostyl promuję”, zaś Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych SITA Piaseczno sponsorowało koszulki. Konkurs wśród przedszkoli publicznych jest kontynuowany.

PODSUMOWANIE AKCJI RECYKLING CZAS ZACZ¡ć 2012

Organizatorem imprezy była Gmina Piaseczno, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych SITA Piaseczno Sp. z o.o. oraz Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis.

Informacje20 września 2012, 00:00,

Zapraszamy na JESIENNE BIEGANIE w żabieńcu

Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe Kondycja zaprasza mieszkańców w najbliższą sobotę 22 września 2012 roku do żabieńca na Bieg Jesienny. Bieg odbędzie się na dystansach: rekreacyjnym (5 km) i rodzinnym (1 km). Organizatorzy przyjmują zgłoszenia wyłącznie w dniu biegu w świetlicy żabi Dołek przy ul. Leśnej 1 w godz. 9.30 - 10.45. Dla każdego uczestnika przewidziane są upominki. Będą także nagrody niespodzianki. Regulamin: Bieg Jesienny (.pdf). Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Kondycja: www.abckondycja.pl

BIEG JESIENNY W żABIEńCU