Informacje17 września 2013, 00:00,

PLENEROWE ŚWIECZOWISKO W PIASECZNIE

Centrum Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza mieszkańców na ŚWIECZOWISKO, czyli przy herbacie oraz świecach granie i śpiewanie, które odbędzie się w najbliższy piątek 20 września 2013 roku, o godzinie 19.30. Wrześniowe świeczki zamiast w sali, będą grane w plenerze. Wszystkich stałych bywalców oraz nowe osoby zapraszamy na dziedziniec PRZYSTANKU KULTURA (wejście bramą od ul. Kościuszki). Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich, którzy przez różowe okulary szukają swojego "nieba do wynajęcia". Zapraszamy.

PARASOL POETICA ŚWIECZOWISKO W PIASECZNIE
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje17 września 2013, 00:00,

Celowość Przypadkowość Przestrzenność - dwudniowe warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Kolonia Artystyczna w Zalesiu Dolnym zaprasza na dwudniowe warsztaty dla młodzieży i dorosłych pn.: CELOWOŚć PRZYPADKOWOŚć PRZESTRZENNOŚć, które odbędą się w dniach 20-21 września 2013 roku. Koszt 100 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja do 18 września 2013 roku, kontakt tel 602 20 20 20. Zapraszamy!

CELOWOŚć PRZYPADKOWOŚć PRZESTRZENNOŚć - DWUDNIOWE WARSZTATY DLA M£ODZIEżY I DOROS£YCH

Warsztaty poprowadzi: Henryk Kuś. W trakcie dwudniowych warsztatów ukazujących związek idei matematycznych i sztuk wizualnych uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami symetrii, teorii widzenia barw na przykładzie zjawiska tzw. kontrastów kolorystycznych oraz z zagadnieniami przestrzeni na przykładzie brył platońskich. Celem warsztatów jest zrozumienie podstawowych zasad porządkujących świat.

Henryk Kuś to artysta fotografik, zajmuje się teorią i historią fotografii oraz komunikacją wizualną. Studia w zakresie specjalizacji filozoficzno-społecznej Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej KUL (dyplom 1979), studia doktoranckie w zakresie filozofii sztuki (1996-2000). Stypendysta MKiS (2002). Od 1980 zajmuje się twórczo krytyką i publicystyką na temat fotografii i sztuki. Realizuje programy edukacyjne związane ze sztuką. Jest członkiem ZPAF.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno