Informacje21 września 2014, 13:00,

Pinokio - przedstawienie teatru lalek w Galerii Handlowej Auchan Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Popularną historię drewnianego pajacyka Pinokio, który pragnął przemienić się w chłopca zna większość dzieci i ich rodzice. Już w najbliższą niedzielę w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno będzie można obejrzeć spektakl teatru lalek według popularnej opowieści Carla Collodiego. Przedstawienie zostanie odegrane ramach cyklu Bajkowe niedziele. Wstęp wolny. Maluchy, które zasiądą przed sceną teatralną Centrum Handlowego Auchan Piaseczno, przekonają się do czego mogą doprowadzić kłamstwa i brak rozsądku. W najbliższą niedzielę 21 września wspólnie z rodzicami poznają historię Pinokia, chłopca wystruganego z drewna przez stolarza Gepetta. Czy twórca niesfornego Pinokia będzie cierpliwie znosił jego zachowanie?

Pinokio - przedstawienie teatru lalek w Galerii Handlowej Auchan Piaseczno

Podczas przedstawienia najmłodsi przeniosą się w fascynujący świat teatru lalek. Na scenie pojawią się klasyczne marionetki oraz tak zwane lalki „pyskówki” – pacynka o tzw. ruchomych ustach, której mimiką kontroluje aktor. Spektakl odegrany będzie w ramach cyklu „Bajkowe niedziele”. Raz w miesiącu na specjalnej scenie odbywać się będą przedstawienia dla najmłodszych widzów z udziałem aktorów i lalek. Najbliższe przedstawienie „Pinokio” w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno, odbędzie się w niedzielę 21 września trzykrotnie – o godzinie 13.00, 15.00 i 17.00.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Pinokio - przedstawienie teatru lalek w Galerii Handlowej Auchan Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje24 września 2014, 19:00,

Film Broken flowers w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na Dyskusyjny Klub Filmowy. Kochasz kino? Lubisz o nim rozmawiać? Dołącz do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Zainteresowane osoby, spotykają się w kinie Uciecha w Górze Kalwarii (ul. Ks. Sajny 14) w ostatnie środy miesiąca o godz. 19.00. Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się 24 września 2014 roku. W programie odbędzie się projekcja filmu w reżyserii Jim'a Jarmusch'a pt.: BROKEN FLOWERS.

Film Broken flowers w Dyskusyjnym Klubie Filmowym w Górze Kalwarii

BROKEN FLOWERS Dona Johnstona, mężczyznę stroniącego od wszelkich trwałych związków, rzuca jego ostatnia narzeczona. W tym samym czasie Don otrzymuje tajemniczy różowy list, w którym anonimowy donosiciel informuje go, że ma syna, który chciałby się z nim spotkać. Don postanawia odwiedzić swoje byłe kochanki i sprawdzić, która z nich pomoże mu rozwiązać zagadkę tajemniczego listu. Przed pokazem filmu odbędzie się prelekcja filmoznawcy - Andrzeja Kaweckiego, który opowie o twórczości Jima Jarmuscha. Po projekcji zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji związanej z filmem. Reżyseria Jim Jarmusch Scenariusz Jim Jarmusch Obsada Julie Delpy, Jessica Lange, Bill Murray, Sharon Stone, Jeffrey Wright Produkcja Komedia, Francja, USA, 1 godz. 46 min. Zapraszamy do DKF w Górze Kalwarii.

Przeczytaj też: Czujniki smogu zawisły w gminie Góra Kalwaria. Będą 'wąchać' powietrze

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie