Informacje3 września 2017, 13:00,

Piknik rodzinny w Pawłowicach 2017


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


3 września 2017 roku o godz. 15:00 odbędzie się piknik rodzinny w Pawłowicach. Szczegóły na plakacie:

PIKNIK RODZINNY W PAWŁOWICACH 2017

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 września 2017, 10:00,

Dożynki Czernidła - święto plonów gminy Konstancin-Jeziorna 2017


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Tegoroczne ludowe święto dziękczynne za ukończenie żniw i prac polowych w naszej gminie, odbędzie się w niedzielę 3 września 2017 roku. Gospodarzem Dożynek będzie sołectwo Czernidła. Występy zespołów disco polo, turniej sołectw, prezentacja lokalnych zespołów, rozstrzygnięcie konkursu Rolnik Roku oraz na najładniejszy wieniec dożynkowy, warsztaty artystyczne, taneczna zabawa pod gwiazdami – to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji, na które zapraszamy do Czernideł. Dożynki Gminne rozpocznie korowód sołectw naszej gminy, niosących swoje przygotowane ze zbóż wieńce, a prowadzony przez starostów dożynek. Msza święta polowa rozpocznie się o godz. 13.00, a po niej część oficjalna Dożynek, z dzieleniem się chlebem z mąki z tegorocznych zbiorów.

DOŻYNKI CZERNIDŁA - ŚWIĘTO PLONÓW GMINY KONSTANCIN-JEZIORNA 2017

Turniej sołectw i inne konkursy. Interesująco zapowiada się turniej sołectw, w którym 5-cio osobowe drużyny z sołectw gminy Konstancin-Jeziorna będą zmagać się w widowiskowych konkurencjach, wymagających nie lada umiejętności i sprawności.Najlepszym rolnikom naszej gminy zostaną wręczone nagrody wraz z tytułami Rolnik Roku 2017, a jury wybierze najładniejszy wieniec tegorocznych dożynek.

Występy artystyczne i koncerty. Na dożynkowej scenie zaprezentują się gminne zespoły artystyczne: Przepióreczka, Sonata i Rapsodia, oraz wystąpią Barbara Wiewióra, Łurzycanki, Pogodna Jesień, Jarzębina Czerwona, Cantabile. W inną muzyczną rzeczywistość przeniesie na Mateo, a po nim zespół dbomb – gwiazda disco polo. Po koncertach będzie można potańczyć przy muzyce przygotowanej przez dj-a D.M.D.

Atrakcje dla dużych i małych: Na licznych stoiskach będzie można zjeść, napić się i kupić ciekawą pamiątkę. Będą także twórcy ludowi, produkty naturalne i ekologiczne i kramy z różnościami. Dla dzieci będą specjalne atrakcje, m.in. dmuchańce, warsztaty artystyczne, fotobudka. Organizatorami Gminnych Dożynek są Gmina Konstancin-Jeziorna i Sołectwo Czernidła.

Dożynki Czernidła 2017 program:
12.45 Korowód dożynkowy i prezentacja wieńców
13.00 Msza święta polowa
14.00 Uroczyste otwarcie
14.50 Występy artystyczne: Przepióreczka, Sonata, Rapsodia, Barbara Wiewióra, Łurzycanki, Jarzębina Czerwona z Kawęczynka, Cantabile, Karate IPPON, Pogodna Jesień, Cantabile Wręczenie nagród za najlepsze wieńce dożynkowe oraz dla Rolników Roku. Turniej sołectw.
19.00 Występ zespołu Mateo
20.00 Występ zespołu dbomb
21.00 Potańcówka pod gwiazdami przy D.M.D.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie