Informacje27 kwietnia 2015, 10:00,

Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej w Piasecznie 2015

27 kwietnia 2015 roku o godz. 10.00 w sali Ośrodka Kultury w Piasecznie odbędzie się 10 edycja Piaseczyńskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej. Na festiwalu wystąpi ok. 50 uczestników z 20 szkół, których zadaniem będzie zaprezentowanie piosenki w języku angielskim. Jury oceniać będzie uczestników festiwalu w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych klasy 0-III i klasy IV-VI oraz uczniowie gimnazjów. Konkurs ma dwa etapy. Pierwszy wyłania finalistów w poszczególnych szkołach, którzy będą prezentować swoje umiejętności przed jury. W festiwalu mogą brać udział soliści lub duety. Dla laureatów i uczestników przewidziane są nagrody.

Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej w Piasecznie 2015

Cele festiwalu to promocja nauki języka angielskiego, pobudzanie aktywności dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań muzycznych i językowych, a także promocja młodych talentów. Festiwal odbywa się pod patronatem: Wojewody Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Starosty Piaseczyńskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. W gronie fundatorów nagród znalazł się Powiat Piaseczyński. Organizatorem jest Szkoła Języków Obcych SPOT z Piaseczna oraz Centrum Kultury w Piasecznie.

Martin, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=1175
Informacje15 kwietnia 2015, 11:18,

Pokontrolne zawieszenia w Spółce PWiK Piaseczno

Rada Nadzorcza Spółki Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie Sp. z o.o. na posiedzeniu w dniu 14 kwietnia br. po zapoznaniu się ze sprawozdaniem z rutynowego audytu wewnętrznego przeprowadzonego w Spółce podjęła uchwałę o zawieszeniu w wykonywaniu obowiązków prezesa zarządu Pana Leszka Prawuckiego oraz wiceprezesa zarządu Pana Roberta Latawca. Obaj prezesi zostali zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy i pozostają do dyspozycji Rady Nadzorczej. Od tego momentu funkcję prezesa zarządu Spółki pełni Pani Barbara Rudzińska–Mękal – dotychczasowy członek zarządu.

Pokontrolne zawieszenia w Spółce PWiK Piaseczno

W Spółce nadal trwa kontrola Rady Nadzorczej, która będzie prowadzona przy udziale przedstawiciela Rady Miejskiej Jerzego Mościckiego – Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej. W ramach tej części kontroli zostanie przeprowadzone również badanie przez biegłego rewidenta sprawozdania finansowego PWiK za rok 2014. Po zapoznaniu się przez Radę Nadzorczą oraz przez Burmistrza Miasta i Gminy z wynikiem badania biegłego rewidenta zostanie podjęta ostateczna decyzja o trwałych zmianach osobowych w składzie zarządu Spółki.

Jednocześnie na podstawie części sprawozdania z audytu, dotyczącej gospodarki paliwami oraz środkami transportowymi, inwentaryzacji oraz obsługi prawnej, Burmistrz Miasta i Gminy skierował do Prokuratury Rejonowej w Piasecznie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby, których ustalenia audytu dotyczą.

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie