Informacje4 stycznia 2013, 00:00,

Piaseczno reforma systemu gospodarki odpadami

Od dnia 1 lipca 2013 roku Gmina Piaseczno przejmie dotychczasowe obowiązki właściciel nieruchomości, związane z gospodarowaniem odpadami komunalnymi. Do tego dnia odbiór odpadów od mieszkańców odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach. Indywidualne umowy dotyczące odbierania odpadów komunalnych, zawierane przez wszystkich właścicieli nieruchomości z firmami wywozowymi, zostaną zastąpione przez wnoszoną do Gminy opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie uiszczana na podstawie złożonej deklaracji. Za odpady zbierane w sposób selektywny pobierana będzie niższa opłata.

PIASECZNO REFORMA SYSTEMU GOSPODARKI ODPADAMI

Zasady gospodarki odpadami komunalnymi zostaną określone następującymi uchwałami Rady Miejskiej:
- sposób segregacji odpadów (rodzaj i ilość pojemników),
- metoda ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
- wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości na terenie gminy Piaseczno,
- termin, częstotliwość i tryb uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez właścicieli nieruchomości na terenie gminy Piaseczno,
- wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości
Podjęte uchwały, regulacje prawne dostępne są na stronie: piaseczno.eu

Reforma przyczyni się do poprawy stanu środowiska m.in. poprzez:
- wyeliminowanie przypadków powstawania tzw. “dzikich wysypisk”,
- prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów i ponownego ich wykorzystywania,
- zmniejszenie ilości odpadów składowanych na wysypiskach.

Ponadto Gmina Piaseczno umożliwia oddanie następujących odpadów:
- Przeterminowanych leków - do specjalistycznych pojemników znajdujących się w aptekach. (wykaz aptek)
- Zużytych baterii - do specjalistycznych pojemników znajdujących się w budynku Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Centrum Kultury lub szkół. (wykaz placówek)
- Odpadów zawierających azbest – do Gminy należy złożyć wniosek zamieszczony na stronie internetowej lub dostępny w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. (informacje)
- Zużytych strzykawek i innych odpadów medycznych – odpady należy zbierać w specjalnych workach lub pojemnikach, a następnie zgłosić do Gminy pod nr tel. 70 – 17 – 664, odpady te zostaną odebrane przez specjalistyczną firmę. (odpady medyczne)
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje4 stycznia 2013, 00:00,

Zespół Etylina86 zagra w 8 Ball Club Piaseczno

8 Ball Club w Piasecznie, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na koncert na żywo zespołu ETYLINA86. Koncert odbędzie się 5 stycznia 2013 roku, start o godzinie 21.15. Wstęp 5 zł. 8 Ball Club, znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku). W imieniu Kamila z klubu bilardowego, zapraszam Was na sobotni koncert zespołu ETYLINA86.

ZESPÓ£ ETYLINA 86 ZAGRA W 8 BALL CLUB PIASECZNO

ETYLINA86 gra kawałki takich kapel jak: No Doubt, the beatles, Survivor, The Eagles, Cranberries, Guns&Roses, Maroon 5, Blues Brothers, Closterkeller, Lady Pank, Perfect, Blenders, Manam, Dżem, Wilki, T. Love, IRA, oraz wykonawców jak Lenny Kravitz, Moloko, Aretha Franklin, Bonnie Tyler, Kenny Logins i wielu innych. Tak więc, lecieć będą covery z górnej półki, czyli bedzie skocznie i tanecznie! Więcej informacji na temat zespołu Etylina 86, można przeczytać na stronie internetowej: www.etylina86.pl

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno