Informacje1 listopada 2007, 00:00,

Piaseczno Klub Pędziwiatr wycieczka do Twierdzy Modlin

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr Piaseczno organizuje kolejną wycieczkę klubową. Tym razem celem wycieczka pociągiem i rowerem, będzie Twierdza Modlin. Osoby z Piaseczna i okolic zainteresowane wycieczką rowerową, spotykają się w najbliższą niedzielę 4 listopada 2007, o godzinie 08:00. Miejsce spotkania: stacja PKP w Piasecznie, przy ulicy Dworcowej (od strony pętli autobusu 709). Wyjazd pociągiem z Piaseczna do Warszawy o godzinie 8:26. Osoby jadące z Warszawy mogą dołączyć na Dworcu Warszawa Wola (wyjazd o godzinie 9:23) lub Dworcu Gdańskim (godzina 9:40). Wyjazd z Warszawy pociągiem KM 1527 w kierunku Ciechanowa do Nowego Dworu Mazowieckiego.

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr - logo

Po zwiedzeniu Twierdzy Modlin, powrót do Warszawy będzie rowerami. Organizatorzy informują, że wycieczka do Twierdzy Modlin, odbędzie się bez względu na pogodę. Zapraszamy na wycieczkę Klubu Turystyki Rowerowej Pędziwiatr! ¬ródło informacji o wycieczce: piaseczno.masa.waw.pl

Twierdza Modlin to twierdza położona na Mazowszu u zbiegu Wisły i Narwi, około 30 km na północny zachód od Warszawy. Składa się z cytadeli położonej na prawym brzegu Narwi, umocnionych przedmości: kazuńskiego i nowodworskiego oraz z dwóch pierścieni fortów. Jest jedną z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce. Twierdza Modlin jest wybitnym i unikatowym dziełem fortyfikacyjnym w skali Europejskiej. Więcej informacji o Twierdzy Modlin przeczytacie między innymi na stronie internetowej: www.twierdzamodlin.pl. Tych, którzy nie mogą z różnych względów skorzystać z wycieczki organizowanej przez Klub Pędziwiatr, zapraszam na niezwykłą podróż śladami historii Twierdzy Modlin, a wszystko ilustrowane zdjęciami, zarówno tymi bardzo starymi, jak i współczesnymi. Wystarczy pobrać multimedialną prezentację ze strony: link (plik 19 MB) i po rozpakowaniu uruchomić start.exe. Polecam!
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje27 października 2007, 00:00,

Czy będzie strajk ostrzegawczy pracowników TDP Piaseczno

Nie musieliśmy długo czekać na kolejne informacje z firmy TDP Piaseczno. Dziś w Kurierze Południowym nr 41 pojawił się artykuł Anny żuber, z którego dowiadujemy się, że sytuacja w zakładach TDP Piaseczno, robi się coraz bardziej napięta. W środę na masztach przed siedzibą TDP Związki Zawodowe NSZZ Solidarność wywiesiły transparent z hasłem: "Stop dyskryminacji, stop lekceważeniu Związków, stop braku przyszłości firmy". Związki nie wykluczają zorganizowania strajku ostrzegawczego.

Związki Zawodowe NSZZ Solidarność nie mogą dojść do porozumienia z właścicielem firmy TDP. Według Andrzeja Matulka (przewodniczący Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność), właściciele koncernu Videocon nie zrobili nic dla dobra firmy i pracowników. Dialog nie przynosi żadnych efektów. Część pracowników odchodzi sama, bo nie chcą mieć z tym zakładem już nic wspólnego. Pojawiły się informacje o planowanym zwolnieniu kolejnych 600 osób. Włodzimierz Ode (kierownik Komunikacji Wewnętrznej i Akcjonariatu Pracowniczego w TDP) poinformował, że kolejne zwolnienie 600 osób, to są na razie wstępne plany i nie podjęli jeszcze żadnej decyzji.

Andrzeja Matulka powiedział, że wywieszenie transparentu z zarzutami wobec pracodawcy było lekką formą protestu. Związku nie wykluczają zorganizowania w najbliższym czasie strajku ostrzegawczego. Wszystko zależy od wyników rozmów z kierownictwem, w tym również w sprawie podwyżek. Czy odbędzie się strajk ostrzegawczy pracowników TDP Piaseczno? Czas pokaże...

Osoby, które są zainteresowane sprawą TDP Piaseczno zapraszamy do zapoznania się z poprzednimi informacjami w naszym serwisie: Oświadczenie TDP Piaseczno w Kurierze Południowym (2007-09-29), Firma TDP Piaseczno dyskryminuje i straszy pracowników (2007-08-26), Videocon nie restrukturyzuje Thomson TDP Piaseczno (2007-07-06), Hinduski Videocon i gigantyczna inwestycja w Piasecznie (2007-05-22), Masowe zwolnienia w Thomson Displays w Piasecznie (2007-04-21).

Czekamy na Wasze komentarze pod informacją, oraz zapraszamy do rozmowy na naszym prywatnym forum mieszkańców, w temacie: masowe zwolnienia w TDP Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno