Informacje17 lipca 2018, 06:52,

Oznakowane zostały dzikie kąpieliska na terenie gminy Piaseczno

W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą ustawiono znaki “zakazu kąpieli”, na tak zwanych dzikich kąpieliskach znajdujących się na terenie gminy Piaseczno.

OZNAKOWANE ZOSTAŁY DZIKIE KĄPIELISKA NA TERENIE GMINY PIASECZNO

Znaki ostrzegają przed kąpielą w miejscach do tego nie przeznaczonych, a wykorzystywanie takich miejsc niesie ryzyko utraty zdrowia lub nawet życia. Za nieprzestrzeganie przepisu dotyczącego “zakazu kąpieli” grozi mandat karny w wysokości do 250 zł.

Znaki ustawiono m.in. na terenie:
Górek Szymona,
– Ośrodka Wisła (“Zimnych Dołach” i jazie na rzece Czarnej),
– cegielni tzw. glinianek w Gołkowie przy ul. Ceramicznej,
– przy stawie w Głoskowie,
– przy stawie w parku w Złotokłosie.

Miejsca te zostaną objęte nadzorem policji i Straży Miejskiej oraz podmiotu uprawnionego do wykonywania ratownictwa wodnego. Ponadto w/w podmioty w okresie wakacji prowadzić będą akcję edukacyjną dotyczącą zagrożeń w czasie kąpieli w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Informacje7 lipca 2018, 20:10,

Zmiany dla linii L39 w rejonie PKP Jeziorki

ZTM Warszawa informuje, że nastąpią zmiany z kursowaniem linii L39 i N83, w związku z pracami w rejonie pętli autobusowej PKP JEZIORKI.

LINIA L39

W związku z realizacją prac w ul. Karczunkowskiej i zmianą parametrów geometrycznych jezdni łączącej tymczasową pętlę autobusową z ul. Karczunkowska od dnia 7.07.2018 r. od początku kursowania linii dziennych do odwołania (linia nocna od nocy 6/7.07. 2018 r. od początku kursowania do odwołania) wprowadzone zostaną niżej podane zmiany tras kursowania linii L39 i N83.

L39 – SZKOLNA – … – Puławska – zawrotka na skrzyżowaniu Puławska / Karczunkowska – KARCZUNKOWSKA 01 – Puławska – … – SZKOLNA

N83 – DW.CENTRALNY – … – Puławska – … – PKP PIASECZNO

Linia N83 nie będzie realizowała podjazdów ul. Karczunkowską do tymczasowej pętli autobusowej PKP JEZIORKI.

Źródło informacji: www.ztm.waw.pl
oto: UMiG Piaseczno