Informacje15 lutego 2009, 00:00,

Opowieści Pajączka Sebastiana Bajkowa Niedziela Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: OPOWIEŚCI PAJ¡CZKA SEBASTIANA, w wykonaniu artystów Teatru Arkadia. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 15 lutego 2009 roku, o godzinie 16:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp na spektakl 10 zł (dzieci) oraz 5 zł (dorośli). Serdecznie zapraszamy dzieci i ich rodziców na Bajkową Niedzielę w Piasecznie.

Teatr Arkadia z Białegostoku, tworzą wypróbowani ludzie, którzy od wielu lat specjalizują się w organizowaniu i prowadzeniu imprez dla dzieci. W przedstawieniach występują aktorzy w kostiumach oraz lalki. Wszystkie spektakle są interaktywne, w pięknej oprawie muzycznej. Opowieści Pajączka Sebastiana spektakl obejmuje trzy odrębne polskie legendy: warmińska żabka nawołuje do posłuszeństwa rodzicom (żywy plan, papety), gdańska Latarnia morska historia powstania latarnii morskiej (żywy plan, kukły), oraz warszawska Złota kaczka neguje skąpstwo, nawołuje do bezinteresownej pomocy innym (żywy plan, marionetki). Więcej informacji na temat Teatru Arkadia i ich spektakli na stronie internetowej: www.teatr-arkadia.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje15 lutego 2009, 00:00,

MARIUSZ KURC przedstawi refleksje z podróży MOJA AZJA

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza serdecznie na spotkanie z podróżnikiem Mariuszem Kurcem, które odbędzie 16 lutego 2009 roku, o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury (ul. Kościuszki 49, Piaseczno). Podczas prelekcji słuchacze będą mieli okazję zapoznać się ze zwyczajami oraz kulturą krajów azjatyckich, a także obejrzeć interesujący film będący refleksją z podróży. Serdecznie zapraszamy mieszkańców na spotkanie z podróżnikiem Mariuszem Kurcem.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno