Popularny: 1000 odsłonInformacje10 września 2019, 21:42,

Nowy kierownik przychodni gminnej

Nowy kierownik przychodni gminnej

Z początkiem września w Rejonowej Przychodni w Gołkowie funkcję kierownika placówki objęła Pani doktor Izabella Gładysz - specjalista chorób wewnętrznych i specjalista reumatolog. Przychodnia zyskała także drugiego lekarza Panią Izabelę Winnicką.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 9
Zmiany w przychodni gminnej.


Wychodząc naprzeciw pacjentom objętym opieką zdrowotną w Gołkowie, zostały wprowadzone trzy razy w tygodniu nowe godziny pracy tj. od godz. 7.00 oraz po przerwie wakacyjnej został uruchomiony Punkt Pobrań. Będzie on funkcjonował w poniedziałki, wtorki i piątki w godz. od 7.30 do 9.30.

W Przychodni od połowy września rusza realizacja “Ogólnopolskiego programu profilaktyki pierwotnej i wczesnego wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów RZS” dla pacjentów poniżej 65. roku życia, a także będą realizowane bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla osób powyżej 65. roku życia zamieszkałych na terenie Gminy Piaseczno.

autor/źródło: UG Piaseczno

Napisz komentarz

Artykuł partnerskiPopularny: 600 odsłon10 września 2019, 18:06,

Dobry dietetyk na co zwrócić uwagę? Poradnik

Dobry dietetyk na co zwrócić uwagę? Poradnik

Na wizytę w poradni dietetycznej decyduje się coraz więcej osób. Profesjonalne konsultacje dietetyczne są bardzo dużą pomocą dla osób, które zmagają się z różnego typu dolegliwościami, zbędnymi kilogramami i wszystkich, którzy chcą zdrowo odżywiać się. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań dobrego dietetyka? Podpowiadamy!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Zbilansowana dieta to klucz do lepszego zdrowia, dobrego samopoczucia

Jak wybrać dobrego dietetyka?

Wystarczy odrobina czasu oraz wysiłku i z pewnością znajdziemy dietetyka, który nie tylko przygotuje dla nas indywidualny plan żywieniowy, ale będzie prawdziwym wsparciem. Na jakie kwestie w szczególności warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań?

  1. Bardzo istotną kwestią jest wykształcenie, dietetykiem jest osoba, która ukończyła studia wyższe z zakresu żywienia człowieka i dietetyki. Podczas studiów szczegółowo omawiane są zagadnienia nie z zakresu dietetyki, biochemii, zdrowia człowieka ‒ zagadnienia, które nie pojawiają się na trwających kilka tygodni kursach.
  2. Dobry dietetyk nie przygotuje diety w 10 czy 15 minut, najpierw przeprowadzi wywiad żywieniowy, zapyta o produkty, które chcesz uwzględnić w diecie, jak również o te, za którymi nie przepadasz. Specjalista poprosi też o zrobienie badań laboratoryjnych, dzięki którym dostosuje dietę do stanu Twojego zdrowia.
  3. Prawdziwy specjalista do spraw żywienia zadba również o to, by posiłki uwzględnione w diecie były proste do przygotowania i składały się z łatwo dostępnych produktów.
  4. Kolejną kwestią są wizyty kontrole - dzięki nim dietetyk będzie mógł kontrolować Twoje postępy, przeprowadzić analizę składu ciała, wprowadzić poprawki w diecie i odpowiedzieć na każde z pytań.
  5. Podejście do pacjenta również jest ważne. W końcu dietetyk musi być również wsparciem, a my podczas wizyt powinniśmy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Warto zwrócić uwagę na tę kwestię przed nawiązaniem stałej współpracy.
  6. Internet to kopalnia informacji i z pewnością znajdziecie w nim informacje na temat godnych polecenia dietetyków, jak również tych, których warto unikać.

Z kaloriami na pieńku

Wszystkim, którzy potrzebują pomocy dobrego dietetyka polecamy warszawski gabinet dietetyczny Z kaloriami na pieńku. Gabinet prowadzony jest przez dwie panie, które mogą pochwalić się nie tylko doświadczeniem i specjalistyczną wiedzą, ale również gronem zadowolonych osób, którym pomogły do tej pory.

Czym ów gabinet wyróżnia się na tle innych? Dietetyka jest nie tylko pracą, ale prawdziwą pasją właścicielek, wiedzą one jak ważne jest indywidualne podejście do każdej z osób i zawsze dążą do tego, żeby dieta była prawdziwą przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem.

Podsumowanie

Zbilansowana dieta to klucz do lepszego zdrowia, dobrego samopoczucia , a także zgrabnej sylwetki i większej pewności siebie. Wszystkim szukającym dobrego dietetyka podpowiadamy, że warto zwrócić uwagę na takie kwestie, jak wykształcenie i doświadczenie specjalisty, podejście do klienta, sposób, w jaki układa diety - czy przeprowadza wywiad żywieniowy i zaleca wykonanie badań. Na koniec podpowiemy, że godnym uwagi gabinetem dietetycznym w Warszawie jest Z kaloriami na pieńku. 

autor/źródło: zkaloriami.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie