Informacje23 lipca 2016, 10:00,

Modernizacja drogi do Solca

Jedna z bardziej ruchliwych dróg powiatowych 2811W łącząca gminę Góra Kalwaria z Konstancinem-Jeziorną, znajdująca się na trasie Solec – Szymanów – Borowina – Konstancin, doczekała się w końcu modernizacji.

MODERNIZACJA DROGI DO SOLCA

Na modernizowany odcinek o długości ponad 2 km powiat wyda prawie 4 mln zł. Warto zaznaczyć, że 1,1 mln zł Powiat Piaseczyński pozyskał z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Prace od skrzyżowania z drogą krajową nr 79 w kierunku Szymanowa ruszą rano 23 lipca. Odcinek zostanie zamknięty na ok. trzy tygodnie, dlatego należy liczyć się z utrudnieniami. Objazd będzie wyznaczony przez Solec. Nowością będzie zupełnie nowa dwukierunkowa ścieżka rowerowa z chodnikiem o szerokości 3,5m, która ze względów bezpieczeństwa od strony rowów odgrodzona będzie balustradą.

Modernizacja drogi do Solca

– To jedna z najbardziej ruchliwych i potrzebnych dróg na terenie Góry Kalwarii i Konstancina. Ruch samochodowy oraz pieszy i rowerowy jest tu wyjątkowo duży. Między innymi dlatego zdecydowaliśmy o budowie tak szerokiej infrastruktury drogowej - mówi Arkadiusz Strzyżewski, Wicestarosta Piaseczyński. Będzie to druga taka ścieżka w gm. Góra Kalwaria, i druga przy drodze powiatowej.

Przeczytaj też: W centrum Góry Kalwarii zostaną wybudowane kamienice. Jak będą wyglądać? [ZDJĘCIA]

Modernizacja drogi do Solca

Zamówienie obejmuje kompleksową przebudowę jezdni wraz z nową podbudową, przebudowę istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych, budowę chodnika i ścieżki rowerowej. W zakres robót wchodzi ponadto wycinka kolidujących drzew, roboty ziemne, i odtworzenie rowów.

Modernizacja drogi do Solca

- Remont całego odcinka jednej z najbardziej uczęszczanych i zniszczonych dróg powiatowych staje się faktem – dodaje Arkadiusz Strzyżewski

Starostwo Powiatowe w Piasecznie

Informacje14 lipca 2016, 19:14,

Kurtyny wodne rozstawione na terenie gminy Lesznowola

Na początku lipca na terenie gminy Lesznowola zostały zamontowane kurtyny wodne. Kurtyny to znakomity sposób na ochłodzenie organizmu w czasie upałów. Pod wodną mgiełką chętnie też bawią się najmłodsi. Kurtyny będą czynne w upalne dni od godz. 10.00 do 18.00. Są ustawione przy obiektach sportowych i za ich obsługę odpowiadają opiekunowie poszczególnych obiektów.

KURTYNY WODNE

Lokalizacje kurtyn wodnych: