Informacje8 sierpnia 2007, 00:00,

Konkurs Poezji Śpiewanej dla młodzieży w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowola organizuje Konkurs Poezji Śpiewanej: Od piosenki poetyckiej do melorecytacji. Celem konkursu poezji śpiewanej w Lesznowoli, jest popularyzacja poezji i różnych form muzycznych, oraz możliwość prezentowania własnej twórczości.

Konkurs Poezji Śpiewanej skierowany jest do uczni klas IV - VI szkół podstawowych, oraz młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Konkurs odbędzie się w podziale na solistów oraz zespoły. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży mieszkającej na terenie gminy Lesznowola.

Wymagania Konkursu Poezji Śpiewanej:
- uczestnicy konkursu zgłaszają po jednym utworze w języku polskim;
- maksymalny czas wykonania utworu – 5 minut;
- wykonawca może korzystać z podkładu lub z akompaniamentu;
- uczestnicy mogą zaprezentować utwory własne lub z repertuaru innych wykonawców.

Zgłoszenia do konkursu poezji śpiewanej należy przesyłać do 5 października 2007 roku, w formie pisemnej na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli, ul. Gminnej Rady Narodowej 60, 05-506 Lesznowola, lub faksem na numer: (022) 757-92-09. Organizator konkursu wymaga, aby w zgłoszeniu zostały podane następujące dane: imię i nazwisko wykonawcy, wiek, klasa, szkoła, kontakt telefoniczny oraz tytuł i autor piosenki, a także orientacyjny czas trwania utworu.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 11 października 2007 roku, w świetlicy w £azach (ul. Przyszłości 8), od godziny 15:00. Jury konkursu oceni artystów uwzględniając: dobór repertuaru, interpretację, muzykalność, ogólne wrażenia artystyczne. Dla zwycięzców Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli przygotowuje ciekawe nagrody.

Informacja o konkursie poezji śpiewanej organizowanym w Lesznowoli, pochodzi ze strony Marcina Kania Radnego Lesznowoli www.marcinkania.pl, plakat: konkurs_poezji.pdf
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje31 lipca 2007, 00:00,

Obchody 63 rocznicy Powstania Warszawskiego w Powsinie

W związku z 63 rocznicą Powstania Warszawskiego, w środę 1 sierpnia 2007 roku, o godzinie 17:00 (czyli w godzinę "W") w kościele w Powsinie odbędzie się msza z udziałem władz Konstancina oraz Wilanowa. Po jej zakończeniu nastąpi przemarsz pod pomnik powstańców i złożenie wieńców. Przyłącz się do uroczystych obchodów 63 rocznicy Powstania Warszawskiego.

Powstanie Warszawskie było największym niepodległościowym zrywem Armii Krajowej i największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie. Rozpoczęte 1 sierpnia 1944 roku, na rozkaz Komendanta Głównego AK generała Tadeusza Komorowskiego "Bora", miało w założeniach trwać kilka dni, tymczasem zakończyło się dopiero po 63 dniach ciężkich walk.

W Powstaniu Warszawskim poległo około 18 tysięcy powstańców, 25 tysięcy zostało rannych. Zginęło również około 3,5 tysięcy żołnierzy z Dywizji Kościuszkowskiej. Straty wśród ludności cywilnej wynosiły około 180 tysięcy zabitych. Po kapitulacji pozostałych mieszkańców Warszawy, około 500 tysięcy, wypędzono z miasta, które zostało niemal całkowicie zniszczone. Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej Muzeum Powstania Warszawskiego: www.1944.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna