Informacje16 kwietnia 2012, 00:00,

Konkurs fotograficzny Sportowe Piaseczno Piaseczyńska Mila Konstytucyjna 2012

3 maja 2012 roku odbędzie się 12. Piaseczyńska Mila Konstytucyjna. W tym roku po raz drugi zostanie przeprowadzony konkurs fotograficzny: SPORTOWE PIASECZNO - PIASECZYńSKA MILA KONSTYTUCYJNA. Celem konkursu jest ukazanie sportowego charakteru Piaseczna poprzez bieg uliczny PIASECZYńSKA MILA KONSTYTUCYJNA, zintegrowanie mieszkańców Piaseczna oraz popularyzacja sportu poprzez fotografię. Bieg odbędzie się 3 maja 2012 r. w godz. 12:30 – 13:30 ulicami Piaseczna (ul. Kościuszki - ul. Nadarzyńska – ul. Sierakowskiego – Rynek – ul. Kościuszki). Biuro imprezy mieścić się będzie na Skwerze Kisiela przed Urzędem Gminy Piaseczno. Organizatorem konkursu fotograficznego jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie.

Konkurs fotograficzny: Sportowe Piaseczno - Piaseczyńska Mila Konstytucyjna

Zdjęcia należy przesłać do 15 maja 2012 roku mailem na adres konkurs@powiat-piaseczynski.info. Publikacja zdjęć oraz ogłoszenie wyników nastąpi 24 maja br. na stronach www.mila-piaseczno.pl, www.gosir-piaseczno.pl, www.piaseczno.eu, www.powiat-piaseczynski.info oraz www.sportevolution.pl po wcześniejszej ocenie przez powołane Jury. Wręczenie nagród odbędzie się 27 maja br. podczas imprezy plenerowej „Dzień Ziemi – Piknik Rodzinny” organizowanej przez Centrum Kultury Piaseczno w parku miejskim w Piasecznie. Patronat honorowy nad konkursem objął Zdzisław Lis Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Patronat medialny Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego. Fundatorami nagród są Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, GOSiR Piaseczno, Centrum Kultury Piaseczno, ExxonMobil Poland oraz Restauracja Pizza Hut Piaseczno. Więcej informacji na stronach www.mila-piaseczno.pl, www.gosir-piaseczno.pl, www.piaseczno.eu, www.powiat-piaseczynski.info, www.sportevolution.pl oraz pod tel. 22 716-66-00 wew. 39 lub 0-660-057-999 Zapraszamy! Przed wzięciem udziału w konkursie fotograficzny, prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu: regulamin konkursu Sportowe Piaseczno (.pdf). W imieniu organizatorów, zachęcam do udziału w konkursie fotograficznym.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje16 kwietnia 2012, 00:00,

Wideo-tłumacz ułatwenie dla osób głuchoniemych

Z początkiem kwietnia w Kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno ustawione zostało urządzenie umożliwiające swobodną komunikację z urzędnikami osobom głuchoniemym lub z wadami słuchu. Urządzenie przypomina telefon z dużym wyświetlaczem. Po podniesieniu słuchawki łączy się przez Internet z dyplomowanym tłumaczem języka migowego.

Za pomocą wbudowanej w urządzenie kamery osoba posługująca się językiem migowym rozmawia z tłumaczem, który przekazuje słownie treść rozmowy urzędnikowi.Usługa jest całkowicie bezpłatna dla klientów urzędu, jest dostępna on-line przez czały czas pracy urzędu i nie wymaga wcześniejszego umawiania. Stanowisko wyposażone wideofon jest wyraźnie oznaczone dużym czytelnym znakiem.

Zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej użytkownikom języka migowego, należy zapewnić „dostęp do komunikowania się w instytucjach publicznych w ich narodowym języku migowym” (2010 Brussels Declaration on Sign Language in the European Union). W Polsce od kwietnia 2012 roku obowiązuje Ustawa o języku migowym która ma ułatwiać osobom głuchym komunikowanie się oraz zapewnić dostęp do informacji.

autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno