Informacje26 marca 2007, 00:00,

Konkurs dla rolników - Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Przypominamy, że trwa piąta edycja konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, organizowanego na naszym terenie przez Terenową Placówkę KRUS w Piasecznie, a wspieranego m.in. przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem akcji jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych oraz wyłonienie gospodarstw mających osiągnięcia we wdrażaniu tych zasad.

Udział w konkursie mogą wziąć osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą. Zgłoszenia dokonuje się na formularzu w najbliższej Placówce Terenowej lub Oddziale Regionalnym KRUS - osobiście, za pośrednictwem poczty lub innych osób - do końca kwietnia 2007. Formularze zgłoszeniowe dostępne są m.in. w wymienionych placówkach oraz na stronie internetowej KRUS. Laureaci konkursu regionalnego, wojewódzkiego i krajowego zdobędą cenne nagrody i wyróżnienia (do zdobycia nawet traktor!).

KRUS (Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego) Oddział Regionalny w Warszawie Placówka Terenowa w Piasecznie, ul. Ludowa 7, 05-500 Piaseczno. Strona z kontaktem i telefonami: krus.gov.pl/piaseczno

Regulamin Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2007: regulamin (.pdf)
Zgłoszenie do konkursu: druk (.pdf)
Konkurs dla rolników: informacje
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje26 marca 2007, 00:00,

Wzmocnienie służb prewencyjnych policji w powiecie

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie powiatu piaseczyńskiego Starosta Piaseczyński prowadzi rozmowy na temat zorganizowania na terenie powiatu służby kandydackiej 50 policjantów. Policjanci wzmocnią w gminach służby prewencyjne, którymi dysponuje komendant powiatowy policji.

Zorganizowanie służby kandydackiej będzie wspólnym przedsięwzięciem powiatu oraz samorządów gminnych. Obecnie prowadzone są konsultacje w gminach dotyczące możliwości sfinansowania proponowanych dodatkowych służb prewencyjnych. Określona została już wysokość współfinansowania przez powiat oraz gminy kosztów zorganizowania służby kandydackiej. Koszty te wiążą się z zakwaterowaniem, wyżywieniem oraz paliwem.

Zgodnie z ustaleniami z Komendantem Stołecznym Policji służba kandydacka zorganizowana zostanie od 1 kwietnia do końca roku. Uzgodniono także liczbę policjantów, którzy pełniliby służbę w poszczególnych gminach.

Powiat piaseczyński w ramach wspólnego przedsięwzięcia, które ma na celu zwiększenie możliwości działań prewencyjnych policji, zakwateruje policjantów oraz pokryje koszty związane z ich pobytem. Zadeklarował również możliwość zorganizowania żywienia. Powiat piaseczyński przeznaczy na służbę kandydacką policji sumę 100 tysięcy złotych, co stanowi prawie połowę szacowanych kosztów. Zorganizowanie służby kandydackiej będzie możliwe, jeśli gminy powiatu piaseczyńskiego zadeklarują odpowiednie wsparcie finansowe dla tej inicjatywy. £ączne koszty określone zostały na sumę przeszło 220 tysięcy złotych.

źródło informacji: www.piaseczno.pl
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu powiat piaseczyński
Tematy: