Informacje15 lutego 2012, 00:00,

Koncert zespołu LE BLUE w Gospodzie Zalesie

Gospoda w Zalesiu Dolnym zaprasza mieszkańców, na koncert zespołu LE BLUE. Zespół podczas koncertu, prezentuje zarówno własne kompozycje, jak i covery, oraz standardy we własnych, unikalnych aranżacjach. Koncert Le Blue odbędzie się w najbliższą sobotę 18 lutego 2012 roku, start o godzinie 20.00. Miejsce koncertu: Gospoda w Zalesiu (Al. 3-go Maja 1, Zalesie Dolne). Zapraszamy na koncert zespołu LE BLUE. Wstęp wolny.

Fragment koncertu Le Blue, który odbył się 4.09.2011 r. w Ogród Bar w Piasecznie

LE BLUE zespół został założony w roku 1996 przez Piotra Maciaka (gitary elektryczna, akustyczna i klasyczna, aranżacje, lider zespołu) i Beatę Kossowską (harmonijka ustna i śpiew). Ten duet przez wiele lat stanowił trzon grupy. Współbrzmienie gitary oraz harmonijki nadawało swoisty charakter muzyce Le Blue. Zespół w specyficzny sposób łączy w swoim repertuarze rock, jazz i blues z polską muzyką ludową tworząc niepowtarzalny styl. Od marca 2011 roku do zespołu dołączyła nowa wokalistka Daria Iwan. Zespół występuje w składzie: Piotr Maciak (gitary), oraz Daria Iwan (śpiew).

Informacje15 lutego 2012, 00:00,

Niemy film Nosferatu z muzyką na żywo Czerwie

Centrum Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na pokaz niemego filmu Nosferatu, z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie. Pokaz odbędzie się w najbliższy piątek 17 lutego 2012 roku, o godzinie 20.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny! Zapraszamy na występ beskidzkiej grupy CZERWIE z autorską muzyką na żywo, do niemego filmu pt. Nosferatu Symfonia Grozy.

NIEMY FILM NOSFERATU Z MUZYK¡ NA żYWO ZESPO£U CZERWIE

NOSFERATU SYMFONIA GROZY to horror produkcji Niemieckiej z 1922 r. reżyser Friedrich W. Murnau; czas trwania: 94 min. Początek XIX wieku. Hrabia Orlok znany jako Nosferatu jest wampirem, który dla utrzymania życia musi odżywiać się ludzką krwią. Do jego zamku w Karpatach przybywa młody handlowiec. Nosferatu widzi miniaturkę pięknej Ellen, żony swego gościa. Urzeczony jej wizerunkiem opuszcza zamek i przypływa do miasta gdzie żyje ta młoda piękność. Wraz z jego przybyciem w mieście wybucha epidemia dżumy.

Nosferatu - trailer

CZERWIE to alternatywa z pogranicza folku, psychodelii i sceny absurdu. Grupa zawiązała się spontanicznie w 2000 r. na wiejskim pikniku w sołectwie Roczyny koło Andrychowa (powiat wadowicki) w Beskidzie Małym. Od tamtej pory było wiele zmian składu, który ostatecznie tworzą w obecnej postaci doświadczeni muzycy. Są twórcami i wykonawcami całkiem dobrej muzyki do głośnego spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka: Albośmy to jacy, tacy - na podstawie St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007) oraz do wielu innych zakręconych projektów...Sztywne podziały na style w muzyce obalają bezpardonowo. Dźwięki podawane są z bogatą domieszką brzmień akordeonu, gitary, mandoliny oraz instrumentów dętych. Jest to eklektyzm mocnego punkowego uderzenia, łagodnej latynoamerykańskiej rytmiki, industrialnych brzmień, ludowych przygrywek i śpiewek.

CZERWIE

Od początku swej działalności zagrali ponad 300 koncertów w kraju i za granicą. W 2004 ukazał się oficjalnie album pt. Padlina, a w 2008 r. udało się wydać limitowany projekt wystawienniczy pt. Otwarta Sztuka Dla Ludu. Dotąd projekt Nosferatu prezentowali na Festiwalu Kina Niemego w Warszawie (Centralny Basen Artystyczny - 2008), na Nocy Muzeów w Poznaniu (Centrum Kultury Zamek - 2009) oraz w kilku innych mniejszych miastach Polski w roku 2010. Więcej informacji o zespole, można przeczytać na stronie: www.czerwie.com.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno