Informacje7 marca 2007, 00:00,

Koncert zespołu Gadająca Tykwa w Konstancin-Jeziorna

W najbliższą niedzielę 11 marca 2007 roku w filii Konstancińskiego Domu Kultury, ul. Sobieskiego 6 odbędzie się koncert zespołu: Gadająca Tykwa. Muzykę Tykwy trudno zaliczyć do jakiegoś konkretnego nurtu. Jest etniczna, ale wszystkie kompozycie są autorskie. Jej charakter określają egzotyczne instrumenty - ich ograniczone skale i brzmienie tworzą specyficzny klimat. Dźwięki bębnów i balafonu przydają jej afrykańskiego charakteru.

Zespół Gadająca Tykwa:
Gwidon Cybulski - balafon, ngoni, gitara, wokal;
Filip Szymborski - kontrabas;
Sebastian Wielądek - flety, drumla, melodika, kalimba, wokal;
Helena - konga, wokal;
Hubert Poloniewicz - table, bębny, perkusionalia;
Ewa Morawska - wokal

źródło: www.konstancinjeziorna.pl
Konstanciński Dom Kultury: www.kdk-info.pl

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Gadająca Tykwa
11 marca o godz. 18:30.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu Powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna

Popularny: 1300 odsłonInformacje7 marca 2007, 00:00,

Sypie się budynek mieszkalny Tytanik w Piasecznie

Przeglądając dzisiaj forum piaseczyńskie na gazeta.pl znalazłem informację o sypiącym się budynku mieszkalnym nazwanym przez mieszkańców Piaseczna: Tytanik. Wczoraj na podjeździe dla wózków przed blokiem Tytanik bawiły się dzieci 6 - 9 lat. Cała środkowa część muru runęła, i tylko jakiś cud sprawił, że żadnemu z dzieci nic się nie stało. Jedno z rodziców wezwało policję, wezwano pracowników spółdzielni, aby zabezpieczyć miejsce.

budynek mieszkalny Tytanik w Piasecznie
kliknij aby powiększyć

Tytanik (tytanic) to budynek mieszkalny w Piasecznie przy ul. Sikorskiego 1A. Dla osób zainteresowanych szerszą informacją na temat Tytanik’a odsyłam na stronę: www.titanic.xtra.pl (w tej chwili ich strona niestety nie działa). O problemach mieszkańców możecie również przeczytać w miesięczniku piaseczyńskim - Co i Jak?: nr 89 na 5 stronie. Jeżeli znacie jakieś aktualne informacje o budynku Tytanik w Piasecznie, to prosimy o informacje na adres redakcji: info@powiat-piaseczynski.info

budynek mieszkalny Tytanik w Piasecznie
kliknij aby powiększyć

Co jeszcze runie, nim ktoś coś zrobi z tym rozsypującym się blokiem? A może ktoś musi zginąć? Czekamy na Wasze komentarze.

źródło: forum.gazeta.pl/Piaseczno
autor zdjęć: lamia34