Informacje7 października 2015, 18:00,

Koncert Teresy Kuny w Magdalence

7 października 2015 roku o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na koncert w wykonaniu Teresy Kuny. Artystka w ramach koncertów dla Klubu Seniora zaśpiewa przeboje lat 60-90. Gorąco zachęcamy wszystkich miłośników muzyki. Wstęp wolny. Miejsce: CIS Magdalenka, ul. Lipowa 28. Zapraszamy na koncert Teresy Kuny w Magdalence.

Koncert Teresy Kuny w Magdalence

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=15&t=11489
Informacje3 października 2015, 18:00,

Wieczór Kultury Afrykańskiej w Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

Zapraszamy 3 października 2015 roku od godz.18:00 do 21:00 do Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści na Wieczór Kultury Afrykańskiej. Wstęp wolny. Hitem programu będzie występ zespołu Faso Djigui - z Burkina Faso. Ponadto usłyszymy bajki oraz odkryjemy przysmaki afrykańskiej kuchni. W licznych konkursach będzie można wygrać etniczne nagrody. Odkryjemy znaczenie afrykańskich symboli i poznamy technikę tradycyjnego dekorowania tkanin. Wieczór będzie okazją do niezwykłego spędzenia czasu z całą rodziną Faso Djigui - etniczny zespół z Burkina Faso w składzie: Massa Dembele, Noumassa Dembele, grają na tradycyjnych instrumentach: balafonach, korze, jembe i dundunie.

Wieczór Kultury Afrykańskiej w Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

Zespół Faso Djigui; Nadzieja Ludzi tworzą dwaj bracia Massa i Noumassa Dembele. Grają tradycyjną muzykę z dawnego Cesarstwa Mandingue w skład którego wchodzą obecne kraje Burkina Faso, Mali, Senegal, Gwinea i Mauretania. Pochodzą z muzycznej rodziny z plemienia Bwaba z Burkina Faso. Rytmy słuchali I grali już od najmłodszych lat. Nazwa zespołu Faso Djigui; Nadzieja Ludzi została przez nich wybrana bardzo świadomie gdyż młodzi muzycy mają przesłanie które niosą w swoich śpiewach. Teksty piosenek mówią o życiu według określonych wartości I wyzbyciu się nieuczciwości, korupcji czy też dbaniu o środowisko naturalne i nie wycinaniu starych drzew. Michał Malinowski - opowieści.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=2826