Informacje3 października 2015, 18:00,

Wieczór Kultury Afrykańskiej w Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

Zapraszamy 3 października 2015 roku od godz.18:00 do 21:00 do Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści na Wieczór Kultury Afrykańskiej. Wstęp wolny. Hitem programu będzie występ zespołu Faso Djigui - z Burkina Faso. Ponadto usłyszymy bajki oraz odkryjemy przysmaki afrykańskiej kuchni. W licznych konkursach będzie można wygrać etniczne nagrody. Odkryjemy znaczenie afrykańskich symboli i poznamy technikę tradycyjnego dekorowania tkanin. Wieczór będzie okazją do niezwykłego spędzenia czasu z całą rodziną Faso Djigui - etniczny zespół z Burkina Faso w składzie: Massa Dembele, Noumassa Dembele, grają na tradycyjnych instrumentach: balafonach, korze, jembe i dundunie.

Wieczór Kultury Afrykańskiej w Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

Zespół Faso Djigui; Nadzieja Ludzi tworzą dwaj bracia Massa i Noumassa Dembele. Grają tradycyjną muzykę z dawnego Cesarstwa Mandingue w skład którego wchodzą obecne kraje Burkina Faso, Mali, Senegal, Gwinea i Mauretania. Pochodzą z muzycznej rodziny z plemienia Bwaba z Burkina Faso. Rytmy słuchali I grali już od najmłodszych lat. Nazwa zespołu Faso Djigui; Nadzieja Ludzi została przez nich wybrana bardzo świadomie gdyż młodzi muzycy mają przesłanie które niosą w swoich śpiewach. Teksty piosenek mówią o życiu według określonych wartości I wyzbyciu się nieuczciwości, korupcji czy też dbaniu o środowisko naturalne i nie wycinaniu starych drzew. Michał Malinowski - opowieści.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=2826
Informacje3 października 2015, 10:00,

Impresyjne Targi Rękodzieła Wszelakiego w Piasecznie

3 października 2015 roku w godzinach 10:00 - 16:00 odbędą się Impresyjne Targi Rękodzieła Wszelakiego. Miejsce: Impresja Rękodzieło ul. Kruczkowskiego 8a, Piaseczno. Impresyjne Targi Rękodzieła Wszelakiego to impreza plenerowa, podczas której kilkunastu polskich twórców zaprezentuje swoje wyroby. Na targach będzie można obejrzeć i zakupić wszystko to, co jest wytworem ludzkiej ręki - od tradycyjnych wycinanek łowickich i ceramiki po designerską odzież. Wszystkie rzeczy są unikatowe i niepowtarzalne.

Impresyjne Targi Rękodzieła Wszelakiego w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019