Informacje8 kwietnia 2016, 10:04,

Koncert Ogarniam myślą Ich...


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


10 kwietnia 2016 roku o godz. 18.00 zapraszamy na koncert Ogarniam myślą Ich... Wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odbioru w KDK Konstancin-Jeziorna.

Koncert Ogarniam myślą Ich...

Koncert pt.: „Ogarniam myślą Ich…” ma upamiętnić jedną z najsmutniejszych i najtragiczniejszych rocznic w naszych dziejach, wymordowanie 22 tysięcy jeńców przetrzymywanych w latach 1939-1940 w sowieckich obozach i więzieniach. Chcielibyśmy w poetycko – muzycznej formie oddać im hołd i spróbować ogarnąć myślą tę niewyobrażalną zbrodnię. Będzie to czas wspólnego wzruszenia i szczególnej zadumy nad znaczeniem tego, co się wydarzyło, ale też czas na refleksję o nas samych. W programie koncertu znalazły się utwory Fryderyka Chopina, Karola Kurpińskiego, Jacka Kaczmarskiego oraz kompozycje autorskie muzyków biorących udział w tym projekcie. Na warstwę poetycką, ilustrowaną poruszającymi archiwalnymi zdjęciami, udostępnionymi przez Muzeum Katyńskie, złożą się utwory Zbigniewa Herberta, Kazimiery Iłłakowiczówny, Kazimierza Wierzyńskiego, Feliksa Konarskiego, Ronalda Śliwińskiego, Leszka Długosza, Andrzeja Reigiera, Lecha Piwowara, Jana Twardowskiego, Wacława Kruka, Jacka Kaczmarskiego.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 kwietnia 2016, 16:30,

Walne Zebranie Towarzystwa Przyjaciół Piaseczna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna zaprasza na Walne Zebranie, które odbędzie się 18 kwietnia 2016 roku o godz. 16.30 (I termin) i o godz. 16.45 (II termin). Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie (I piętro). Będzie ciekawie. Zapraszamy!

Walne Zebranie Towarzystwa Przyjaciół Piaseczna

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie