Informacje4 listopada 2009, 00:00,

Koncert - Od Palestriny do Beatlesów/zabawy z piosenką

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza mieszkańców na koncert OD PALESTRINY DO BEATLESÓW/ZABAWY Z PIOSENK¡, w wykonaniu muzyków z Filharmonii Narodowej z Warszawy, który odbędzie się w najbliższy piątek 6 listopada 2009 roku o godz. 11.30 i 12.30, w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wiek XVI i XX to dwa odległe światy i dwa odmienne okresy rozwoju muzyki. £ączy je zainteresowanie człowiekiem i jego sprawami oraz popularność małych form wokalnych pieśni i piosenek. Stąd pomysł, by na koncercie zaprezentować renesansowe madrygały i chansons oraz przypomnieć znane piosenki minionego stulecia. Podczas koncertu usłyszymy: utwory anonimowe z XIII i XVI wieku, oraz wybrane dzieła Jana Sebastiana Bacha, G. Gershwina, J. Lenona, P. Mc Cartneya i Jana Petersburskiego. Muzycy podzielą się ze słuchaczami również, wiadomościami z zakresu historii muzyki, biografii wybitnych kompozytorów, form muzycznych, budowy i techniki gry na instrumentach muzycznych itp. Zapraszamy na koncert do MGOK Piaseczno.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje4 listopada 2009, 00:00,

RATUJMY ZABYTKI - PODSUMOWANIE KWESTY

Kwesta na rzecz renowacji zabytkowych grobów znajdujących się na cmentarzu w Piasecznie została przeprowadzona w Dniu Wszystkich Świętych 1 listopada 2009 roku, w godzinach 8.00 - 17.00 na piaseczyńskich cmentarzach. Na cmentarzu parafialnym kwestowali mieszkańcy Piaseczna a w tym członkowie Komitetu Renowacji Cmentarza Parafialnego, kombatanci, nauczyciele, władze gminy, samorządowcy gminni i powiatowi:
1) Władysław Patela
21) Grażyna Orłowska z mężem
22) Bogdan Temoszczuk
23) Daniel Putkiewicz

Na cmentarzu komunalnym kwestę nadzorował Michał Rosa, a wolontariuszami byli harcerze:
1) Natalia Gazda
2) Jan Dziubak
3) Justyna £uczak
4) Michał Marczak
5) Maciek Marczak
6) Wiktoria Pomorska
7) Iza Siemiątkowska
8) Adrian Smyczyński
9) Janek Wójcik
10) Kamil Wyrębiak

Zaangażowanie kwestujących zasługuje na duże uznanie i szacunek . Szczególne słowa podziękowanie kieruję do zespołu w składzie: Małgorzata Wasiewicz, Przemysław Wasiewicz, Wojciech Kaczyński, który zebrał rekordową kwotę ok. 1800 zł. Należy też podkreślić, że ks. proboszcz Dariusz Gass przekazał tacę zebraną podczas mszy na cmentarzu parafialnym na rzecz Komitetu.

Zebrane pieniądze liczyła Komisja w składzie:
1. Zbigniew Mucha - przewodniczący Komitetu
2. Witold Regner - Skarbnik
3. Agnieszka Regner - wolontariuszka

Po przeliczeniu i podsumowaniu pieniędzy kwesta zamknęła się kwotą 13257,10 zł. Pieniądze te w dniu 02.11.2009 zostały wpłacone na konto Komitetu. Dziękuję wszystkim darczyńcom. Do zobaczenia za rok. Przewodniczący Społecznego Komitetu Renowacji Cmentarza Parafialnego w Piasecznie Zbigniew Mucha email: jamucha@o2.pl tel: 602184511
autor/źródło: Zbigniew Mucha - Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego w Piasecznie