Informacje4 marca 2014, 00:00,

Kolorofonia wystąpi w 8 Ball Club Piaseczno

6 marca 2014 roku o godz. 20.00 odbędzie się koncert KOLOROFONIA w 8 Ball Club w Piasecznie. Wstęp wolny. To będzie przełomowy wieczór zarówno dla gospodarzy, jak i gości tego wydarzenia! Po raz pierwszy w historii klubu 8 Ball Club na scenie zaprezentuje się artysta spoza kręgu muzyki dotychczas tam prezentowanej. Po raz pierwszy również projekt KOLOROFONIA zagra w warunkach innych niż dotychczasowe i z poziomu ulicy zejdzie do podziemia, by tam odtworzyć klimat, który towarzyszył plenerowym występom.

Kolorofonia wystąpi w 8 Ball Club Piaseczno

Podczas koncertu zabrzmią utwory zarówno z debiutanckiej płyty "TAK KOLOROFONIA GRA", jak i z wcześniejszych EP "DAJEMY OGNIA" VOL.1/ VOL.2 www.kolorofonia.pl Tego dnia będzie również okazja wesprzeć projekt KOLOROFONIA poprzez zakup CD, bądź też okolicznościowych opasek "NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE", które w limitowanym nakładzie zostały przygotowane na ten koncert. http://instagram.com/p/k3fE-ktGvC/ Dochód z płyt i gadżetów zostanie przeznaczony na zakup sprzętu nagłaśniającego, który posłuży w nadchodzącym sezonie do happeningów, które projekt KOLOROFONIA organizuje niemal od początku swojego istnienia. Więcej informacji na stronie internetowej: www.kolorofonia.pl

KOLOROFONIA to projekt, który założył Michał Kisielewski, w środowisku hiphopowym występujący pod pseudonimem KOLO. Z muzyką rap związany od początków jej pojawienia się w Polsce. Pierwszy zespół hiphopowy tworzy wraz z przyjaciółmi w 1995 roku. Koncertuje m.in. jako support przed debiutującym wówczas Wzgórzem Ya-Pa-3. Na początku nowego tysiąclecia zakłada wraz z przyjaciółmi zespół grający reggae, a po zakończeniu tego etapu wraz z bratem reaktywują punkową kapelę w której udziela się do dziś. W 2013 KOLO wraca do rapu. W pierwszej połowie roku wydaje dwie następujące po sobie EP-ki zatytułowane „DAJEMY OGNIA” VOL. 1 i VOL. 2. Po okresie wakacyjnym, wypełnionym koncertami i organizowanymi przez siebie happeningami wydaje własnym sumptem płytę "TAK KOLOROFONIA GRA". Rok zamyka maxi singlem „ZARZEWIE OGNIA”, który zawiera niepublikowane wcześniej utwory powstałe pod koniec 2012 roku. Rok 2014 rozpoczyna od wytłoczenia kolejnego nakładu swej debiutanckiej płyty, który rozchodzi się jeszcze szybciej, niż poprzedni i dwa tygodnie później z taśmy schodzi kolejne, trzecie już tłoczenie tego krążka. Choć powodzenie debiutanckiego albumu zrodziło w głowie rapera pomysł poszukania wydawcy, to nadal nie ustaje w staraniach dotarcia do odbiorcy, sprzedając swoje płyty bezpośrednio na koncertach, jak i w trakcie przypadkowych spotkań z ludźmi.

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje4 marca 2014, 00:00,

W stronę Krainy Łagodności w Piasecznie

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na koncert W stronę Krainy Łagodności, w ramach Piaseczyńskiego Zlotu Piosenki Różnej, który odbędzie się w sobotę 8 marca 2014 roku o godz. 18.00. Koncert odbędzie się sali Domu Kultury w Piasecznie przy ul. Kościuszki 49. Bilety w cenie 25 złotych są do nabycia w kasach Centrum Kultury. Podczas koncertu wystąpią: Piotr Dąbrówka, Mateusz Rulski - Bożek oraz Wolna Grupa Bukowina.

W stronę Krainy Łagodności w Piasecznie

Wolna Grupa Bukowina to polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska - Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu,

Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii. Wolna Grupa Bukowina stale od 41 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym. Do największych przebojów zespołu zaliczyć można: „Bez słów” ( Chodzą ulicami ludzie), „Majster Bieda”, „Nuta z Ponidzia”, „Sielanka o domu”. Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to: Grażyna Kulawik - śpiew, Wojciech Jarociński - śpiew, gitara, Wacław Juszczyszyn - śpiew, gitara, Wojciech Maziakowski - gitara basowa, Marek Zarankiewicz - instrumenty perkusyjne, Krzysztof Żesławski - gitara elektryczna.

Mateusz Rulski – Bożek - laureat nagrody głównej Grand Prix im. Jonasza Kofty 25. Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2007 w Warszawie.

Piotr Dąbrówka - muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, interpretator poezji. Laureat wielu konkursów i festiwal, między innymi Studenckiego Festiwalu Piosenki, Olsztyńskich Spotkań Zamkowych i Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Piaseczyńskiego Zlotu Piosenki Różnej. Na scenie ponad 20 lat. Ma w swoim dorobku koncerty w całej Polsce. Występował w koncertach telewizyjnych („13 Poetów", „Damy radę! - Piosenki Lecha Janerki"). Śpiewa teksty autorskie i poezję między innymi: Stanisława Grochowiaka, Jonasza Kofty, Bolesława Leśmiana, Tadeusza Nowaka, Grzegorza Madejskiego, Mariana Piechala, Łukasza Majewskiego. Więcej informacji na stronie: www.piotrdabrowka.art.pl

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis informacyjny gminy Piaseczno