Informacje17 lutego 2013, 00:00,

KO£O FOTOGRAFICZNE W GÓRZE KALWARII

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii ogłasza nabór chętnych do Koła Fotograficznego. Zajęcia dla pasjonatów sztuki wizualnej jaką jest fotografia. Koło fotograficzne jest zarówno dla początkujących, jak również zaawansowanych amatorów. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 19 lutego 2013 roku o godz. 17.00, w Modelarni przy ul. Pijarskiej 1A w Górze Kalwarii. Organizatorzy zapraszają z każdym aparatem, może być prosta cyfrówka lub stary analog.

KO£O FOTOGRAFICZNE W GÓRZE KALWARII

Zajęcia obejmują pracę w ciemni fotograficznej, studio oraz komputerowej pracowni graficznej. Wszystkie pracownie warsztatowe są wyposażone w nowy sprzęt zakupiony dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu Infrastruktura domów kultury oraz ze środków Gminy Góra Kalwaria. Spotkania członków koła fotograficznego, będą odbywały się we wtorki oraz czwartki od godz. 17.00 w Modelarnii przy ul. Pijarskiej 1A w Górze Kalwarii. Koszt: 10 zł miesięcznie (koszty materiałów).

KO£O FOTOGRAFICZNE W GÓRZE KALWARII

Zajęcia prowadzi Paweł Tabor – absolwent Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie na kierunku fotografia artystyczna. Na co dzień pracownik Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii, koordynator projektu Ja w twoim obiektywie (www.jawtwoimobiektywie.pl) oraz współtwórca projektu Tak było w Górze Kalwarii (www.takbylowgk.pl). Zajmuje się fotografią komercyjną, ale jego największą pasją jest artystyczna fotografia analogowa.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje18 lutego 2013, 00:00,

FILM MONTEVIDEO SMAK ZWYCIęSTWA

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zaprasza na Dyskusyjny Klub Filmowy w Górze Kalwarii. Kochasz kino? Lubisz o nim rozmawiać? Dołącz do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Zainteresowane osoby, spotykają się w kinie Uciecha w Górze Kalwarii (ul. Ks. Sajny 14) o godz. 19.00. Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego odbędzie się 20 lutego 2013 roku. W programie odbędzie się projekcja serbskiego kandydata do Oscara pt.: MONTEVIDEO. SMAK ZWYCIęSTWA. Prowadzący: Andrzej Bukowiecki. Wstęp: 10 zł (7 zł – uczniowie, studenci oraz seniorzy).

MONTEVIDEO. SMAK ZWYCIęSTWA - DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY W GÓRZE KALWARII

Montevideo. Smak zwycięstwa to barwna i pełna humoru opowieść o chłopakach z belgradzkiej drużyny piłkarskiej, którzy mieli odwagę walczyć o swoje marzenia. O śmiałkach, którym udział w pierwszych Mistrzostwach Świata w Montevideo pozwolił stać się żywą legendą. Oparty na prawdziwych wydarzeniach film Dragana Bjelogrlića ukazuje legendarne zwycięstwo serbskiej drużyny trenowanej przez inżyniera Bo¹ko Simonovića podczas Pierwszych Piłkarskich Mistrzostw Świata w Montevideo 1930 roku. Produkcja: Serbia 2010. Czas trwania: 140 min. Reżyseria: Dragan Bjelogrlić. Scenariusz: Srðan Dragojević/ Ranko Bo¾ić; oparte na motywach książki dziennikarza sportowego Vladimira Stankovica, Montevideo, Bóg zapłać Video.

Film Montevideo. Smak zwycięstwa zdobył nagrody: Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie (2011); Nagroda Publiczności 5. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2011; MTV Movie Awards 2011 w kategorii: Najlepszy Film, Najlepsza Aktorka (Nina Jankovic), Najlepszy Aktor (Milos Bikovic); FIPRESCI Serbia 2010 – nagrody w kategoriach: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Scenariusz, Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Scenografia.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria