Informacje18 kwietnia 2009, 00:00,

Japońska Baśń podczas Aktywnej Niedzieli Góra Kalwaria

Ośrodek Kultury Góra Kalwaria serdecznie zaprasza na przedstawienia dla dzieci z cyklu Aktywna Niedziela, podczas której będziecie mogli obejrzeć spektakl: JAPOńSKA BAŚń O DOBRYM SERCU w wykonaniu Teatru Narwal. Przedstawienie zostanie wystawione w najbliższą niedzielę 19 kwietnia 2009 roku, o godzinie 17:00 w Kinie Uciecha przy ul. Ks. Sajny 14, Góra Kalwaria. Koszt biletu to 8zł. Aktywna Niedziela to cykl spotkań teatralnych dla najmłodszych, które nie tylko bawią ale także i uczą. Aktywna Niedziela to doskonały sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia. Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę na spektakl Japońska Baśń w Górze Kalwarii.

TEATR NARWAL - JAPOńSKA BAŚń O DOBRYM SERCU

Japońska baśń o dobrym sercu to baśń nietypowa. W Japonii stanowi fundament literatury pięknej. Opowiada o losach dwojga ludzi i o ich odmiennym podejściu do otaczającego nas świata. Jest to spór dobra ze złem: próżności i skromności. Aby przybliżyć japoński teatr, artyści z Narwal stworzyli szkielet podstawowych zasad, które powinny się w nim znaleźć. Z trzech klasycznych form japońskiego teatru najstarszy jest teatr no, który zaprezentują, będący rodzajem widowiska taneczno-śpiewanego, sięgający XIV wieku. Przedstawienie Teatru Narwal łączy te trzy formy teatru (no, kabuki, bunraku): muzyka wypełniająca spektakl przenosi widza w krainę orientu, piosenki i taniec zawierają proste i podstawowe elementy japońskiego ruchu scenicznego, .. a to wszystko na tle kolorowej i przestrzennej scenografii, która wprowadzi dzieci w nastrój dalekiego wschodu. Bajka Japońska baśń o dobrym sercu opowiada o tym, że wszyscy jesteśmy nieodzowną częścią przyrody i świata. Dlatego należy kochać i szanować otaczający nas świat… a dostrzeżemy, że radość dawana innym to największa nagroda. Po spektaklu aktorzy podczas rozmowy z dziećmi poruszają temat przemocy, tolerancji, zdrowego trybu życia, kultury dalekiego wschodu, ekologii, próżności i skromności. ¬ródłem informacji, na temat spektaklu jest strona internetowa: www.teatrnarwal.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje18 kwietnia 2009, 00:00,

Koncert Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego poinformowało, że 19 kwietnia 2009 roku odbędzie się uroczysta inauguracja projektu: Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza 2009. Koncert inauguracyjny w wykonaniu Sinfonietty Cracovii, odbędzie się w kościele św. Anny w Piasecznie rozpocznie się o godz. 14:00. Po koncercie, w auli Domu Parafialnego przy pl. Piłsudskiego 10 - nastąpi część oficjalna z udziałem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Starosty Piaseczyńskiego Jana Dąbka oraz zaproszonych gości. Wieczorem w hali Zespołu Szkół w Nowej Iwicznej przy ul. Krasickiego wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. Początek o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy mieszkańców!

POWIAT PIASECZYńSKI STOLIC¡ KULTURALN¡ MAZOWSZA 2009

Sinfonietta Cracovia jest zaliczana do czołowych polskich i europejskich zespołów kameralnych. Wyjątkowa atmosfera koncertów, ich entuzjastyczny odbiór przez publiczność, znakomite recenzje, a przede wszystkim jakość prezentacji muzycznych na scenie świadczą o stałym rozwoju wciąż młodej orkiestry. Stałym elementem życia koncertowego Sinfonietty jest współpraca z niezwykłymi osobowościami świata sztuki. Są wśród nich: Krzysztof Penderecki, Christoph Eschenbach, Lorin Maazel, Valery Gergiev, Rudolf Buchbinder, Mischa Maisky, Pieter Wispelwey, Ilya Gringolts, Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk, Barry Douglas, Kaja Danczowska, Irene Grafenauer, Tabea Zimmermann i wiele innych. Wśród szeregu nagrań zrealizowanych przez orkiestrę do najważniejszych należą prestiżowe produkcje telewizyjne dla BBC Classical Music Television, TV ARTE, Telewizji Polskiej oraz płyty nagrane dla wytwórni: Arion, Dux i CD Accord.

Sinfonietta Cracovia i Maxim Vengerov W.A. Mozart - Symphony in C major KV 551 Molto Allegro

Sinfonietta Cracovia jest miejską instytucją kultury pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa i posiada status Orkiestry Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Informacje na temat Sinfonietta Cracovia, można przeczytać na stronie: www.sinfonietta.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy: