Informacje18 kwietnia 2009, 00:00,

Koncert Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego poinformowało, że 19 kwietnia 2009 roku odbędzie się uroczysta inauguracja projektu: Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza 2009. Koncert inauguracyjny w wykonaniu Sinfonietty Cracovii, odbędzie się w kościele św. Anny w Piasecznie rozpocznie się o godz. 14:00. Po koncercie, w auli Domu Parafialnego przy pl. Piłsudskiego 10 - nastąpi część oficjalna z udziałem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Starosty Piaseczyńskiego Jana Dąbka oraz zaproszonych gości. Wieczorem w hali Zespołu Szkół w Nowej Iwicznej przy ul. Krasickiego wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. Początek o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy mieszkańców!

POWIAT PIASECZYńSKI STOLIC¡ KULTURALN¡ MAZOWSZA 2009

Sinfonietta Cracovia jest zaliczana do czołowych polskich i europejskich zespołów kameralnych. Wyjątkowa atmosfera koncertów, ich entuzjastyczny odbiór przez publiczność, znakomite recenzje, a przede wszystkim jakość prezentacji muzycznych na scenie świadczą o stałym rozwoju wciąż młodej orkiestry. Stałym elementem życia koncertowego Sinfonietty jest współpraca z niezwykłymi osobowościami świata sztuki. Są wśród nich: Krzysztof Penderecki, Christoph Eschenbach, Lorin Maazel, Valery Gergiev, Rudolf Buchbinder, Mischa Maisky, Pieter Wispelwey, Ilya Gringolts, Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk, Barry Douglas, Kaja Danczowska, Irene Grafenauer, Tabea Zimmermann i wiele innych. Wśród szeregu nagrań zrealizowanych przez orkiestrę do najważniejszych należą prestiżowe produkcje telewizyjne dla BBC Classical Music Television, TV ARTE, Telewizji Polskiej oraz płyty nagrane dla wytwórni: Arion, Dux i CD Accord.

Sinfonietta Cracovia i Maxim Vengerov W.A. Mozart - Symphony in C major KV 551 Molto Allegro

Sinfonietta Cracovia jest miejską instytucją kultury pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa i posiada status Orkiestry Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Informacje na temat Sinfonietta Cracovia, można przeczytać na stronie: www.sinfonietta.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:

Informacje14 kwietnia 2009, 00:00,

Przyjdź na bezpłatne zajęcia Nordic Walking w Józefosławiu

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, na bezpłatne zajęcia Nordic Walking (marsz z kijkami) w Józefosławiu / Piasecznie (Las Kabacki). Zajęcia odbędą się 15 kwietnia (środa) godz. 10:00 oraz 16 kwietnia 2009 roku (czwartek) godz. 18:30. Jeśli nie masz własnych kijów - dostaniesz kijki na czas zajęć! Zajęcia Nordic Walking, będą trwały 1-1,5h. Organizatorzy zajęć Nordic Walking, proszą o zabranie wygodnych butów, przewiewne ubranie i przede wszystkim dobry humor. Dzięki Nordic Walking możesz: poprawić swoją kondycję fizyczną i psychiczną, schudnąć - podczas marszu z kijkami możesz spalić do 40% więcej kalorii niż podczas normalnego spaceru, oraz trenować równocześnie 90% wszystkich mięśni swojego ciała. Sprawdź sam i przyjdź na zajęcia Nordic Walking!

NORDIC WALKING

Zainteresowane osoby proszone są o potwierdzenie obecności, pod numerem telefonu: 0501-136-885 lub mailem: info@strefanordicwalking.pl Można się również zapisać online: formularz Miejsce spotkania: wejście do Lasu Kabackiego na końcu ulicy Wilanowskiej: mapka. Podczas bezpłatnych zajęć Nordic Walking w Józefosławiu, będzie można zapisać się na regularne zajęcia, które odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach 10:00-11:30, oraz we wtorki i czwartki w godzinach 18:30-20:00 Cena jednych zajęć w karnecie: tylko 10 zł Zajęcia Nordic Walking, prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora. Więcej informacji: www.strefanordicwalking.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno