Informacje24 listopada 2011, 00:00,

IX Memoriał Wiesława Gawłowskiego w GOSiR Piaseczno

Drużyna Bobry Piaseczno, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta i Gminy Piaseczno serdecznie zapraszają na IX Memoriał Wiesława Gawłowskiego, czyli turniej upamiętniający jednego z najlepszych zawodników w historii polskiej siatkówki. Wszystkich miłośników siatkówki zapraszamy do GOSiRu w Piasecznie -ul. Gen. Władysława Sikorskiego 20, w najbliższą sobotę i niedzielę (26, 27 listopada 2011 roku) od godziny 9.00. Oficjalne otwarcie turnieju - godzina 14.00 w sobotę, zakończenie ok. godz. 16.00 w niedzielę.

MEMORIA£ WIES£AWA GAW£OWSKIEGO W GOSIR PIASECZNO

Wiesław Gawłowski był wybitnym siatkarzem, rozgrywającym słynnej, złotej ekipy Huberta Wagnera. Wraz z tą drużyną zdobył mistrzostwo świata w Meksyku w 1974 i mistrzostwo olimpijskie w Montrealu w 1976 roku. Był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, a także zdobywcą Pucharu Europy Mistrzów Krajowych. W reprezentacji narodowej rozegrał 366 spotkań, co do dziś jest rekordem w polskiej siatkówce. Wiesław Gawłowski został odznaczony Złotym i Srebrnym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe. Był mieszkańcem Piaseczna, do dziś mieszka tutaj jego najbliższa rodzina. Więcej informacji o Patronie, historii Memoriału oraz jego tegorocznej edycji znajduje się na stronie internetowej: www.memorialgawlowskiego.pl
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje24 listopada 2011, 00:00,

Relacja z Eko-Niedzieli na Placu Piłsudskiego w Piasecznie

W minioną niedzielę 20 listopada 2011 roku, na piaseczyńskim rynku została zorganizowana impreza ekologiczna Eko-Niedziela pod hasłem przewodnim: Zadbajmy o zwierzęta zimą. Eko-Niedziela to warsztaty ekologiczne, cykliczne, ekologiczno-sportowe mające na celu upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży nawyków zdrowego stylu życia w duchu dbałości o środowisko naturalne. Warsztaty te będą organizowane w jedną z niedziel każdego miesiąca w godz. 12.30 -14.30 począwszy od stycznia 2012. Założenia programowe obejmować będą ochronę środowiska, dokarmianie zwierząt, dbanie o naturalne zbiorniki wodne, kształtowanie sportowego, zdrowego stylu życia, zdrowe żywienie, recykling, przeciwdziałanie zanieczyszczeniom, poznawanie zjawisk przyrodniczych, formowanie i wzmacnianie pozytywnych postaw wobec obiektów przyrodniczych, kształtowanie aktywnej postawy wobec niekorzystnych zjawisk środowiskowych.

ZADBAJMY O ZWIERZęTA ZIM¡ - EKO-NIEDZIELA W PIASECZNIE

Pomysłodawcą i organizatorem Eko-Niedziel jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna przy współpracy z Fundacją Eco Choce. Zajęcia odbywające się na warsztatach Eko-Niedziela będą prowadzone w oparciu o program EkoSportoEdukacja program, którego głównym celem jest organizacja działań zmierzających do kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko, łączący ochronę środowiska, propagowanie zdrowego trybu życia oraz zmagania sportowe w atmosferze pozytywnej rywalizacji. Na rynku można było zakupić torby ekologiczne oraz lampiony, dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na zakup karmy dla zwierząt.

RELACJA Z EKO-NIEDZIELI NA PLACU PI£SUDSKIEGO W PIASECZNIE

Edukacja poprzez zabawę spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy Piaseczna zarówno ci mali jak i dorośli bardzo chętnie uczestniczyli w zabawach i konkursach odbywających się na placu Piłsudzkiego. Można było nauczyć się segregacji odpadów, poznać roślinność oraz zwierzęta jakie zamieszkują nasz chojnowski lasy, narysować wielki ekologiczny obraz. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową książeczkę o dokarmianiu zwierząt oraz segregacji śmieci.

Jedną z atrakcji zaplanowanych na zakończenie imprezy było puszczanie kolorowych lampionów. Niestety z przyczyn nie zależnych od organizatora, pomimo wstępnej zgody Polskiej żeglugi Lotniczej, lampionów nie puszczono(niekorzystny kierunek wiatru). Przeprowadzone została również zbiórka podpisów deklaracji „Nie śmiecę w lesie!” zebrano ponad 300 podpisów. Pieczę nad przeprowadzoną zbiórką sprawował Piotr Kandyba Wiceprzewodniczący Komisji Strategii Gospodarczej oraz Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Powiaty Piaseczyńskiego.

RELACJA Z EKO-NIEDZIELI NA PLACU PI£SUDSKIEGO W PIASECZNIE

- Pan Piotr Kandyba jest najlepszym przykładem ludzi dobrej woli, którzy swój wolny czas i siły przeznacza na pomoc innym – mówi Wiesława Bojanowska Prezes Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej.
- Bardzo dziękujemy Policji z Piaseczna, Straży Pożarnej w Piasecznie, Straży Miejskiej za zapewnienie odpowiedniej ochrony imprezy. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom z Gimnazjum w Zalesiu Górnym, którzy dzielnie, pomimo chłodu, asystowali przy stoiskach ustawionych na rynku – mówi Wiesława Bojanowska Prezes Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej.

Filmowa relacja z Eko-Niedzieli
obejrzyj filmową relację z Eko-Niedzieli

Partnerzy imprezy: Eko Choice, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Nadleśnictwo Chojnów, Centrum Kultury w Piasecznie, Stowarzyszenie „Niepełnosprawni dla Środowiska EKON”, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych SITA Piaseczno Sp. z o. o. Poprzez kreatywną działalność fundacji Fundacja pragnie propagować postawy ekologiczne.
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk