Artykuł partnerski7 października 2022, 10:26,

Implant stomatologiczny - dlaczego to najlepszy wybór?

Implant stomatologiczny - dlaczego to najlepszy wybór?

W przypadku nagłej utraty lub uszkodzenia zęba stajemy przed trudnym wyborem co do rozwiązania protetycznego. Piękny uśmiech jest niezwykle istotny, dlatego warto to zrobić szybko. Najprostsze i najszybsze byłoby zastosowanie ruchomej protezy zębowej. Czy jest to jednak najlepsze i najbardziej komfortowe rozwiązanie? Warto zastanowić się nad zastosowaniem nowoczesnych implantów stomatologicznych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Najpopularniejsze i jednocześnie najstarsze ze stosowanych implantów stomatologicznych to implanty tytanowe

Czym są implanty stomatologiczne?

Najprościej mówiąc jest to sztuczny korzeń, mający na celu zastąpienie naszego utraconego lub uszkodzonego korzenia naturalnego. Implant jest rodzajem wszczepu chirurgicznego mającego kształt śruby, który zostaje wkręcony do kości wyrostka zębowego. Implant poza funkcją zastępczego korzenia, ma za zadanie także utrzymywać koronę zęba. Materiały z jakich wykonywane są implanty stomatologiczne są niezwykle wytrzymałe oraz tolerowane przez organizm. Ze względu na trwałość stosowanych materiałów cena implantów stomatologicznych wciąż jest dosyć wysoka.

Jakie są rodzaje implantów stomatologicznych?

Najpopularniejsze i jednocześnie najstarsze ze stosowanych implantów stomatologicznych to implanty tytanowe. Tytan jest materiałem niezwykle trwałym, dlatego zapewnia długotrwałe użytkowanie. Mówi się że implanty tytanowe to inwestycja na lata. Implanty tytanowe są koloru srebrnoszarego, jednak nie powinno to być widoczne. Powierzchnia implantu jest delikatnie chropowata i odpowiednio wytrawiona, dzięki czemu lepiej stymuluje wzrost kości, idealnie się z nią zrasta oraz przyspieszanie gojenie się ran.

Kolejne to implanty cyrkonowe, znane też pod nazwą ceramicznych. Implanty ceramiczne zdaniem niektórych pacjentów przeważają nad tytanowymi za sprawą ich koloru, który jest zbliżony do naturalnego koloru uzębienia. Implanty cyrkonowe są także doskonałą alternatywą dla pacjentów borykających się z uczuleniem na tytan. Dwutlenek cyrkonu zawarty w implancie jest materiałem bioobojętnym i niewchłanialnym, dodatkowo jest niezwykle wytrzymały i odporny na pęknięcia i uszkodzenia mechaniczne.

Implanty stomatologiczne są jedno lub dwufazowe. W przypadku tych pierwszych najpierw wszczepia się śrubę, a po kilu miesiącach koronę z zębem, w tym czasie nosi się specjalne zastępcze korony. W drugim przypadku wszystko odbywa się w trakcie jednej wizyty.

Zalety stosowania implantów stomatologicznych

Pierwszą zaletą stosowania implantów jest niezwykle krótki czas leczenia, odbywa się to zazwyczaj w trzech krokach: wizyta kontrolna, ustalenie planu leczenia, wszczepienie implantu.

Kolejną zaletą jest ich stabilność, implanty nie poruszają się, są idealnie dopasowane do własnego uzębienia, zapewniają naturalny wygląd całej twarzy.

Implanty stomatologiczne pozwalają pacjentom zachować naturalny wygląd ich uzębienia, nie wymagają też stosowania żadnych dodatkowych klejów, nie trzeba ich wyjmować do czyszczenia.

Sam zabieg wstawiania implantów, dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia jest całkowicie bezbolesny, a na jednej wizycie można wstawić kilka implantów.

 Pomimo wysokiej ceny implanty stomatologiczne to najlepszy wybór jeśli chodzi o metodę uzupełniania ubytków zębowych, głównie za sprawą niezwykłej estetki tego rozwiązania oraz trwałości.

Jeśli szukasz doświadczonego specjalisty, który przeprowadzi zabieg wszczepienia implantu, skontaktuj się z kliniką stomatologiczną Trio-Dent w Warszawie. 

autor/źródło: triodent.com.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski29 września 2022, 08:17,

Kalkulator OC online - dlaczego warto z niego korzystać?

Kalkulator OC online - dlaczego warto z niego korzystać?

Znalezienie najlepszej oferty polisy OC nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście istnieje kalkulator OC online, dzięki któremu każdy może wybrać propozycję ubezpieczenia idealnie dopasowaną do własnych potrzeb. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z tego praktycznego narzędzia!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego jest zobowiązany do wykupienia polisy OC. Jak znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczenia? Czy warto skorzystać z kalkulatora OC online? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czym jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) to polisa chroniąca sprawcę kolizji lub wypadku od odpowiedzialności finansowej za wyrządzone szkody. W sytuacji, gdy kierowca posiadający ważne ubezpieczenie OC spowoduje kolizję lub wypadek, nie będzie musiał płacić poszkodowanym odszkodowania. W takim przypadku świadczenie zostanie wypłacone przez ubezpieczyciela.

Kto musi wykupić ubezpieczenie OC?

Jak wynika z Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym oraz Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, posiadanie ważnego ubezpieczenia OC jest obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych. Trzeba mieć na uwadze, że wykupienie polisy OC jest konieczne nie tylko w przypadku posiadaczy samochodów osobowych. Obowiązek ten dotyczy również właścicieli takich pojazdów jak motocykle, quady czy traktory.   

Od czego zależy wysokość składki OC?

Obliczając wysokość składki ubezpieczenia OC, firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę wiele różnych czynników. Należą do nich między innymi:

 • Wiek właściciela pojazdu
 • Stan cywilny posiadacza pojazdu
 • Doświadczenie za kierownicą
 • Miejsce zamieszkania kierowcy
 • Marka i model pojazdu
 • Wiek pojazdu
 • Pojemność silnika
 • Historia ubezpieczeniowa

Kiedy można liczyć na niższe ubezpieczenie samochodu?

Niektórym kierowcom należy się zniżka OC, czyli rabat udzielany podczas zakupu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej - https://kalkulator-ubezpieczen.pl/czy-znizki-oc-przechodza-na-wspolmalzonka/. Ubezpieczyciele naliczają zniżki OC za każdy rok bezszkodowej jazdy (bez spowodowania wypadków/kolizji). Po pierwszym roku jazdy bez szkód zwykle można otrzymać 10% zniżki OC. Po kilku latach bezszkodowej jazdy kierowca może uzbierać zniżki ubezpieczeniowe w wysokości 60-70%.  

Czym jest i jak działa kalkulator OC online?

Znalezienie najlepszego ubezpieczenia OC nie jest łatwym zadaniem. Samodzielne porównywanie propozycji poszczególnych ubezpieczycieli to dość żmudny i czasochłonny proces. Na szczęście można skorzystać z kalkulatora OC online - kalkulator-ubezpieczen.pl. Jest to praktyczne narzędzie, które umożliwia porównanie ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu każdy może łatwo i szybko wybrać dla siebie najkorzystniejszą polisę OC. Aby skorzystać z kalkulatora OC, wystarczy wypełnić znajdujący się na stronie internetowej formularz, wpisując niezbędne dane dotyczące pojazdu oraz jego właściciela. Po uzupełnieniu wszystkich potrzebnych informacji, kalkulator błyskawicznie wyliczy składkę ubezpieczenia OC i przedstawi oferty różnych ubezpieczycieli.

Kalkulator OC online – dlaczego warto z niego korzystać?

Zastanawiasz się, czy warto skorzystać z kalkulatora OC? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Do najważniejszych zalet tego praktycznego narzędzia możemy zaliczyć:

 • Oszczędność czasu - korzystając z kalkulatora OC online, nie musisz tracić czasu na odwiedzanie stron internetowych poszczególnych ubezpieczycieli.
 • Oszczędność pieniędzy - kalkulator OC umożliwi Ci znalezienie najtańszego ubezpieczenia samochodu.
 • Porównanie ofert wielu ubezpieczycieli - dostęp do dużej liczby ofert sprawia, że każdy z nas może wybrać polisę najlepiej dopasowaną do własnych potrzeb.
 • Dostępność - kalkulator OC online jest dostępny przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
autor/źródło: kalkulator-ubezpieczen.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie