Artykuł partnerski27 września 2022, 12:30,

Jakie usługi świadczy geodeta i dlaczego warto nawiązać z nim współpracę?

Jakie usługi świadczy geodeta i dlaczego warto nawiązać z nim współpracę?

Zakres specjalistów, których zaangażowanie jest niezbędne podczas budowy domu, jest bardzo szeroki. Jedną z kluczowych usług podczas różnych etapów prac jest geodezja. Warszawa zapewnia szeroki dostęp do specjalistów tego obszaru. Kiedy będą potrzebni i na co zwrócić uwagę?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Czym są usługi geodezyjne?

Geodeci specjalizują się w pomiarach gruntów i działek. Przede wszystkim można ich więc zauważyć w miejscu różnego typu inwestycji – od budowy prywatnych domów jednorodzinnych przez budynki biurowe po drogi i autostrady. Poza wykonywaniem pomiarów zajmują się również sporządzaniem dokumentacji oraz rysunków czy map niezbędnych do tworzenia projektów. 

Jak widać, to bardzo rozległa dziedzina wiedzy, która wymaga dobrego przygotowania merytorycznego i praktycznych umiejętności. Sam geodeta musi natomiast posiadać odpowiednie kwalifikacje oraz uprawnienia wydawane przez Głównego Geodetę Kraju. Ten zawód w wyraźny sposób reguluje również rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 31 stycznia 2014 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii.

Budowa domu: wtedy będziesz potrzebować geodety

Większość osób spotyka się z geodetą na przykład podczas budowy domu. Ekspert będzie przy tym potrzebny zarówno na jej początku, jak i na jej końcu, a jego usługi są niezbędnym krokiem nie tylko z budowlanej, ale również urzędowej perspektywy. Geodeta uprawniony do wykonywania zawodu będzie potrzebny:

  • Przed rozpoczęciem prac projektowych: same warunki zabudowy i projekt domu to nie wszystko. Geodeta musi również przygotować mapę, która pozwoli na określenie granic działki oraz jej otoczenia. 
  • Początek budowy: aby możliwe było wytyczenie budynku na działce, znów niezbędne będą usługi geodezyjne. Jego praca zakończy się wytyczeniem osi budynku i obrysu fundamentów oraz zostanie ujęta w dzienniku budowy. 
  • Po zakończeniu budowy geodeta ponownie będzie musiał wykonać mapę określającą m.in. położenie budynków na działce oraz zinwentaryzować przyłącza. 

Kartografia i geodezja – Warszawa. Jak znaleźć firmy?

Jak widać, zaangażowanie geodety jest konieczne na wielu etapach budowy zarówno z technicznego, jak i urzędowego punktu widzenia. Co więcej: od jego profesjonalizmu i doświadczenia zależy sukces całej inwestycji oraz bezpieczeństwo korzystających z budynku osób. Warto więc poświęcić chwilę na dobór odpowiedniego przedsiębiorstwa. Uda się to zrobić bez wychodzenia z domu, sprawdzając firmy z kategorii geodezja w Warszawie na ALEO.com

Każda zainteresowana osoba może dzięki temu uzyskać dostęp do aktualnych danych, w tym danych rejestrowych oraz kontaktowych, a także rozbudowanych informacji na temat działalności gospodarczej. Warto również zapoznać się z sekcją opinii, w której inne osoby, w tym dotychczasowi kontrahenci i klienci, dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi firmy.

Ile kosztuje geodeta?

Geodeta uprawniony do przygotowywania szkiców i map wystawia oczywiście faktury za świadczone przez siebie usługi geodezyjne i kartograficzne. Z perspektywy inwestorów to kolejny koszt, który po prostu trzeba doliczyć do łącznych wydatków związanych z powstawaniem projektu i budową domu. Jakimi środkami trzeba dysponować? 

Wiele zależy od regionu kraju. W przypadku Warszawy przeciętnie za wykonanie mapy trzeba będzie zapłacić ok. 1600 zł. Podobna stawka dotyczy wytyczenia granic budynku. Nieco mniej (ok. 1200 zł) trzeba natomiast zapłacić za inwentaryzację geodezyjną. Nie warto jednak szukać oszczędności za wszelką cenę: doświadczony specjalista to gwarancja bezproblemowego przebiegu prac. 

autor/źródło: ALEO.com.

Napisz komentarz

Artykuł partnerski8 września 2022, 09:50,

Strony internetowe Warszawa: wybierz właściwego wykonawcę!

Strony internetowe Warszawa: wybierz właściwego wykonawcę!

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach przyzwoita strona www jest nie tylko czyjąś wizytówką, ale i platformą do sprzedaży wszelkiego rodzaju towarów oraz usług. Wielkie przedsiębiorstwo, restauracja na Żoliborzu czy kapela weselna z okolic Lesznowoli – dobrze zbudowana strona powinna być częścią każdej działalności. Zapewne zdajesz sobie z tego sprawę, skoro jesteś teraz tutaj i czytasz ten artykuł. Przeczytaj go więc do końca i zobacz, po czym rozpoznać najlepszą firmę od projektowania stron internetowych w Warszawie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Nowoczesne strony internetowe

Zacznijmy od tego, że responsywne strony internetowe są absolutną podstawą współczesnej komunikacji online. A co to znaczy, że są responsywne? To znaczy, że są kompatybilne ze wszystkimi rodzajami urządzeń, na których jest możliwe przeglądanie internetu. Tworzenie stron www musi brać to pod uwagę, i jeśli któraś z warszawskich firm nie jest w stanie tego zapewnić – od razu zacznij szukać innej.

Chodzi o to, że twoja nowa strona internetowa wykonana przez profesjonalistów musi zmieniać swój kształt, aby dopasować się do ekranu na danym urządzeniu. Wiadomo, telefon Apple ma zupełnie inne wymiary niż tablet Lenovo czy monitor przy komputerze stacjonarnym. Niemniej projektowanie stron www musi nastąpić w taki sposób, aby gotowy produkt wyglądał (i działał!) świetnie na każdym z tych urządzeń. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.

Jak zaistnieć w wyszukiwarce Google?

Poza atrakcyjnym designem i funkcjonalnością zgodną z najnowszymi technologiami, tworzenie stron internetowych nie może się odbyć bez dostosowania treści pod wyszukiwarki internetowe. Pozycjonowanie stron internetowych, w tym optymalizacja SEO i link building, powinno być częścią usług szanującej się firmy tworzącej materiały internetowe. Tylko kompleksowe pozycjonowanie stron www, idące w parze z projektowaniem ich estetyki oraz funkcjonalności, gwarantuje 100% satysfakcji z gotowego produktu. Studio z takimi możliwościami powinno więc być na szczycie listy firm, które chciałbyś rozważyć na własne potrzeby.

Projektowanie stron internetowych, Warszawa i okolice

To prawda – w Warszawie jest całkiem sporo firm, które zajmują się tworzeniem stron www. Ale tylko niektóre mają naprawdę szerokie grono zadowolonych klientów, i to z różnych branż. Od restauracji po liczne sklepy internetowe. A skoro jakieś studio było w stanie sprostać tak wielu zleceniom, czemu miałoby sobie nie poradzić z twoim? Analiza portfolio danej firmy z pewnością pomoże odpowiedzieć na to pytanie. Sprawdź, kliknij tutaj i zacznij cieszyć się witryną skrojoną w sam raz na twoje ambicje.

 

autor/źródło: Artykuł partnerski

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie