Informacje4 marca 2017, 11:00,

III Bieg Żołnierzy Niezłomnych

4 marca 2017 roku odbędą się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w ramach których odbędzie się III Bieg Żołnierzy Niezłomnych. Celem biegu jest upamiętnienie Żołnierzy Niezłomnych, którzy działali na terenach Rzeczpospolitej w latach 1944-1947. Jedna z tras będzie miała długość 1963 metry, dla upamiętnienia daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego. Przyczyną ich działań była próba narzucenia siłą nowego ustroju politycznego w Polsce i oderwanie Kresów Wschodnich przez ZSRR. Niestety zwyciężyły Siły Bezpieczeństwa, co doprowadziło do umocnienia w Polsce reżimu komunistycznego. Żołnierzy spotkały represje za podjętą próbę walki o wolność Polski. Wielu z nich straciło życie, dlatego naszą powinnością jest utrzymywanie pamięci o nich.

BIEG ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH

III Bieg Żołnierzy Wyklętych zawodnicy:
8-15 lat bieg na dystansie 1963 m
wiek 15+ bieg na dystansie 5000 m

Program:
11.00 - rejestracja zawodników w budynku LO ul. Wiejska 2, Łazy
12.00 - uroczyste powitanie
12.15 - zapalenie znicza przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego
12.45 - START biegu
ok. 15.00 - zakończenie i wręczenie pamiątkowych medali

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
12.15 - prelekcja i spotkanie z p.Tadeuszem Płużańskim (możliwość zakupu książek)
18.00 - uroczysta msza św. w kościele św. Marii Magdaleny w Magdalence w intencji Żołnierzy Niezłomnych
19.00 - przedstawienie teatralne pt. INKA w wykonaniu Grupy Teatralnej Związku Strzeleckiego Rzeczpospolitej "Jesteśmy"

Organizatorzy i Sponsorzy:
Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łazach - Magdalence www.magdalenka.edupage.org
Rzymsko-katolicka parafia pw. św. Marii Magdaleny w Magdalence
Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola
Centrum Sportu w Gminie Lesznowola
Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli.

Przeczytaj też: Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?

Informacje1 marca 2017, 16:00,

Widowisko Kołyszemy się kołyszemy - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2017 roku zapraszamy do Hugonówki na widowisko „Kołyszemy się, kołyszemy” upamiętniające Żołnierzy Wyklętych. W programie również recital fortepianowy w wykonaniu Won Joo Beak. Miejsce: KDK Hugonówka. Wstęp wolny, wejściówki do odbioru w recepcji KDK w dniu koncert.

WIDOWISKO KOŁYSZEMY SIĘ KOŁYSZEMY - NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Autorką scenariusza i reżyserem widowiska „Kołyszemy się, kołyszemy” jest Ewa Cielesz. Opracowanie historyczne, multimedia – Wojciech Guszkowski. Muzykę do widowiska tworzyć będą Antonina Hairulin (fortepian) oraz Sabina Wolniewska (skrzypce). Wystąpią uczniowie z drugich klas gimnazjalnych Zespołu Szkół nr 2 w Konstancinie-Jeziornie.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie